Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

O Steve Jobs όπως υποστηρίζει το εν λόγω άρθρο ήταν αρκετά καυστικός, λέγοντας πως το Flash δημιουεγεί σημαντικά κενά ασφαλείας, καταναλώνει σημαντικούς πόρους της CPU, και πως γενικότερα δεν ενδιαφέρει την Apple να ασχοληθούν με μια τεχνολογία που είναι ξεπερασμένη. Το άρθρο επισημαίνει πως ο Jobs στην συνέχεια παρομοίασε την τεχνολογία Flash με απαρχαιωμένες τεχνολογίες όπως το floppy drive, παλιότερες θύρες επικοινωνίας, ακόμη και τα CD, τα οποία έχουν αντικατασταθεί από το iPod και το iTunes. Επιπλέον φέρεται να σημειώνει πως με την υποστήριξη Flash στο iPad η αυτονομία της μπαταρίας από τις 10 ώρες θα μειωνόταν στην 1,5.

 

 

ασχετο: The official shipping times for 27-inch iMacs have shrunk back to 5 to 7 business days, according to Apple's online store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κορυφαιο για την χρηση του ...κανει αυτο λεει ανετα ευκολα και πανω απο ολα γρηγορα.Και επιτελους οποιος θελει να εχει της παναγιας τα ματια...ας πςριμενει την jaga η την google να βγαλει TAB ...ΚΑΙ ας το παρει .και να βαλει και κεραια για τηλεοραση και ηχεια δυνατα πανω και φωτακια και lazer.Αν εχει την αυτονομια που λενε θα χτυπησει κοκκινο η αγορα του! Και ποιοτητα κατασκευης Top.

 

Δειτε αυτη την πατατα ποσο αργη ειναι ποσο χαλια τεχνολογια αφης εχει.... και συγκρινεται με tab http://www.engadget.com/2010/01/05/lenovo-ideapad-u1-hybrid-hands-on-and-impressions/

 

και πανω απο ολα η αποκριση θα ειναι τοσο κορυφαια οσο στο iphone ....αποκριση που μεχρι τωρα δεν την εχει κανενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θελω να δω αντιδρασεις οταν θα βγει και το παρουν αρκετοι...

οταν δεν ανοιγει το 85% των σελιδων αφου δεν υποστηριζει flash θελω να δω τι θα βρουν να πουνε....

αλλα Apple funboys ειναι, κατι αλλο θα εφευρουν για να το προωθησουν..

ειναι τοσο στενομυαλοι μερικοι που δεν λενε να καταλαβουν...

 

και στον φιλο παραπανω μην ποσταρει μονο Απλετ που γουσταρει και κρινει, αλλα ας δει και αλλα που ερχονται και πατανε το Apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θελω να δω αντιδρασεις οταν θα βγει και το παρουν αρκετοι...

οταν δεν ανοιγει το 85% των σελιδων αφου δεν υποστηριζει flash θελω να δω τι θα βρουν να πουνε....

αλλα Apple funboys ειναι, κατι αλλο θα εφευρουν για να το προωθησουν..

ειναι τοσο στενομυαλοι μερικοι που δεν λενε να καταλαβουν...

 

και στον φιλο παραπανω μην ποσταρει μονο Απλετ που γουσταρει και κρινει, αλλα ας δει και αλλα που ερχονται και πατανε το Apple...

 

Οι περισσότερες σημαντικές σελίδες, έχουν προσαρμοστεί για τις ανάγκες του iPhone, και υποθέτω ότι το ίδιο θα γίνει και με το iPad .. Το 85% των σελίδων που λες, δεν είναι τόσο αντιπροσοπευτικό ..

 

Υπάρχουν σελίδες που το απαιτούν, αλλά τον τελευταίο καιρό στο iPhone μου, όλο και λιγότερο συναντώ εκείνο το μισητό εικονίδιο του flash ..

 

Όσο για τα άλλα που πατάνε το Apple, πως είσαι τόσο σίγουρος ?? Τα έχεις δοκιμάσει και ξέρεις ?? Σε μια κόλλα από χαρτί, πολλά τηλέφωνα πατούν και το iPhone .. Στην πραγματικότητα όμως, δεν έρχονται ούτε καν κοντά .. Κάτι μου λέει ότι το ίδιο θα ισχύσει και για το iPad ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι... Το iPhone κάνει αυτά που λέει ότι κάνει και πολύ καλά μάλιστα...

Γι αυτό πιστεύω υπάρχει και τόση προσμονή για το iPad... Οι περισσότεροι πιστεύουν και ελπίζουν ότι θα είναι εξίσου ικανοποιητικό...

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι πιστεύω όταν πας και τα βλέπεις από κοντά.

Δεν θα έπερνα ποτέ iphone γιατί ειναί πολύ πίσω σε αριθμούς,αμά πας όμως και το συγκρίνεις εσύ ο ίδιος θα δεις πόσο μπροστά είναι η συσκευή!Αυτό έπαθα και με το macbook pro, και γενικότερα έχω την πεποίθηση οτι ισχύει με τα προϊόντα της apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αυτού, είναι και λίγο φετίχ.... Όχι μόνο της Apple βέβαια, θυμάμαι κάτι Alienware laptops που μου έτρεχαν τα σάλια...

 

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αυτού, είναι και λίγο φετίχ.... Όχι μόνο της Apple βέβαια, θυμάμαι κάτι Alienware laptops που μου έτρεχαν τα σάλια...

 

ε, όχι και να σου τρέχουν τα σάλια με τα alienware... πιο όμορφα από τα macbook δεν είναι... ούτε καν από τα vaio...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
εγω θελω να δω αντιδρασεις οταν θα βγει και το παρουν αρκετοι...

οταν δεν ανοιγει το 85% των σελιδων αφου δεν υποστηριζει flash θελω να δω τι θα βρουν να πουνε....

 

Εχμ sorry αλλά εγώ που έχω παντού plugins που κόβουν από παντού το flash πως μπορώ και δουλεύω χωρίς πρόβλημα?

 

Προτιμάς να "σκιάζεσαι" κάθε φορά που κανεις mouse over από μ@λ@κοδιαφημίσεις που σκούζουν, κλ@νουν, βελάζουν, δέρνουν κλπ?

:devil:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εσυ εχεις δει το Ipad με τα ιδια σου τα ματια και το εκθυαζεις λες και ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η Apple...?

οπως κι εσυ εχει δει κι εγω πολλα βιντεο review για τις νεες συσκευες και μου αρεσαν αρκετα..

 

Επειδη το iphone το θεωρουν αρκετοι απο εδω μεσα οτι το καλυτερο εχουμε δει σε κινητο, το οποιο θεωρω πολυ υποκειμενικο, δεν σημαινει οτι και το ipad θα ειναι το ιδιο εξισου καλο....

 

Γενικα 5-6 ατομα σε αυτο το τοπικ γραφουν συνεχεια και απαντουν σε ατομα που απλα λενε την γνωμη τους. Κυριοι εχετε φτασει σε τετοια ηλικια και σας κανουν οτι θελουν με το marketing και εχετε γινοι τραγικοι κολλημενοι με τα προιοντα μιας εταιριας....

 

Λυπαμαι αλλα εχετε καταντησει γραφικοι και νομιζω ειστε το χειροτερο παραδειγμα για να εκφερετε γνωμη σε καποιον που δεν γνωριζει και πολλα και διαβαζει αυτο το τοπικ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εσυ εχεις δει το Ipad με τα ιδια σου τα ματια και το εκθυαζεις λες και ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η Apple...?

οπως κι εσυ εχει δει κι εγω πολλα βιντεο review για τις νεες συσκευες και μου αρεσαν αρκετα..

 

Επειδη το iphone το θεωρουν αρκετοι απο εδω μεσα οτι το καλυτερο εχουμε δει σε κινητο, το οποιο θεωρω πολυ υποκειμενικο, δεν σημαινει οτι και το ipad θα ειναι το ιδιο εξισου καλο....

 

Γενικα 5-6 ατομα σε αυτο το τοπικ γραφουν συνεχεια και απαντουν σε ατομα που απλα λενε την γνωμη τους. Κυριοι εχετε φτασει σε τετοια ηλικια και σας κανουν οτι θελουν με το marketing και εχετε γινοι τραγικοι κολλημενοι με τα προιοντα μιας εταιριας....

 

Λυπαμαι αλλα εχετε καταντησει γραφικοι και νομιζω ειστε το χειροτερο παραδειγμα για να εκφερετε γνωμη σε καποιον που δεν γνωριζει και πολλα και διαβαζει αυτο το τοπικ...

Αυτό το τοπικ ξέρεις πολύ καλά ποιοι το διαβάζουν....αν το Apple hardware μαζεύει ασχετους με την Apple εσύ "μαλλον" το ξέρεις καλύτερα....

Εγώ ήδη έχω προτείνει (αν κοιτάξεις λίγο πιο πίσω) να δημιουργηθεί ένα τοπικ με θέμα iPad killers. Tα παράπονα σου στους moderator και όχι σε μας.....τους γραφικούς... που βομβαρδίζονται απο ....αλλους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Φιλε μου εσυ εχεις δει το Ipad με τα ιδια σου τα ματια και το εκθυαζεις λες και ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η Apple...?

οπως κι εσυ εχει δει κι εγω πολλα βιντεο review για τις νεες συσκευες και μου αρεσαν αρκετα..

 

Επειδη το iphone το θεωρουν αρκετοι απο εδω μεσα οτι το καλυτερο εχουμε δει σε κινητο, το οποιο θεωρω πολυ υποκειμενικο, δεν σημαινει οτι και το ipad θα ειναι το ιδιο εξισου καλο....

 

Γενικα 5-6 ατομα σε αυτο το τοπικ γραφουν συνεχεια και απαντουν σε ατομα που απλα λενε την γνωμη τους. Κυριοι εχετε φτασει σε τετοια ηλικια και σας κανουν οτι θελουν με το marketing και εχετε γινοι τραγικοι κολλημενοι με τα προιοντα μιας εταιριας....

 

Λυπαμαι αλλα εχετε καταντησει γραφικοι και νομιζω ειστε το χειροτερο παραδειγμα για να εκφερετε γνωμη σε καποιον που δεν γνωριζει και πολλα και διαβαζει αυτο το τοπικ...

 

Αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι ότι βασικά όλοι τη γνώμη μας λέμε! Απλά κάποιοι το παίρνουν περισσότερο ...πατριωτικά!

 

Μην περιμένεις όμως να συμφωνούν ολοι μαζί σου καθώς επίσης και μην νευριάζεις όταν κάποιος άλλος απαντησει σε κάτι που εσύ θεωρείς σωστό!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...