Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ είμαι story fan. Αν και δεν είμαι των mmorph με αυτά που βλέπω μέχρι τώρα θα το προπαραγγείλω μόνο και μόνο για το elder scrolls universe. Ποδαράτο από Black March μέχρι High Rock να γουστάρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι story fan. Αν και δεν είμαι των mmorph με αυτά που βλέπω μέχρι τώρα θα το προπαραγγείλω μόνο και μόνο για το elder scrolls universe. Ποδαράτο από Black March μέχρι High Rock να γουστάρουμε

Και θα σου την πεφτουν τα mobs, θα σε τρωνε και μετα παλι απο την αρχη απο το respawn point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

κοίτα, το Ebonheart Pact που είναι το ένα από τα 3 factions του Elder Scrolls Online περιέχει Skyrim, Morrowind & Black Marsh (το οποίο είναι το province όπως φαίνεται Νότια του Morrowind) οπότε μάλλον μαλακία μυρίζομαι :D

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

elder-scrolls-online-faction-map-625x450.png

 

 

Ebonheart Pact:

 

Provinces: Skyrim, Morrowind, Black Marsh

 

Races: Nord, Dunnmer(Dark Elves), Argonian

 

Το pact αυτό δημιουργήθηκε από ανάγκη λόγω ενός Akaviri Invasion 50 χρόνια πριν την χρονολογία που ξεκινάει το Elder Scrolls Online, το οποίο αποδυνάμωσε τις 3 φυλές και αναγκάστηκαν για να μπορέσουν να αντιμετωπίσουν την Empire με τους Imperials (unplayable PC race) που θέλουν να επιβάλουν την Empire σε όλο το Tamriel.

 

Daggerfall Covenant:

 

Provinces: High Rock, Hammerfell

 

Races: Breton, Orc, Redguard

 

Η συμμαχία αυτή δημιουργήθηκε (όπως όλες άλλωστε) για να αντιμετωπίσει την αυξανόμενη δύναμη των Imperials που με κέντρο την Imperial City του Cyrodiil θέλουν να επιβάλλουν την Empire.

 

Aldmeri Dominion:

 

Provinces: Summerset Isles, Valenwood, Elsweyr

 

Races: Altmer(High Elves), Bosmer(Wood Elves), Kajiit

 

Η συμμαχία αυτή όπως κατά πάσα πιθανότητα έχετε σκεφτεί, δημιουργήθηκε για να κάνει ότι λέει και το όνομά της. Dominate. Απλό, ξερό, domination σε όλους και στα πάντα, αν δεν είσαι μαζί μας είσαι εναντίον μας και κατ'επέκταση θα πεθάνεις.

 

Ενδιαφέρονται για την αύξηση της δύναμης του Empire γιατί είναι το μόνο που θα μπορούσε να τους εναντιοθεί στα σχέδια για κατάκτηση του Tamriel, αλλά πλέον με τα άλλα provinces του Tamriel να κάνουν συμμαχίες αυτό τους προβληματίζει αλλά ξέροντας ότι μάλλον οι συμμαχίες θα διαλυθούν όταν πάψει να υπάρχει το threat από το Empire, πρώτος στόχος είναι να σταματήσουν/καταστρέψουν τους Imperials και στην συνέχεια θα έρθουν και οι άλλοι.

 

 

Story:

 

Το όλο παιχνίδι παίρνει μέρος 1000 χρόνια πριν τα events του Elder Scrolls V: Skyrim δηλαδή 800 χρόνια πριν το Oblivion Crisis (Elder Scrolls IV: Oblivion).

 

Μετά το τέλος του Reman Dynasty, τα γνωστά (σε όσους έχουν ασχοληθεί με το Oblivion) Dragonfires μένουν σβηστά χωρίς κανέναν διάδοχο στο θρόνο του Empire για να τα ανάψει. Αυτή η κατάσταση και η εσωτερικές τριβές στην Imperial City έχουν σαν αποτέλεσμα την δημιουργία των 3 factions (Alderi Dominion, Daggerfall Covenant, Ebonheart Pact) που σαν αρχικό στόχο έχουν, να επεκτείνουν τις επικράτειες τους λόγω την έλλειψης κεντρικής εξουσίας στον Imperial Throne.

 

Βλέποντας την δημιουργία αυτής της κατάστασης και την απώλεια εδαφών του Cyrodiil η οικογένεια των Tharn (Tharn Family) μια από τις ισχυρότερες του Cyrodiil αποφασίζει να συνάψει συμφωνία με τον Mannimarco τον Necromancer, γνωστό με το όνομα King of Worms για να κάνει Raise τους σκοτωμένους στρατιώτες της Empire που πολεμούσαν ενάντια σε 3 μέτωπα ταυτόχρονα και έμεναν από στρατεύματα.

 

Ο Mannimarco όμως από την άλλη, αφού απέκτησε δύναμη μέσα στην Empire, έκανε με την σειρά του μια συμφωνία με τον Molag Bal τον Daedric Prince of Rape, Domination & Enslavement, για να καταφέρει να μεταφέρει ολόκληρο το Tamriel στο δικό του plane of Oblivion, στο Coldharbour μέσα στο οποίο στην ουσία είναι ο "Θεός" αφού είναι δικό του δημιούργημα και μπορεί να κάνει εκεί μέσα ότι θέλει. Αυτό το καταφέρνει ρίχνοντας κυριολεκτικά από τον ουρανό τεράστιες άγκυρες τα λεγόμενα Dark Anchor τα οποία μπαίνουν μέσα στην γη του Tamriel και το τραβάνε προς το Coldharbour.

 

 

 

Για την ώρα αυτά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...