Προς το περιεχόμενο

Προσφορά για αγορά Υπολογιστή.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

AMD 2000+

MOTHERBOARD ELITE K7S6A

MIDI TOWER 350WATT

256MB DDR

60GB HDD 7200

GEFORCE 4MX 64MB

17" MONITOR

DVD ROM 16X

KEYBORD MOUSE FDD etc

 

 

679E + FPA

 

mia tyxaia prosfora pou vrika anoigontas tyxaia to Pc Magazine..

 

psaxnontas ligo me auta ta lefta tha vreis polla polla kalytera!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συστημα φαίνεται αξιοπρεπέστατο αλλά όπως αναφέρθηκε και παραπάνω η SDRAM κόβει τα ποδάρια του p4!

μονο DDR έστω και 266MHz

Α! και η οθόνη, μια 17'αρα θαναι οτι πρεπει! 15 too small..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xristina einai polu akribo ... de sou kanw plaka ...

px mia prosfora opws tou Hellhound_LoveSick

einai safws kaluterh !

Epishs h ecs einai polu kalh ! Kinisou gia athlon an ta breis skoura .

An kotsareis mia 17ara kalh ssth offer tou Hellhound_LoveSick eisai teleia !

40 gb hd me 1200 e + fpa ?!?! einai polla lefta xristina ...

 

Na mia lista me enallaktka pragmata gia na doume/sigkrinoume times

 

Case: MIDI ATX 300W 50e

Mobo: ECS K7S6A (SiS-745) 80e

cpu athlon 2400xp + fan 250e

DIMM 256MB DDR PC2100 80e

60 GB MAXTOR 7200PRM U133 120e

floppy 10e

gpu ATI RADEON 9000 ATLANTIS 120e

karta xou onboard - e

k/b: ACER 104 KEYS 10e

DVD: DVD Lg 16X 55e

Modem: 56K INTERNAL 25e

 

800e ntan ! kai oi times pou sou dinw einai xalia me fpa (den einai kammia prosfora)

entaxei leipei h o8onh alla esu dineis 1484 e (me fpa!!!) kai egw me 800+monitor sou briskw polu pio kalo mhxanima opws kai na to deis ...

 

mia 17ara IIYAMA MASTER PRO 413 HM703UTA kanei 350 e

opote eimai sta 1200 telikh xwris kammia prosfra kai oi times pou sou dwsa einai tsimpimenes .

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ όλους σας... :)

Λοιπόν... Η οθόνη είναι TFT (και από όσο κατάλαβα δεν έχουν σκοπό να πάρουν κάτι άλλο. Αν θα πάνε για 17" διπλασιάζεται σχεδόν η τιμή...)

 

Εκ πρώτης όψεος και μένα μου φάνηκε ακριβό. Αλλά δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις, γι αυτό και σας ρώτησα.

 

Δεν θέλουν να κάνουν αγορά από κάποιο μεγάλο κατάστημα γιατί δεν νιώθουν την ασφάλεια της τεχνικής υποστήριξης.

Οπότε καταλήγουμε στο να γίνει η παραγγελία από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auto den einai prosfora alla apateonia..Apo pou na arxiso kai pou na telioso..Apo tin mobo tin mnimi tin karta graphikon ?kok..Fisika kai den tha pas na doseis ta lefta sou gi auti tin sinthesh dioti me ta idia lefta perneis kati poli kalitero..An exeis kapion gnosto pou na kserei na stinei ena sistima mporoume na sou protinoume komati komati to hardware kai etsi tha agoraseis ena poli kalitero sistima kai lefta tha sou meinoun..Episis grapse giati xrisi to proorizeis gia na eimaste apolita safeis stis apantiseis mas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με τον τύπο που έκανε την προσφορά και μου είπε πως μπορώ να παραγγείλω ό,τι θέλω.

Οπότε, αν θέλετε πείτε μου τι θα μπορούσαν να πάρουν. Εκτός οθόνης.

Είναι ο πρώτος υπολογιστής που θα αγοράσουν.

Χρήσεις: Ίντερνετ, μουσική, ταινίες, πιθανόν παιγνίδια, εργασίες (word) και άλλα τέτοια απλά... :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rotise an theloun to ms office, polly den kseroun oti den symperilamvanete sta windows. Paroti an prokeitai gia oikiaki xrhsh as protimisoun kamia kopia!! Pantos koita kai pouthena allou se allo katastima esto kai mikro gia 2i prosfora. Ego sou ekana protasi pantos na koitakseis kai plaisio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά για πείτε καμιά καλή σύνθεση γιατί και εγώ σκέφτωμαι να πάρω ένα για να αλλάξω αυτό που έχω....

Βασικά περιμένω ιδέες για modo και επεξεργστή(σκέφτωμαι να πάω κοντά στα 2,5Ghz) αλλά για pentium. Φυσικά κουτί και τροφοδοτικό να είναι καλό .... Κάρτα ήχου νομίζω έχουν όλα on board έτσι δεν είναι; Δεν έχω απαιτήσεις από αυτό.

Τα υπόλοιπα το πολύ πολύ για λόγους οικονομίας να τα πάρω από το παλιό μια χαρά είναι και οι δίσκοι και η κάρτα γραφικών και τα υπόλοιπα.

Αναμένωνται οι απαντήσεις σας με αγωνία. Αντε θα κλέψω και λίγο από το σύστημα της cristinas. :D :D :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα

 

P4 2Ghz

Case midi 350 watt

MB MSI 845PE

256MB RAM 333ΜΗΖ

καρτα γραφικων γυρω στα 100 ευρα + φπα (καμια ΑΤΙ για dvd)

40 GB HD

DVD Pioneer

keyboard

speakers 200W

Epson stylus C42

 

1000 ευρα μαζι με το ΦΠΑ χωρις οθονη βεβαια.. αλλα δεν νομιζω πως αξιζει να παρεις κατι χειροτερο..

 

Αν βαλεις τον ΑMD 2000 και epox mobo πεφτεις στα 940 ευρα με τη ψυκτρα, αλλα θα προτεινα τον Ρ4 αφου θα ειναι και 1ος υπολογιστης..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ena sys pou eftiaxa sta grhgora (times apo to site tou ramshop me strogylopoihsh :P)

P4 2Ghz 200

GB 8ST667 82

256MB DDR 266Mhz 64

WD800JB 80GB 8MB cache 125

Radeon9000 88

Floppy 10

Integrated 5.1 soundcard 0

kb/mouse pes ena 25ri kai gia ta 2 (variemai na ta koitaxw :P)

Yaki 6100 58 (apo to plaisio ta checkara auta, akouw oti psilolene kai mallon tha ta xtyphsw ki egw)

DVD Lg 16X 55

56K INTERNAL 25 (apo to post tou trustfm ta 2 teleytaia)

Epson C40 70

Hitachi CM615 17' 170

Vale ki ena kouti gyrw sta 25

Ola auta vgainoun KATW apo 1000E

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εγώ μάλλον θα πάω για έτοιμο πακέτο όπως τα βλέπω τα πράγματα αυτό που με απασχολεί είναι η μητρική του.

INTEL CHIPSET BROWNSVILLE D845GBV . Το χαρτί που έχω μπροστά μου λέει αυτό. Την ξέρει κανένας αυτήν. Λέει τίποτα. Πρόκειται λέει να έχει και 512DDR πάνω της.

Τώρα είμαι στα 667 με μια μητρική που τις έχω βάλει τρία τσιπάκια μνήμης πάνω της και δεν λέει κουβέντα. Μάλιστα το ένα το τσιπάκι το είχαν βγάλει άχρηστο κάνα δύο μαγαζιά σε ένα φίλο μου και για αυτό του το πήρα να το κάνω δοκιμή και το άτιμο δούλεψε και το κράτησα.

Λέτε να χτυπήσω ένα έτοιμο και άν μου βγάλει πρόβλημα το πολύ πολύ να του αλλάξω καμιά μητρική με τον καιρό;

Ή τουλάχιστον να μου προτείνετε κάποια μητρική που δεν θα έχω σοβαρά προβλήματα...

Εχω ρίξει την ματιά μου στο φόρουμ αλλά μάλλον ποιό πολύ μπερδεύτηκα παρά έβγαλα μια γνώμη μέχρι τώρα. :smirk:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...