Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια που υποστηρίζουν χειριστήριο (controller)


ektor1999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχουν όλα τα παιχνίδια πάντως αυτήν την επιλογή.

την έχουν όμως σχεδόν όλα, ειδικά ότι υπάρχει και σε κονσόλες ακόμα και fps να είναι λειτουργεί κανονικότατα με χειριστήριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πλειοψηφία των παιχνιδιών μπορούν να παιχτούν με χειριστήριο.

 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ σε όλες τις περιπτώσεις όπου το παιχνίδι στο επιτρέπει. Η άνεση που σου προσφέρει στο καναπέ είναι απαράμιλη, αλλά επειδή παίζω πάντα με aim assist off και τη δυσκολία πάντα σε normal ή hard, υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις όπου η έλλειψη ακρίβειας πονάει, οπότε και γυρνάω στο ποντίκι.

 

Στο Skyrim για παράδειγμα είμαι Archer και παίζω με χειριστήριο.

 

Ενώ το Borderlands 1 το τερμάτισα 1 φορά με ποντίκι και 2 με χειριστήριο, το Borderlands 2 δεν παλεύεται με χειριστήριο και το παίζω αποκλειστικά με ποντίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάω για την πλειοψηφία των console gamers ,εσύ μάλλον τότε ανήκεις στους ελάχιστους που το παίζουν στο top επίπεδο

Σε πολλά forum που διαβάζω/παρακολουθώ, οι περισσότεροι παίζουν το λιγότερο normal.

Αν θέλεις platinum trophy, θα το βγάλεις κι εσύ στο τέρμα δύσκολο. :P

 

Δεν έχουν όλα τα παιχνίδια πάντως αυτήν την επιλογή.

Εδώ την έχει το Crysis που βγήκε τo '07. :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλά forum που διαβάζω/παρακολουθώ, οι περισσότεροι παίζουν το λιγότερο normal.

Αν θέλεις platinum trophy, θα το βγάλεις κι εσύ στο τέρμα δύσκολο. :P

Πες όμως και τη controller έχεις γιατί δεν νομίζω να είσαι με ένα απλό «της σειράς» .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες όμως και τη controller έχεις γιατί δεν νομίζω να είσαι με ένα απλό «της σειράς» .

Killzone3/Resistance3 = PS3 exclusives.

Με τον παραδοσιακό DualShock 3 τα έπαιξα (και online).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Pc games με controller.

Καλησπέρα και χρονια πολλα.

Επειδη δεν υπαρχει δυνατοτητα συνδυασμου πληκτρολογιο και ποντικι για gaming λεω να κοιταξω οοοοταν εχω χρονο να ασχοληθω με κανα παιχνιδι καθαρα με κοντρολακι. Πιο πολυ κανα action τυπου metal gear solid σκεφτομαι να περασω αντε κανα ραλακι και γενικα κατι σε action και αν εχει και multi για μια στο τοοοοοσο δε θα με χαλαγε. Παλιοτερα ημουνα σε fps και μονο αλλα αλλαξαν οι καιροι οποτε πρεπει να αρκεστώ στα εφικτά.

Για πειτε κανα τιτλο, εχω περασμένο steam μηπως και εχει καμα τιτλο να περασω και απο εκει.

Ps ψηνομαι ασχημα για division2 αλλα μονο με κοντρολ παίζεται ή το aim για old school gamer θα ειναι για κλάματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όλα τα σύγχρονα παιχνίδια (πλην μερικά όπως στρατηγικής, moba κτλ.. ) παίζονται μια χαρά με χειριστήριο

 

εκεί που θα έχεις πρόβλημα είναι αν παίξεις κόντρα σε άλλους ανθρώπους που θα είναι με ποντίκι, εκεί θα σφαχτείς (όπως θα σφαχτείς και αν παίξεις online κόντρα σε πιτσιρίκια που παίζουν μόνο  χειριστήριο στις κονσόλες...) 

 

αλλά για single player δεν θα έχεις κανένα θέμα , πολλά παιχνίδια έχουν και ένα ελαφρύ autoaim που δεν είναι κακό (κάποια βέβαια έχουν πιο έντονο, αλλά γενικά αν θες το βγάζεις κιόλας) 

 

απλά για να μην έχεις παράξενα, πάρε χειριστήριο xbox one να είσαι ήσυχος για τη συμβατότητα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...