Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

guys να ρωτησω, αμα κανεις δεν εχει παιξει τα πρωτα 2 ειναι μεγαλο προβλημα?

 

Ειναι κυριως θέμα ιστορικής ροής! Αν βαλεις το 3 απευθειας δε θα καταλαβεις Χριστό στις ομιλιές.

 

Παιξτε απο την αρχή και αν το βαρεθειτε ή το παρατησετε για λόγους χρονου ή φορματ, δειτε κανενα walkthrough τουλαχιστον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ δηλαδη να ξεκινησω απο το πρωτο καλυτερα ε?

απλα μου ειπαν κατι παιδια οτι εχει καλο στορυ σα ταινια και ειδα και κατι video και μου θυμισε star wars meets war of the worlds και λεω μαλλον θα το γουσταρω αυτο και ας μην ειμαι ο πιο φανατικος gamer! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ δηλαδη να ξεκινησω απο το πρωτο καλυτερα ε?

απλα μου ειπαν κατι παιδια οτι εχει καλο στορυ σα ταινια και ειδα και κατι video και μου θυμισε star wars meets war of the worlds και λεω μαλλον θα το γουσταρω αυτο και ας μην ειμαι ο πιο φανατικος gamer! :P

 

 

Οχι μαλλον οτι θα το γουσταρεις αλλα ειμαι σιγουρος.

Το Μass Εffect 2 για μενα και για πολλους ειναι το καλυτερο τις τριλογιας ...φροντισε μη το χασεις κυριως αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζοντας κάποιος το ΜΕ3 μόνο είναι σαν να βλέπει μόνο το Lord of the Rings:Return of the King και μετά να λέει "τι μαλακία είναι αυτή η ταινία, τη 1μιση από τις 3 ώρες δείχνει 2 κοντούς να σκαρφαλώνουν ένα κολοβουνό και να κλαίνε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζοντας κάποιος το ΜΕ3 μόνο είναι σαν να βλέπει μόνο το Lord of the Rings:Return of the King και μετά να λέει "τι μαλακία είναι αυτή η ταινία, τη 1μιση από τις 3 ώρες δείχνει 2 κοντούς να σκαρφαλώνουν ένα κολοβουνό και να κλαίνε"

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

 

Ίσως το καλύτερο πόστ του τόπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ερωτησούλες παιδιά:

 

α) Γιατί οι μόνες επιλογές που έχω στα graphics είναι η ανάλυση, AA on ή off και dymanic shadows on ή off?

β) Γιατί έχω gpu usage έως 65%? Περίμενα ότι το παιχνίδι θα γονάτιζε ακόμα και δυνατότερες κάρτες.

 

Πρώτες εντυπώσεις χωρίς να έχω παίξει κανένα άλλο της σειράς: Τα γραφικά επιεικώς μέτρια για παιχνίδι του 2012. Η κίνση των χαρακτήρων θυμίζει cadillac and dinosaurs. Συμπέρασμα: Άμεσο uninstall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που παίζει single player ποιά είναι τα κριτήρια? Αν είναι αποκλειστικά το story να ξαναβάλω το half life 1 ή το tomb raider 2 αν είναι. Δεν εχουν και μεγάλες διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πόσο μπαμ κάνει που δεν έχεις τερματίσει το 1ο και το 2ο Mass Effect, λογικό είναι να μην σου προκαλεί ενδιαφέρον το 3ο και ακόμα πιο λογικό το uninstall, δεν έχει νόημα να ασχοληθείς χωρίς να έχεις τελειώσει τα 2 πρώτα...

 

διότι αν είχες τερματίσει τα 2 πρώτα δεν πιστεύω ότι θα σταμάταγες σε αυτά και δεν θα έπιανες και το 3ο, θα θέλες να δεις τι γίνεται κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις χωρίς να έχω παίξει κανένα άλλο της σειράς

 

Το έγραψα thresh! Ο καθένας σε κάθε περίπτωση έχει τα κριτήριά του. Και το Deus Ex το τελευταίο δεν είχε reference γραφικά αλλά δεν ήταν και τέτοιο χάλι. Και τελικά το console port δεν αποτελεί δικαιολογία τουλάχιστον όχι όσο έχουμε δει το alan wake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το έγραψα thresh!

μα την παναγία απλά δεν πήγε το μάτι μου πάνω σε αυτή την πρόταση, αλλά και να μην το είχες γράψει θα το καταλαβαίναμε όλοι, δεν υπήρχε αμφιβολία...

 

Και το Deus Ex το τελευταίο δεν είχε reference γραφικά αλλά δεν ήταν και τέτοιο χάλι.

το τελευταίο Deus Ex είναι prequel των προηγούμενων, δεν παίζει ρόλο αν έχεις ασχοληθεί με τα 2 πρώτα...

 

Ο καθένας σε κάθε περίπτωση έχει τα κριτήριά του.

δεν νομίζω ότι έπαιξε κανείς μας τα Mass Effect για τα τρομακτικά γραφικά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...