Προς το περιεχόμενο

Διαδιακασια προσληψης στο "Πλαισιο"


tap_ts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μην πας ρε φιλε δεν αξιζει

ψαξε ασφαλιστικες ψαξε χρηματοοικονομικες για συμβουλος ψαξε ελεγκτικες ψαξε καμια ναυτηλιακη ψαξε καμια εταιρια για logistics ψαξε κατι αλλο!ΟΧΙ ΠΛΑΙΣΙΟ!(οικονομικαριος και εγω ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μη σταματησεις να ψαχνεις συνεχως ενω δουλευεις εκει και φυγε με τη πρωτη ευκαιρια.

 

To καλύτερο που μπορεί να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να πω κι εγώ την κουταμάρα μου;

 

Γιατί όταν πάτε για "προσωρινές δουλειές" πήγαινετε σε Πλαίσια και αηδίες; Γιατί ας πούμε, δεν πάτε π.χ. δίπλα σε έναν υδραυλικό ή σε έναν φούρναρη που ΚΑΙ τα λεφτά θα είναι καλύτερα από τα φραγκοδίφραγκα του Πλαίσιου ΚΑΙ θα μάθετε μια τέχνη (ή αν όχι ολόκληρη την τέχνη, τουλάχιστον θα έρθετε σε επαφή με κάτι διαφορετικό από αυτό που ξέρετε ήδη);

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καλύτερο που μπορεί να κάνει.

 

Ετσι το εχω στο μυαλο μου και ελπιζω να βρω κατι και γρηγορα.

Κι ο Θεος βοηθος.

Και οχι τιποτα αλλο, στο παιζουν και δυσκολοι στις συνεντευξεις για να σε προσλαβουν.

Ψαχνουν για προβατα (χωρις να υποτιμω τα παιδια που δουλευουν εκει) που οτι τους λες πρεπει να λενε ναι και χωρις αντιρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ την κουταμάρα μου;

 

Γιατί όταν πάτε για "προσωρινές δουλειές" πήγαινετε σε Πλαίσια και αηδίες; Γιατί ας πούμε, δεν πάτε π.χ. δίπλα σε έναν υδραυλικό ή σε έναν φούρναρη που ΚΑΙ τα λεφτά θα είναι καλύτερα από τα φραγκοδίφραγκα του Πλαίσιου ΚΑΙ θα μάθετε μια τέχνη (ή αν όχι ολόκληρη την τέχνη, τουλάχιστον θα έρθετε σε επαφή με κάτι διαφορετικό από αυτό που ξέρετε ήδη);

 

Γιατί, θα σε πάρει χωρίς να ξέρεις το αντικείμενο; Την ώρα που μπορεί να βρεί δεκάδες-εκατοντάδες άτομα στον χώρο; :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μη σταματησεις να ψαχνεις συνεχως ενω δουλευεις εκει και φυγε με τη πρωτη ευκαιρια.

 

Να δω πόσοι θα μείνουνε τελικά.

 

Αυτο κανει και για απαντηση στο "γιατι ολα τα sites αγγελιων ειναι γεματα αγγελιες του πλαισιου?"

Οι πιο πολλοι πανε προσωρινα και την κανουν μετα ειτε γιατι δε τους αρεσει για χ,ψ λογους ειτε γιατι βρηκαν κατι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά 700ευρώ το μήνα με 8ωρο την μέρα?

 

Oι δουλειές που ζητάνε απόφοιτους λυκείου, όχι προυπηρεσία , νεαρής ηλικίας άτομα που ζουν με γονείς και δεν έχουν έξοδα σπιτιού τόσα δίνουν . Καλώς ήρθες στην Ελλάδα :-D

Αν είσαι με Εθνική Γενική Συλλογική Σύμβαση Ελλάδας και έχεις λιγότερα από 2 έτη προυπηρεσίας τόσα είναι.

 

Για να επανέλθουμε στο θέμα μας αν δεν καίγεσαι να βρεις δουλειά συνέχισε να ψάχνεις, προσωπικά συμβιβάζομαι και με δουλειές μη σχετικές με management γιατί πρέπει να παίρνω χρήματα, δεν έχω χαρτζιλίκι, εξαρτάται τι περιθώρια έχεις. Μπορείς να βρεις σαν δανεικός σε εταιρεία εύρεσης δυναμικού που ζητάνε συχνά για τράπεζες ( για κάτι τέτοιο με κόβω εμένα να πηγαίνω) με σύμβαση ορισμένου χρόνου όμως, σε κάποια εταιρεία για γραμματειακή υποστήριξη, κάτι τέτοιο. Θέσεις σχετικές με management είναι σπάνιες αυτήν την εποχή η αλήθεια είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, οπως ειναι τα πραγματα δεν εχω αυτοσκοπο να κανω κατι σχετικο με management ειδικα αυτη την εποχη. Πλεον η ολη φαση ειναι βλεποντας και κανοντας. Εστειλα για γραμματειακή υποστήριξη και τετοια αλλα ... ανθρακες ο θησαυρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, οπως ειναι τα πραγματα δεν εχω αυτοσκοπο να κανω κατι σχετικο με management ειδικα αυτη την εποχη. Πλεον η ολη φαση ειναι βλεποντας και κανοντας. Εστειλα για γραμματειακή υποστήριξη και τετοια αλλα ... ανθρακες ο θησαυρος

 

Έχεις σκεφθεί τίποτα για εξωτερικό; Μια ιδέα ρίχνω. Έξω ο τομέας σου έχει πολύ μεγαλύτερη πέραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις σκεφθεί τίποτα για εξωτερικό; Μια ιδέα ρίχνω. Έξω ο τομέας σου έχει πολύ μεγαλύτερη πέραση.

 

Αυτο το εχω σκεφτει και εγω πολλες φορες αλλα τι να κανω που με εχει δεσει χειροποδαρα τωρα το ΕΣΠΑ και η πιθανοτητα του να παρω την επιδοτηση (οποτε την ξεπαγωσουν). Αν κανω πως φευγω και αργοτερα παρω εγκριση απο το ΕΣΠΑ τοτε ειναι υποχρεωμενος να γυρισω πισω και να υλοποιησω το εργο και να το εχω και 3 χρονια ανοιχτο το μαγαζι αλλιως τρωω προστιμο ΚΑΙ επιστρεφω και τα λεφτα της επιδοτησης (αν εχω παρει) ΧΩΡΙΑ που δεν γλυτωνεις την πληρωμη του συμβουλου που σου εφτιαξε το φακελο.

 

.........αν το ηξερα οτι θα φταναμε σε τετοιο σημειο δεν θα ειχα κανει καν τα χαρτια μου στο ΕΣΠΑ. Τωρα ειμαι απλα "φιλακισμενος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...