Προς το περιεχόμενο

Google Chrome 4.0 με Extensions και συγχρονισμό σελιδοδεικτών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο chrome έχει κερδίσει τα μάτια μου καιρό τώρα, αλλά ο Firefox παραμένει βαθειά εγκατεστημένος στην καρδια...

 

Γιατί μας τυρανάτε έτσι γ@#$το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά ο συγκεκριμένος περιηγητής θέλει καμιά ρύθμιση για να μπορώ να μπαίνω στο ebanking της eurobank?? δεν μπαίνει με τίποτα ενώ με τον firefox μια χαρά μπαίνει....

Βάλε αυτό το πρόσθετο. Ανοίγει μέσα απ' τον explorer site που δεν ανοίγουν στον chrome.

>https://chrome.google.com/extensions/detail/hehijbfgiekmjfkfjpbkbammjbdenadd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγαζετε ακρη με τα Bookmarks κατεβαστε το Xmarks απο την αντιστοιχη σελιδα ακριβως την ιδια δουλεια κανει και με Synchronization των κωδικων σας.

Χρονια τωρα με εχει σωσει!

Ρε παιδια ποσους Browsers θα εχουμε στην τελικη;

Firefox για σχεδον ολα,Opera για Social Networking και blogs,Chrome για Flash και Lite να παω και για Safari ή να κανω υπομονη μπας και βγει τιποτε αλλο;

Btw εχει παρατηρησει κανενας να λειπουν στοιχεια απο σελιδες με τον Firefox αλλα να εμφανιζονται με τον Opera ή μονο εγω δεν την παλευω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ο συγκεκριμένος περιηγητής θέλει καμιά ρύθμιση για να μπορώ να μπαίνω στο ebanking της eurobank?? δεν μπαίνει με τίποτα ενώ με τον firefox μια χαρά μπαίνει....

 

απο το e-banking της eurobank μου εχουν πει οτι δεν δουλευει με τον google chrome !!!

το γιατι δεν το ειπαν. οποτε μην τρελενεσε, απλα δεν εχει να κανει με εσενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι δεν εχω καταφερει να βρω ακομα πως αποθηκευει τους κωδικους μου,τελικα το κανει η τσαμπα ψαχνω?

δυστυχώς ούτε σε αυτή τη version αποθηκεύονται οι κωδικοί στο Insomnia και σε αρκετά ακόμα sites :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα πιστευω πως πραγματικα αρχισε η μαχη αναμεσα σε firefox και chrome.Δουλευω τον firefox απο την πρωτη του εκδοση και αμεσως ειχα δωσει δρομο απο το pc μου τον internet explorer,αλλα ο chrome πλεον δειχνει οτι θελει να ανεβει ψηλα και πολυ γρηγορα μαλιστα.Για την ωρα εχω και τους δυο εγκατεστημενους.

Το καλο ειναι οτι βρηκα ολα τα addons που ειχα και στον firefox εκτος απο την sidebar,αλλα απο οτι διαβασα σκεφτονται να κανουν σιγα σιγα κατι παρομοιο και στον chrome.

Ο πολεμος των Extensions μολις αρχισε,για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρύθμιση ο webmaster της eurobank θέλει. Και μέχρι πριν 1-2 χρόνια δύσκολα έμπαινες με firefox σε αρκετές ελληνικές σελίδες ebanking. Στην ελλάδα αν δε φτάσει ένας browser το 20% για να αναγκαστούν να ασχοληθούν μαζί του κάνουν πως δεν υπάρχει...

 

Με την Alpha πάντως δουλεύει μια χαρά απο την αρχή...

 

Ξύλο στον webmaster (βασικα στο team αναπτυξης) και να ναι και με ρόζους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ωραία! Extensions! Έβαλα smooth gestures, flash block και Adblock+ με Element hiding helper.

 

Νομίζω θα χρειαστούμε και κάποιο thread για να τα αξιολογούμε γιατί για κάθε τι που χρειάζομαι βρίσκω 2-3 τουλάχιστο extensions που υπόσχονται ότι το κάνουν.

 

Αποφασιστικό βήμα μπροστά για τον Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
+1 για adblock+..!!)

Θέλει πάντως λίγη δουλειά ακόμα. Γιατί κάποιες διαφημίσεις μου τις εμφανίζει για ελάχιστο χρόνο πριν τις κρύψει (παράδειγμα μια διαφήμιση από pagead2.googlesyndication.com).

Ενώ πχ σε Opera και Firefox με AdblockPlus δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...