Προς το περιεχόμενο

Driving και Racing Games (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


chiderboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 391
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το rFactor ειδικά αν το φορτώσεις με mods γίνεται παιχνιδάρα.Αλλά όπως είπε και πιο πάνω ο panos2171 καλό θα είναι να έχεις τιμονιέρα για αυτο το game.Αν αποφασίσεις να παίξεις το rfactor ορίστε και το site όπου θα βρεις οτι mods και πίστες θέλεις http://www.rfactorcentral.com/ .Από Formula1 εως WRC,Nascar,WTCC,DTM,Karts,Trucks και street legal αυτοκίνητα.Εγώ το rfactor με τα mods που έχω βάλει έχει φτάσει τα 17 giga !!!

Επεξ/σία από polonos1313
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rFactor πρόσφατα το ανακάλυψα αναζητώντας sim. Στην ποικιλία είναι μάλλον το καλύτερο που έχω δει, αλλά στο simulation μου τα χάλασε πολύ δυστυχώς (δεν ξέρω αν τα mods βελτιώνουν και τη συμπεριφορά του αυτοκινήτου).

 

Αν θες πραγματικό sim, το καλύτερο που έχω δει σε PC είναι το GTR2. Αν θες ποικιλία μπορείς να παίξεις το rFactor ή το ToCA Race Driver (αυτό έχει και πολύ καλύτερα γραφικά). Αν θες και τα δύο, μην περιμένεις να βρεις κάτι (γι αυτό σκούζουμε όλοι και προσμένουμε να βγει το GT για PC...). Αν πάλι θες αρκετό action κι ελαφρό sim, μπορείς να παίξεις το Grid. Το μόνο σίγουρο είναι πως αν έχεις μάθει στο στυλάκι του GT κάποια παιχνίδια θα σου φανούν σπαστικά ή γελοία, αλλά δεν υπάρχει κάτι πιο ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το rFactor ειδικά αν το φορτώσεις με mods γίνεται παιχνιδάρα.Αλλά όπως είπε και πιο πάνω ο panos2171 καλό θα είναι να έχεις τιμονιέρα για αυτο το game.Αν αποφασίσεις να παίξεις το rfactor ορίστε και το site όπου θα βρεις οτι mods και πίστες θέλεις http://www.rfactorcentral.com/ .Από Formula1 εως WRC,Nascar,WTCC,DTM,Karts,Trucks και street legal αυτοκίνητα.Εγώ το rfactor με τα mods που έχω βάλει έχει φτάσει τα 17 giga !!!

 

Εγω ειμαι στα 23 giga και οπως το κοβω θα παει κι αλλο.Παντως απο αισθηση υπερτερει το GTR 2 αλλα σε mods το rFactor.

Τωρα μου ρθε στο μυαλο και το project torque.Μπορει να μην εχει official αυτοκινητα(βασικα εχει αλλα θελουν αγορα με κανονικα λεφτα) αλλα εχει κι αυτο την πλακα του,μπορεις να βελτιωσεις το αυτοκινητο τοσο εμφανησιακα οσο και μηχανικα κανοντας αγωνες και κερδιζοντας ποντους.

 

αλλα ειναι μονο online

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι και στο θέμα simulation το rfactor μου φαίνεται καλύτερο από το GTR 2.Γνώμη μου.

Πάντως στο GTR-2 έχω καταευχαριστηθεί το Drift Mod το οποίο απλά τα σπάει !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος ενα αρκετα καλο <racing> ειναι τα trackmania ειναι λιγο χαβαλετζιδικα αλλα πιστευω αξιζουν μια δοκιμη ,εχουν και δωρεαν multiplayer, to nations forever τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες WRC καταστάσεις, τότε το Richard Burns Rally αποτελεί μονόδρομο (με δεύτερο καλύτερο ΙΜΟ το Mobil 1 Rally Championship, γνωστό στην Ευρώπη κι ως Rally Championship 2000)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι και στο θέμα simulation το rfactor μου φαίνεται καλύτερο από το GTR 2.Γνώμη μου.

Εγώ άκουγα διάφορα για το rfactor και μόλις το έβαλα, σε μερικά - ούτως ή άλλως αργά - αυτοκινητάκια φαινόταν ψιλο-καλά (τα είχε τα κουλά του αλλά δεν τα έβλεπες) αλλά ειδικά σε κάτι φορμουλέ και άλλα γρήγορα είναι τελείως γελοίο. Γενικά τα αμάξια... απλά "πηγαίνουν" ανεξαρτήτως εδάφους, δε νιώθεις g και το αμάξι να κολλάει/φεύγει εκεί που πρέπει, ενώ όταν στρίβεις η μούρη του αμαξιού κουνιέται λες και την κλωτσάνε. Τελικά μου φάνηκε πολύ άκυρο ως sim και το παράτησα...

 

παντος ενα αρκετα καλο <racing> ειναι τα trackmania ειναι λιγο χαβαλετζιδικα αλλα πιστευω αξιζουν μια δοκιμη ,εχουν και δωρεαν multiplayer, to nations forever τουλαχιστον

Απλά θ-ε-ϊ-κ-ό το trackmania ως χαβαλετζίδικο (και με γουστόζικα γραφικά). Έχω κλείσει πάνω από 10ωρο συνεχόμενο παίζοντας με φίλο... :mrgreen:

 

 

 

Επίσης επειδή δε θυμάμαι αν το έχω γράψει αρκετές φορές στο insomnia, να συμπληρώσω πως το GTR2 είναι μακράν το καλύτερο sim για PC που έχει βγει ως τώρα. :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης επειδή δε θυμάμαι αν το έχω γράψει αρκετές φορές στο insomnia, να συμπληρώσω πως το GTR2 είναι μακράν το καλύτερο sim για PC που έχει βγει ως τώρα. :-)

 

To live for speed θεωρειται το καλυτερο,τουλαχιστον σε αισθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To live for speed θεωρειται το καλυτερο,τουλαχιστον σε αισθηση.

Ναι... με το view point καρφωμένο και τον κόσμο να περιστρέφεται γύρω από έναν σταθερό άξονα (!!!) στην ουρά του αυτοκινήτου. Επιπλέον καμία αίσθηση επαφής με το έδαφος και άκυρα μπλοκαρίσματα. Ακόμα μάθαμε πως το αυτοκίνητο έχει συνεχώς το ίδιο κέντρο συστροφής (οι δυνάμεις ασκούνται πάντα στο ίδιο σημείο με την ίδια διεύθυνση)... :lol:

Μόνο με την in-car camera παλευόταν κι έδινε κάπως καλή αίσθηση, αφού δε βλέπεις το άκυρο που συμβαίνει.

Κατά τα άλλα το παιχνίδι είχε όντως πολλά θετικά στοιχεία, παίζεται και θα μπορούσε να μετατραπεί σε αξιόλογο sim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trackmania ftw

 

Εχω παιξει ο,τι ραλακι υπαρχει και δεν υπαρχει αλλα με κανενα δεν κολλησα ετσι.

 

Με διαφορα ο,τι πιο ανταγωνιστικο και πιο δυσκολο υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πραγματικα σας ευχαριστω πολυ για τα φωτα σας και αν και εχω μπει σε δηληματα :-D:-D, θα κατεβασω demos και θα αποφασισω. ναστε καλα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...