Προς το περιεχόμενο

Google Chrome 4.0 με Extensions και συγχρονισμό σελιδοδεικτών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω ξερω οτι με τον chrome εχω βρει την υγεια μου. Μακραν οτι ταχυτερο και αξιοπιστο κυκλοφορει. Καθηστε εσεις με τον μουφαφοχ και τον expl$rer

 

Εγώ για Opera είπα άλλα λες εσύ. Τεσπα για μένα οτιδήποτε εκτός απο explorer είναι μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΑΦΡΥ ΤΟ ΧΩΜΑ ΤΟΥ FIREFOX Σημερα σε νετ καφε αντικαταστημαμε ολικα τα παντα με chrome ...

Μονο θετικα σχολια....! Αυτα ειναι!

 

Είναι φανερό ότι η google στοχεύει να πάρει χρήστες από τον ff προσθέτωντας extensions (o κυριότερος λόγος ¨περηφάνιας" των ffoxάδων)..και νομίζω ότι θα τα καταφέρει κυρίως λόγω του ονόματος και της διαφήμισης που ακολουθούν τον chrome, αλλά και γιατί ο ff καιρό τώρα υστερεί σε εξέλιξη.. Και έτσι έρχεται ο chrome να γίνει ff στη θέση του ff..

Κατά τα άλλα δεν βλέπω τρομακτικές αλλαγές στους υπόλοιπους. Ούτε απ' τον ie θα ξεφύγουν πολλοί(θα το 'χαν κάνει τόσα χρόνια..), οι χρήστες mac δε θα αφήσουν το safari(και καλά θα κάνουν) και οι Operάκηδες δεν τσιμπάνε(..ή καλύτερα δεν τσιμπάμε..) από δήθεν "ταχύτητες-ελαφρύτητες:p" και διάφορα "περίφημα"(αλλά παντελώς άχρηστα) extensions...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες ετρεξα το spybοt και μου βρηκε περιπου 8 'αντικειμενα' (κυριως tracking cookies). Ολα πλην ενος ηταν στον chrome τον οποιον χρησιμοποιω μολις 1 εβδομαδα. Ασε που σε εμενα τουλαχιστον ειναι μαλλον πιο αργος απο τον ff 3.6

 

Δεν βλεπω να μενει πολυ ακομη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα tracking cookies είναι ίδια σε όλους τους browsers (απ όσο ξέρω) εφόσον έχεις ρυθμίσει τα ίδια επίπεδα ασφαλείας. Αν με τον chrome μπήκες σε περισσότερα sites που κάνουν χρήση αυτών, λογικό είναι να υπάρχουν περισσότερα αποθηκευμένα σ αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα tracking cookies είναι ίδια σε όλους τους browsers (απ όσο ξέρω) εφόσον έχεις ρυθμίσει τα ίδια επίπεδα ασφαλείας. Αν με τον chrome μπήκες σε περισσότερα sites που κάνουν χρήση αυτών, λογικό είναι να υπάρχουν περισσότερα αποθηκευμένα σ αυτόν.

 

Βέβαια ο chrome είναι από μόνος του ένα tracking cookie όποτε δεν έχεις πρόβλημα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά, τον κατέβασα και ειναι πολύ γρήγορος, αλλα.....συνέχια κρασάρει!!! Πρεπει να το διορθώσει αυτο η Google.....:shock:

 

εμένα δε μου χει κρασάρει ποτέ πάντως.Μήπως είναι πρόβλημα του pc σου? Γενικά είναι οκ το σύστημά σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά, τον κατέβασα και ειναι πολύ γρήγορος, αλλα.....συνέχια κρασάρει!!! Πρεπει να το διορθώσει αυτο η Google.....:shock:

 

me too φιλε..ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟΣ,παλια χρησιμοποιουσα firefox, αλλα καποιες φορες κρασαρι(π.χ οταν φορτιζουν πολλα tabs ή οταν κανω καθαρισμω του history <εκει ειδικα το pc μου γ@μ..ται(ξερετε πως μπορουμε να κανουν καθαρισμο ιστορικου εκτος το να πηγαινουμε συνεχεια customize and control google chrome και μετα history και μετα delete history?...ολο πρεπει να στελνω αναφορες στην google...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα δε μου χει κρασάρει ποτέ πάντως.Μήπως είναι πρόβλημα του pc σου? Γενικά είναι οκ το σύστημά σου?

 

To σύστημά μου δουλεύει τέλια (μπορείς να το δεις και παρακάτω) αλλά κατά 50% είναι επειδή η Google έβγαλε τόσες εκδόσεις τόσο γρήγορα, δεν έχει προλάβει πιστεύω να δει όλα τα bugs....Εξάλλου χρησιμοποιώ ανεπιφύλακτα την καμένη αλεπού! (Firefox)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντος έχω πλέον τρεις εβδομάδες τον chrome plus που είναι σχεδόν ίδιος με τον google chrome και είμαι ευχαριστημένος και δεν τον αλλάζω πλέον. Η διαφορά τους η μεγάλη είναι ότι στον plus έχουμε και mouse gestures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την ταπεινη μου αποψη και επειδη εχω δοκιμασει τον καινουριο chrome πιστευω οτι ο opera ειναι πιο γρηγορος και καλυτερος για διαφορους λογους:

1.Δεν πιανουν χωρο οι γραμμες εργαλειων του αφηνοντας σου περισσοτερο για την σελιδα

2.Υπαρχει σηματακι καθε φορα που εχει φορτωσει μια καρτελα την οποια δεν εχεις ανοιξει ακομα επειδη πχ ξεχαστηκες

3.Υπαρχει σελιδα την οποια προσαρμοζεις ωστε να εχει αγαπημενα sites και οχι αυτα που μπαινεις συχνοτερα ντε και καλα οπως στον chrome

 

Απο εκει και περα εγω τον προτεινω και τον chrome γιατι εμενα μπορει να μην με βολευει αλλα μπορει να βολεψει εσας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...