Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Μετά από πολύυυυυυ ψάξιμο, εν τέλει βρήκα ανοιχτό N3DS σε έκθεση (συγκεκριμένα στο Public του Golden Hall). Είχαν το μικρό λευκό μοντέλο μαζί με το MM. Μερικές παρατηρήσεις:

 

1 - Συνεχίζω να αναστέλλω την αγορά για να δω που θα κινηθεί η κονσόλα σχετικά με τα exclusives της. Με βλέπω στα μέσα καλοκαιριού για αγορά (αν δεν κάνουν κανά κουλό να ανακοινώσουν νέο φορητό στην E3 :P). Με άλλα λόγια, δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.

 

 2 - Κατά 99,9% όταν προχωρήσω σε αγορά θα είναι στο μικρό μοντέλο. Με ικανοποιεί που η οθόνη είναι ελαφρώς -αλλά αισθητά- μεγαλύτερη από το προηγούμενο. Επίσης, το λευκό μοντέλο είναι πραγματικά blast-from-the-past, δεν μπορώ να του αντισταθώ. Επίσης, στο μικρό μοντέλο τα έξτρα κουμπιά φαίνονται reachable. Το αναφέρω γιατί κάποιος είχε πει ότι είχε πρόβλημα στο XL.

 

3 - Το 3D είναι σαφέστατα βελτιωμένο. Αλλά ακόμα κι έτσι -για μένα- δεν είναι selling point.

 

4 - Έχω προβληματιστεί πάρα πολύ σχετικά με το C-stick. Δεν έχω καταλάβει κατά πόσο είναι λειτουργικό. Μπορεί κάποιος που έχει παίξει στο N3DS Kid Icarus ή RE:Revelations να μου πει κατά πόσο δουλεύει αυτό πράγμα στη στόχευση; Αυτό είναι selling point για μένα, να μπορώ να παίξω τα παιχνίδια που απαιτούσαν CPP.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για στόχευση δεν ξέρω, αλλά στο Monster Hunter το C-stick λειτουργεί άψογα για χειρισμό κάμερας.

 

Στην αρχή μου φαινόταν δύσκολο, όπως και η τοποθέτηση των χεριών για να έχω πρόσβαση σε όλα τα κουμπιά, αλλά σε διάστημα μιάς εβδομάδας συνήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Νωρίς πολύ για εμάς εδώ στα δυτικά για το συγκεκριμένο αλλά νομίζει αξίζει αναφοράς. Προσοχή ότι πρόκειται για κύριο τίτλο παρόλο που δεν φέρει τον αριθμό 5. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!Εχω ενα 3ds εδω και ενα χρονο και δεν το εχω δηλωσει στην nintendo καθως και κονσολες οπως wii ds.

Εχω τους κωδικους τους για να τα δηλωσω και παρω τους ποντους που δινουν.Αλλα που τα κανω register και πως συνδεω τον συνολικο λογαριασμο στο 3ds μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνεις register τους κωδικούς θα πρέπει να πας στην σελίδα του club nintendo https://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/club_nintendo/join_the_club/index_register-0b-productcode.jsp . Οι πόντοι που παίρνεις δεν εξαργυρώνονται στο eshop, μόνο σε φυσικά αντικείμενα, τα οποία όμως δεν είναι διαθέσιμα σε εμάς επειδή η χώρα μας δεν συμμετέχει στο club nintendo.

Επίσης αυτό το πρόγραμμα λήγει σε μερικούς μήνες, και θα αντικατασταθεί από κάτι άλλο.

Για το άλλο που ρωτάς στο now playing thread, όταν κάνεις register την κονσόλα δεν σου δίνουν κάποια έκπτωση στο shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για να κάνεις register τους κωδικούς θα πρέπει να πας στην σελίδα του club nintendo https://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/club_nintendo/join_the_club/index_register-0b-productcode.jsp . Οι πόντοι που παίρνεις δεν εξαργυρώνονται στο eshop, μόνο σε φυσικά αντικείμενα, τα οποία όμως δεν είναι διαθέσιμα σε εμάς επειδή η χώρα μας δεν συμμετέχει στο club nintendo.

Επίσης αυτό το πρόγραμμα λήγει σε μερικούς μήνες, και θα αντικατασταθεί από κάτι άλλο.

Για το άλλο που ρωτάς στο now playing thread, όταν κάνεις register την κονσόλα δεν σου δίνουν κάποια έκπτωση στο shop.

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν και digital δώρα για 3ds/wii u. Αν κάνεις redeem το δώρο σου στέλνουν ένα κωδικό στο email σου(εμφανίζεται και στη σελίδα σου στο club nintendo) και το βάζεις στο eshop της κονσόλας. Δεν απαιτείται να έχεις το account σου linked στο club nintendo για να εξαργυρώσεις digital δώρα/κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά αυτό που έχει κάνει η Ν με το 3DS είναι απίστευτο. Το έχει ξεσκίσει στους τίτλους και συνεχίζει ακάθεκτη. Τέσσερα χρόνια μετά την κυκλοφορία του, που θα μπορούσε κάλλιστα να καλμάρει λίγο ετοιμάζοντας το επόμενο σύστημά της δεν το βάζει κάτω, συνεχίζει να βγάζει παιχνίδια.

 

Πραγματικά, παράδειγμα προς μίμηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...