Προς το περιεχόμενο

Euroleague Basketball


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπως θα μίλαγε η ΤΣΣΚΑ αν δεν υπήρχε το μαγικό του Χριάπα ή μίλησε πέρυσι όταν έχασε (ασχετα αν εδώ δεν ακούστηκαν πολύ τα όσα είπαν). Μέρος του παιχνιδιου οι δηλώσεις

 

 Sorry οταν οι διαιτητες σε εχουν αφησει να παιξεις το ξυλο της κοκκινης αρκουδας για να γυρισεις το ματς, δεν γυρνας και μιλάς για διαιτησια. Οταν εχεις εκτελέσει τις διπλασιες βολες στην Κ.π. και παραπανω παλι σε όλο τον αγωνα, δεν μιλάς για βολές, όπως και οταν εχεις τελειώσει τον αγώνα που πιεζες 15' στα 4/4 και εχεις λιγοτερα φαουλ απο τον αντιπαλο. 

εμ, πες τα ρε χρησταρα, τι λεει ο αλλος τοτε;

 

O αλλος ότι θελει λεει εδω και καιρο. :-D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ συνηθισμένο σε  τελικους  με μεγάλη διαφορά οι διαιτητές να αφήνουν την ομάδα πίσω να κάνει μια τελευταία προσπάθεια επιτρέποντας τη να πιέσει στα όρια του φάουλ. Από εκεί και πέρα αν υπάρχει ένα φάουλ που ήταν ανύπαρκτο εγώ δεν το θυμάμαι αλλά αυτό με τις βολές που θα πρέπει να εκτελούν τις ίδιες χωρίς να εξετάζει κανείς αν παίζει άμυνα ο Ουντοχ τον Χαινς ή ο Τεοντοσιτς τον Βεσελι έχει καταντήσει αστείο και είναι επιχείρημα καθαρά οπαδικό. Η ΤΣΣΚΑ για 3+ δεκάλεπτα έπαιζε πολύ πιο σκληρή άμυνα ενώ στην επίθεση δεν τους προλάβαιναν είναι φυσιολογικό να κάνει περισσότερα φάουλ ασε που από ένα σημείο και πέρα έστελνε το Βεσελι στις βολές επίτηδες για 2 δεκάλεπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν φίλαθλος και εγω μπορώ να πω οτι δεν θυμάμαι μια φορα τελικό που οι ομάδες να μην εχουν παράπονα απο την διατησία.Ο Ζέλικο που εχει πάρει τοσα και τόσα είναι άδικο κυρίως για τον εαυτό του και την δουλειά του να λέει αυτα.ο Ιτούδης νομίζω οτι του χρύσωσε λίγο το χάπι γιατί ο σέρβος φάνηκε πολύ εκνευρισμένος.Κλείνω λέγωντας οτι ο Μπουρούσης μας έβαλε τα γυαλάκια σε ολους,ιδίως σε αυτούς που τον κορόιδευαν για το 10 ημέρες και το καλοκαίρι θα σφάζοντε για την υπογραφή του.Μεγάλος χαινς που δεν ξέχασε απο που ξεκίνησε.Ο Σλούκας νομίζω οτι την είδε αρχηγός και αυτό τον κάνει απίστευτα αλαζόνα.Ανταμς,Τζειμς,Μπροκχοφ,Τζάνινγκ,Ντρέιπερ παίχτες για ΟΣΦΠ-παο.Μετά απο καιρό ισως ξαναγράψω στο blog μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στον παο ολοιδιος ηταν. Οπως και ο κουμπαρος. 

 

Στον ΠΑΟ δεν μπορούσε να φανει όμως. Μονιμα στην σκια του Ζοτς. Έχει διαφορά.

 

Τέσπα, πήρε τον τίτλο παρά τα "ψυχολογικά" που κουβαλάνε εκεί πάνω.

Οπότε του αξίζουν συγχαρητήρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο ημίχρονο πάντως η ΤΣΣΚΑ "έδειξε" πως διαλυετε μια καλοστημένη άμυνα με σωστές αποστάσεις και γρήγορο passing. Πολύ υψηλό βαθμό στη προετοιμασία του αγώνα θύμισε για να μην πω ότι ήταν αντιγραφή του προηγούμενου τελικού στο ίδιο γήπεδο. Σιγουρα έχει βάλει το χερι του και Ιτούδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σλουκακος που πηγε να τον συγχαρει ο Ιτουδης και του ειπε να παει να συγχαρει τους διαιτητες διδαξε ηθος..Θελει να το παιξει και ηγετης το παιδακι..Ας μαθει να χανει πρωτα..Οσον αφορα το ματς δικαια κερδισε η ΤΣΣΚΑ.. Η Φενερ ειχε την ευκαιρια της στην κανονικη διαρκεια να κλεψει το ματς αλλα δεν τα καταφερε..Ο Ντιξον της Φενερ ηταν ολα τα λεφτα με τα παλικαρισια τριποντα που εβαζε..Επισης 1/10 βολες και ειδικα σε τελικο δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει,α ρε Βεσελι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σλουκακος που πηγε να τον συγχαρει ο Ιτουδης και του ειπε να παει να συγχαρει τους διαιτητες διδαξε ηθος..Θελει να το παιξει και ηγετης το παιδακι..Ας μαθει να χανει πρωτα..Οσον αφορα το ματς δικαια κερδισε η ΤΣΣΚΑ.. Η Φενερ ειχε την ευκαιρια της στην κανονικη διαρκεια να κλεψει το ματς αλλα δεν τα καταφερε..Ο Ντιξον της Φενερ ηταν ολα τα λεφτα με τα παλικαρισια τριποντα που εβαζε..Επισης 1/10 βολες και ειδικα σε τελικο δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει,α ρε Βεσελι :P

Δίκαια ως προς τι; Αν είναι έτσι να τους δώσουμε πίσω και τα τρόπαια που χάσαν. Ορθώς διαμαρτύρονται όσοι διαμαρτύρονται απο την Φενερ. Κλοπή. Εχει 100% δίκιο απο την μερια του αθλητή. Ηταν και απο τους καλύτερους θα έπερνε και κύπελλο και ίσως και mvp. Το σφύριγμα για ποδι ουρακατέβατο στον Σλούκα. Tι περίμενες να πει ευχαριστώ;

 Sorry οταν οι διαιτητες σε εχουν αφησει να παιξεις το ξυλο της κοκκινης αρκουδας για να γυρισεις το ματς, δεν γυρνας και μιλάς για διαιτησια. Οταν εχεις εκτελέσει τις διπλασιες βολες στην Κ.π. και παραπανω παλι σε όλο τον αγωνα, δεν μιλάς για βολές, όπως και οταν εχεις τελειώσει τον αγώνα που πιεζες 15' στα 4/4 και εχεις λιγοτερα φαουλ απο τον αντιπαλο. 

 

O αλλος ότι θελει λεει εδω και καιρο. :-D

Δεν ακουσα κανέναν να διαμαρτύρεται για διαιτησία απο την Κουτσα. Είδα και το ματς, δεν είδα τίποτα.

Άστο αυτό, ο "Ευνοημένος" συνηθως ευνοείται στους τελικούς, όχι στους ημιτελικούς. Αυτό σημαίνει εύνοια.

 

Το ξύλο που ρίχναν οι παίχτες της ΤΣΣΚΑ το είδες; ΚΑΙ οι 2 ομάδες παίζαν σκληρά.  Σε κάθε φάση φαουλ σε άμυνα και επίθεση. Ουτε τα μισα δεν δώσαν.

Σε τελικη ανάλυση ομάδες έχουν εύνοια ή αδικία όχι προπονητές..και η ΤΣΣΚΑ συνεχώς ευνοείται. Αν ο Παναθηναικός είχε τέτοια διαιτησία θα είχε 9-10 τίτλους χωρίς υπερβολές.

 

Ο ντε κολο έχει κανει βήματα πριν το τρίποντο, δεν υπάρχει παράταση.(λιγα δευτερόλεπτα πριν λήξει)

Στην φάση με τον Σλούκα δεν υπάρχει πόδι, και του έχουν κανει φαουλ πριν κιόλας. Δεν το είδες οκ, ασε την φάση να παιχτεί, τι πας και σφυράς;

Και λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος(17 νομίζω ;) έχει κάνει βήματα ο Μίλος. Στους 4 πόντους η διαφορά, αλλαζει η κατοχή, και απ ότι είδες τα τρίποντα τα βάζαν...πάει στον 1 πόντο και με φαουλ εχουν δικαίωμα απο παράταση μέχρι και νίκη.

 

Μιλάμε για κλοπή. Ειδικά η φάση με τον Σλούκα δεν χονεύεται.

Εμενα δεν με ενδιαφέρει, ας χάσει ο Ζοτς. Αλλα απο δαρμένο να τον βγάζουμε και...κερατά, παραπάει. ή μάλλον καταλαβαίνω, ακόμα τσούζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...