Προς το περιεχόμενο

Αναπαραγωγή video στο HTC HD2


freedoom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχω το νέο HTC HD2 και θέλω να βλέπω βίντεο avi, όπως πχ τα συνήθη επεισόδια των τηλεοπτικών σειρών, ή μια ταινία κτλ...

Δυστυχώς ο wmp του κινητού δεν τα παίζει, μάλλον δεν υποστηρίζονται.

Πρέπει να κατεβάσω κάποιον codec, άλλον player ή να κάνω κάτι άλλο?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, αυτος ο τυπος αρχειων (και πολλοι αλλοι) δεν υποστηριζονται απο τον media player των windows. Αρκει να εγκαταστησεις τον core player στην συσκευη σου ο οποιος παιζει τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε με υποτιτλους οποτε δεν ξερω πανω σε αυτο. Εναλλακτικα δες και το Smartmovie της LCG. Δεν ειναι τοσο καλο οσο το παραπανω (που ειναι universal player) αλλα απ'ο,τι λεγεται παιζει υποτιτλους. Βασικα βρες τα trials και δοκιμασε και ο ιδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντησεις σας, αλλά και τα 2 προγράμματα που μου προτείνετε παίζουν το βίντεο με πράσινη εικόνα και δε φαίνεται σχεδόν τίποτα.

 

edit: Να αναφέρω ότι χρησιμοποίησα τον free divx player mobile, ο οποίος έπαιξε το αρχείο avi, αλλά κολούσε κατά την αναπαραγωγή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασες με τις ρυθμίσεις που λέει στο site

ανοιγουμε τον player και παμε options--video και τσεκαρουμε το GDI

 

κανονικά θα έπρεπε να δουλεύει, αν δεν βαριέσε κάνε και ένα hard reset και βάλτο ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ, δούλεψε και ντροπή μου που δεν το είχα κοιτάξει, μιας και η απάντηση κρυβόταν στο support του ίδιου του site. Φαίνεται πως έχω υποτιμήσει τα επίσημα sites των προϊόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...