Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ethernet


dimitrisak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο με το bios που αναφερθηκε ειναι 100% ΛΑΘΟΣ.

TΠΤ δεν πρεπει να διακοψει την διαδικασια του bios update διαφορετικα κατα πασα πιθανοτητα θα βρεθεις στην δυσαρεστη θεση να ψαχνεις για νεα μητρικη ή να ψαχνεις στο e-bay για bios ιδια μητρικης με τη δικια σου για να την επισκευασεις..

 

Eτσι πιστευω και εγω.Αμα κοψεις Bios update στη μεση τον ηπιες. :lol: :lol: Φιλε Δημητρη μην το ρισκαρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Απο οτι βλεπω εχει απο εχθες να απαντησει..

Ας ελπισουμε οτι δεν εκανε καμια μαλακια :P

 

Οχι παιδια ελειπα σε διακοπες....δεν ρισκαρω τιποτα τετοιο...απλα το ειδα σε youtube το ανεφερα....πρωτα θα το δοκιμαζα στο pc του αδερφου μου(πειραματοζωο)και μετα σε εμενα....

 

---------- Προσθήκη στις 22:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:08 ----------

 

Ελπιζω να βρηκε καμμια εθερ-νεα να παιξει.

 

κοιταξτε πως εχουν τα πραματα ως εδω:εχω internet κανονικα κλεινω το pc και οταν το ξανανοιγω πρεπει να κανω το εξης:κανω bios update βαζοντας την ιδια version που εχει γιατι δεν υπαρχει πιο καινουρια(απλα διαγραφει την ιδια και βαζει την ιδια..κουλό?)και μετα αφου τελειωσει και σβησει το pc κλεινω τροφοδοτικο κοβεται το ρευμα τελειως απο την μητρικη και μετα το ανοιγω και εχω μια πληρως ενεργη ethernet...οταν το σβηνω(ακομα και σε αναμονη να το βαλω)παλι τα ιδια....τι στο δι@ολο φταιει δεν ξερω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια δεν θα το πιστεψετε....καθε φορα που εσβηνα τον υπολογιστη υπηρχε μια ρυθμιση που απενεργοποιουσε την ethernet...και τωρα το εβγαλα αυτο....εσβησα το pc για λιγη ωρα και τωρα δουλεψε κανονικα....πηγα device manager στο ethernet και εκει που ελεγε επιλογες ενεργειας ειχε μια επιλογη που ελεγε:απενεργοποιηση του προσαρμογεα για εξοικονομηση ενεργειας...και το ειχε τικαρισμενο...το ξετικαρα και βλεπουμε...απλα για να μην προτρεχουμε οταν κλεισω τον υπολογιστη για το βραδυ θα δω αυριο αν θα δουλεψει κανονικα και θα σας πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια δεν θα το πιστεψετε....καθε φορα που εσβηνα τον υπολογιστη υπηρχε μια ρυθμιση που απενεργοποιουσε την ethernet...και τωρα το εβγαλα αυτο....εσβησα το pc για λιγη ωρα και τωρα δουλεψε κανονικα....πηγα device manager στο ethernet και εκει που ελεγε επιλογες ενεργειας ειχε μια επιλογη που ελεγε:απενεργοποιηση του προσαρμογεα για εξοικονομηση ενεργειας...και το ειχε τικαρισμενο...το ξετικαρα και βλεπουμε...απλα για να μην προτρεχουμε οταν κλεισω τον υπολογιστη για το βραδυ θα δω αυριο αν θα δουλεψει κανονικα και θα σας πω....

 

Ε αμα ηταν αυτο θα τρελαθω.Και ολο λεω,τα πιο απλα,ξεκινα απ'τα πιο απλα.Αντε να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παιδια ακυρο....απλα καταλαβα πως αν μεινει κλειστος για πανω απο μια ωρα τοτε σταματαει να δουλευει....εχτες το εκλεισα για ενα 15λεπτο γιαυτο μου δουλεψε....ακυρο...

 

---------- Προσθήκη στις 13:01 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:58 ----------

 

Ναι πρώτα αυτό.

 

Εκανα και αυτο που ειπες....τα ιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και αυτό που λέει ο τελευταίος http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20091201152812468&board_id=1&model=P5K&page=1&SLanguage=en-us.Κάρτα δικτύου σου λέω να πάρεις για να μπορείς να ψάχνεις στο web και να δοκιμάζεις ότι βρίσκεις αμέσως το format άστο ως έσχατη λύση.

 

Δοκίμασε και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα λεει να βαλω τον driver των windows και οχι του update...οταν εκανα format ειχε των windows και γινοταν το ιδιο....(για να ξερεται οταν εκανα format εβαλα πρωτα xp και το ethernet δεν υπηρχε παλι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...