Προς το περιεχόμενο

Τα πρώτα προβλήματα στο iPad


Nomikaria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν βγαίνει συσκευή (iphone) που :

1. Δεν υποστηρίζει multitasking

2. Δεν μπορείς να αλλάξεις μπαταρία

3. Δεν έχει video

4. Δεν έχει copy paste

5. Έχει camera 2mp όταν έχει φτάσει ήδη η τεχνολογία στα 8mp

6. Είναι κλειδωμένο να δουλεύει σε συγκεκριμένη εταιρεία

7. Από την υπερθέρμανση ψήνει καφέ στο καπάκι

8. Έχει υπερτιμημένη αξία !!!!

και όταν οι περισσότεροι ανταγωνιστές ΚΑΝΟΥΝ παπάδες!!!

και παρά τα παραπάνω τρέχουν τα χαζό-αμερικανάκια & "κάποια" χαζό-ελληνάκια

να προλάβουν να το αγοράσουν (φαντάζομαι και εσείς που σκάσατε στα γέλια με το ότι είναι οι μεγαλύτερες απάτες) τότε ΝΑΙ κύριοι, είστε θύματα τις μεγαλύτερης απάτης....και δεν φτάνει αυτό αλλά "σκίζετε και τα ιμάτιά σας" για την apple/iphone/ipad....

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ λοιπόν αλλά μην προσπαθείτε να μας πείσετε... Πολύ απλά...δεν την πατάμε!!

 

Τα ίδια πάνω κάτω θα γίνουν και με τα ipad. Οι ανταγωνιστές έχουν παπάδες αλλά οι βλάχο-Αμερικάνοι τρέχουν αν αγοράσουν την "φλούδα" που ήδη ξεκινάει σε 1 ημέρα με 3 πρόβληματα... Δεν θα μπορούσαν να το αποφύγουν? Δεν το ήξεραν?? ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!

 

Ξέχασες να πεις για το ότι δεν έχει Flash!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φαίνεται λοιπόν ότι υπάρχουν πολλοί που την πάτησαν με την απάτη. Κρίμα που δεν την μοιράστηκες και με τα 5.5 περίπου εκατομμύρια που αγόρασαν το πρώτο iPhone

 

Γι'αυτό ακριβώς τον λόγο είναι η μεγαλύτερη απάτη.... τα αυτονόητα θα σου εξηγώ? Η αλήθεια είναι μπροστά σου...

 

Προλαβαίνεις να το πεις στους συνολικώς 42,8 εκατομμύρια καταναλωτές που αγόρασαν iPhone από το 2007 μέχρι σήμερα. Μπας και το ξεφορτωθούν βρε παιδί μου...

 

Άλλη μία αποτυχημένη προσπάθεια χιούμορ! Κρίμα...

Βλέπω ότι όποτε σε βολεύει αλλάζεις και τα νούμερα... Τώρα ξαφνικά μας πήγες πάλι σε ΟΛΟΥΣ έως σήμερα που αγόρασαν το iphone ενώ πριν από λίγο μιλάγαμε ΜΟΝΟ για το πρώτο iphone (τουλάχιστον εγώ).

 

Αλήθεια, τι κινητό έχεις; :-)

 

Δεν νομίζω ότι έχει σχέση.

 

Ειλικρινά έλεος πια...Δεν σ'αρέσει ρε παιδί μου, εσύ ΜΗΝ το αγοράσεις που είσαι πιο έξυπνος και μάγκας και άσε τα πρόβατα τους υπολοίπους να πάρουν και το iPad και το iPhone και την οποιαδήποτε iΜαλ*κ*α θέλουν,εσύ τι ζόρι τραβάς;;

 

Εκτός αν την είδες Μεσσίας που ήρθες για να μας διαφωτίσε..Άστο,δε λέει..

 

Εννοείται ότι ΔΕΝ αγόρασα το πρώτο iphone και ούτε τώρα θα τρέξω να αγοράσω το ipad. Ζόρι εγώ δεν "τραβάω" αλλά μάλλον εσύ. Ούτε ζήτησα να μην το πάρεις, ούτε σου είπα να πάρεις κάποιο άλλο... Άρα όποιος έχει την μύγα....

Τα περί Μεσσία και διαφωτισμούς κράτα τα στον "φανταστικό" σου κόσμο...

Την άποψη μου και την αιτιολογία της άποψης μου έγραψα και αυτά με στοιχεία...

Εσύ τι έγραψες? Μήνυμα με προσωπική επίθεση και προσωπικούς χαρακτηρισμούς....

 

Βασικά ρε rokko τι μας ενδιαφέρουν όλα αυτά που γράφεις και που κολλάνε; Το topic έχει ένα συγκεκριμένο θέμα.

Από εκεί και πέρα, ο καθένας αγοράζει αυτό που γουστάρει και του ταιριάζει σύμφωνα με τις απαιτήσεις/κ@υλες/βίτσια του κτλ κτλ.

Αλλά άσχετα από όλα αυτά, δεν γίνεται να χαρακτηρίζεις μια συσκευή αποτυχημένη, όταν έχει να κάνει τόσα εκατομμύρια πωλήσεις. Μπορεί για σένα να είναι άχρηστη, περιττή ή οτιδήποτε άλλο, αλλά αποτυχημένη όσο και να θες, δεν γίνεται, γιατί η λέξη "αποτυχία" είναι κάτι αντικειμενικό και όχι υποκειμενικό.

 

btw, είμαι 100% πεπεισμένος ότι δεν έχεις αφιερώσει ούτε 10' με το iPhone για να δεις πως δουλεύει και τι μπορεί να κάνει.

 

Ενώ το δικό σου ποστ τώρα έχει πολύ ενδιαφέρον!!

Όταν μάθετε να διαβάζετε τότε ίσως καταλάβετε... Έγραψα ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ δυνατόν να βγαίνει μία συσκευή (που ασχολείται όλος ο κόσμος μαζί της) και να βγάζει προβλήματα μέσα σε 1-2 ημέρες ΚΑΙ έκανα τον συνειρμό με το πρώτο iphone που βγήκε και είχε ΣΟΒΑΡΑ προβλήματα!!!

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ iphone!!!! ΤΩΡΑ το iphone είναι πολύ καλή συσκευή... !!! Δεν είπα το αντίθετο ΟΣΟ και να θέλετε να γενικεύσετε τα γραφόμενα μου...

Και το δεύτερο post μου αιτιολογούσε το γιατί το ΠΡΩΤΟ iphone είναι ΑΠΑΤΗ!!!!

 

Καταλάβατε?

 

Το συμπέρασμα.... Περιμένεις να βγει το IPAD2, 3,4 γιατί η apple μας έδειξε τον τρόπο που λειτουργεί!!! Εσύ τώρα που έχεις άμεσο ενδιαφέρον από την apple, τράβα δώσε ένα σκασμό λεφτά και αγόρασε το.... Δεν θα στο απαγορεύσω εγώ...

 

 

Όχι αλλά εξέθεσα ένα προβληματισμό μου πειράζει; B)

 

Εδώ φίλε μου όπως καταλαβαίνεις δεν επιτρέπονται ούτε καν οι προβληματισμοί... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Δεν νομίζω ότι έχει σχέση.

 

 

Αν μας πεις ποιο κινητό έχεις, θα δεις ότι θα έχει και θα παραέχει σχέση!

 

Περιμένουμε...

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... :fear:

 

Ε τότε απλώς το βάζεις σε b/g μέχρι το πρώτο update του iPad. Δεν είναι και τόσο δύσκολο. Αυτό θέλω να τονίσω, όχι να υποστηρίξω ότι δεν υπάρχει θέμα.

 

Όχι αλλά εξέθεσα ένα προβληματισμό μου πειράζει; B)

Δεν πειράζει. Απλώς κάνουμε την τρίχα τριχιά, για ένα πρόβλημα που δεν εμφανίζεται καν στην πλειοψηφία των χρηστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εχω ψοφησει στο γελιο.

 

Εσύ, φιλαράκι, δεν έχεις ΚΑΙ iMac; Δεν είχες αγοράσει ΚΑΙ MacBook;

Άσε ρε, πάγενε από 'δω, είσαι κι εσύ θύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εσύ, φιλαράκι, δεν έχεις ΚΑΙ iMac; Δεν είχες αγοράσει ΚΑΙ MacBook;

Άσε ρε, πάγενε από 'δω, είσαι κι εσύ θύμα.

 

Πλάκα πλάκα και γω το time Capsule το έχω ταυτόχρονα σε g/n mode! :rolleyes:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο δεν το σχολιάζετε όμως.

 

Είναι λογικό μια συσκευή καινούργια όπως το ipad να έχει προβλήματα και να κάνουν οι πρώτοι που την αγοράζουν τα πειραματόζωα. Μην γινόμαστε παράλογοι.

 

Το κορυφαίο δεν είναι το ότι έχει προβλήματα, αλλά το ότι λένε στον κόσμο ότι δεν έχει και ότι δεν φταίει το ipad αλλά τα δεκάδες μοντέλα router (υποθέτω) που υπάρχουν.

 

Καλό, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά τα windows έχουν τόσα bugs από την κυκλοφορία μέχρι και την αναβάθμιση τους γιατί κανείς δεν το επιστρέφει πίσω να πάρει τα λεφτά του και να πάρει ένα mac που δεν έχει τόσα bugs? αλλά οι το κατηγορείτε πάλι χωρίς να το δοκιμάσετε απλά για να κατηγορήσετε την αππλε ? ναι το ξέρω πολλοί τα κατηγορούν (windows) αλλά δεν το κάνουν νέο θάμα;

παραδεκτή τε πως είστε anti-apple μόνο ο θεός δεν κάνει λάθη δηλαδή με ένα λάθος το ρίχνουμε σαν το πιο ανόητο πράγμα είδατε της άλλες λειτουργίες του? δουλέψατε μαζί του? η απλά βρίσκετε ένα λάθος και το κάνετε ότι είναι τελίοσ άχρηστο να σας πληροφορήσω πως αυτό το προϊόν θα γίνει επανάσταση

δείτε εδώ : http://apas.gr/2010/02/16/apple-ipad-how-it-can-change-the-world-through-education/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εννοείται ότι ΔΕΝ αγόρασα το πρώτο iphone και ούτε τώρα θα τρέξω να αγοράσω το ipad. Ζόρι εγώ δεν "τραβάω" αλλά μάλλον εσύ. Ούτε ζήτησα να μην το πάρεις, ούτε σου είπα να πάρεις κάποιο άλλο... Άρα όποιος έχει την μύγα....

Τα περί Μεσσία και διαφωτισμούς κράτα τα στον "φανταστικό" σου κόσμο...

Την άποψη μου και την αιτιολογία της άποψης μου έγραψα και αυτά με στοιχεία...

Εσύ τι έγραψες? Μήνυμα με προσωπική επίθεση και προσωπικούς χαρακτηρισμούς....

 

 

 

Καλό είναι να ξέρεις ότι ρόλο παίζει όχι μόνο τι γράφεις αλλά και ΠΩΣ το γράφεις..Εσύ λοιπόν εξέφρασες τη "γνώμη" σου με έμμεσους προσβλητικούς χαρακτηρισμούς όλων όσων έχουν ένα συγκεκριμένο προιόν,οπότε μη βγάζεις την ουρά σου απ'έξω..Όταν χαρακτηρίζεις εσύ και δε λες απλά τη γνώμη σου,θα'σαι έτοιμος να δεχτείς κι εσύ χαρακτηρισμούς...

Το να πουλάς εξυπνάδα είναι εμφανές σε όλους και δεν καλύπτεται πίσω από το χιλιοειπωμένο πια "μα εγώ τη γνώμη μου είπα μόνο..".Δεν απευθύνεσαι σε παιδάκια..

Μάθε να φέρεσαι σωστά για να σου φέρονται ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Το καλύτερο δεν το σχολιάζετε όμως.

 

Είναι λογικό μια συσκευή καινούργια όπως το ipad να έχει προβλήματα και να κάνουν οι πρώτοι που την αγοράζουν τα πειραματόζωα. Μην γινόμαστε παράλογοι.

 

Το κορυφαίο δεν είναι το ότι έχει προβλήματα, αλλά το ότι λένε στον κόσμο ότι δεν έχει και ότι δεν φταίει το ipad αλλά τα δεκάδες μοντέλα router (υποθέτω) που υπάρχουν.

 

Καλό, ε;

 

Υπάρχουν όμως μαζί με αυτά που λες και άλλα ακόμη καλύτερα! Όπως το γεγονός πως κάποιος μπορεί να γκρινιάζει ότι το ipad του δεν φορτίζει από το usb, ενώ έχει το pc του ...σβηστό!

:lol:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είμαι αντι-apple. Είμαι αντι-πειραματόζωο...

Το iphone 3gs το θεωρό από τα κορυφαία κινητά αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω την καζούρα που έπαθε αρκετός κόσμος με το πρώτο iphone. Δεν αναιρεί το ένα, το άλλο... Συγκεντρωθείτε...

 

Όπως και με το ipad. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα δώσω τόσα λεφτά και με το καλημέρα (πριν καν το πάρω εδώ στο Ελλάδα) θα έχει προβλήματα....μικρά ή μεγάλα!!!!

Όταν γίνει η συσκευή που οφείλει να είναι βάση τιμής & φήμης τότε θα γράψω την νέα μου άποψη... Όπως έγινε και με το iphone... Πήρε 1 χρόνο σχεδόν για να γίνει η συσκευή που έπρεπε να είναι ΑΠΟ το ξεκίνημα της...

 

Όφειλα να διαχωρίσω την θέση μου γιατί βλέπω ότι η γενίκευση πάει σύννεφο στα γραπτά ορισμένων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε όλα παίζουν στο παιχνίδι, απλά οι apple παραδέχτηκε επιτέλους :P ότι οι άλλοι βγάζουν προβληματικές συσκευές που δεν συνεργάζονται με τα προϊόντα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η απλά βρίσκετε ένα λάθος και το κάνετε ότι είναι τελίοσ άχρηστο να σας πληροφορήσω πως αυτό το προϊόν θα γίνει επανάσταση

δείτε εδώ : http://apas.gr/2010/02/16/apple-ipad-how-it-can-change-the-world-through-education/

 

ΟΚ αλλά η apple δεν ανακάλυψε τον τροχό να ξέρεις, tablets κυκλοφορούν χρόνια τώρα (χωρίς προβλήματα κιόλας - δες HP TC1100) οπου και pdf ανοίγουν, και Wifi έχουν, όπως έχουν και USB έξοδο VGA υπέρυθρες, bluetooth, και φυσικά δεν χρειάζονται αντικατάσταση ρούτερ ή μετονομασία τους κλπ κλπ.

Και ναι μεν, οποιαδήποτε νέα συσκευή είναι λογικό να έχει κάποια "παιδικά" προβλήματα, αλλά τέτοιου είδους κατ'εμέ είναι απαράδεκτα. To wifi connectivity είναι πάρα πολύ σημαντικό για να κυκλοφορήσεις κάτι χωρίς επαρκές testing - ελεος πια....

Να δω τι θα λέγατε αν η apple έβγαζε αυτοκίνητα και έφευγε η ρόδα εν κινήσει...

Θεωρώ απαράδεκτο (για την οποιαδήποτε εταιρεία) να μετατρέπει σε beta testers τους πρώτους πελάτες του εκάστοτε προιόντος. Άνθρωποι τα φτιάχνουν θα μου πείτε και είναι λογικό να τους ξεφύγουν ορισμένα bugs. Το wifi όμως είναι ανεπίτρεπτο να μην δουλεύει ΑΠΡΟΣΚΟΠΤΑ, και να πρέπει ο χρήστης να έχει IT skills για να δουλέψει το workaround.

Aυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εγώ δεν είμαι αντι-apple. Είμαι αντι-πειραματόζωο...

Το iphone 3gs το θεωρό από τα κορυφαία κινητά αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω την καζούρα που έπαθε αρκετός κόσμος με το πρώτο iphone. Δεν αναιρεί το ένα, το άλλο... Συγκεντρωθείτε...

 

Όπως και με το ipad. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα δώσω τόσα λεφτά και με το καλημέρα (πριν καν το πάρω εδώ στο Ελλάδα) θα έχει προβλήματα....μικρά ή μεγάλα!!!!

Όταν γίνει η συσκευή που οφείλει να είναι βάση τιμής & φήμης τότε θα γράψω την νέα μου άποψη... Όπως έγινε και με το iphone... Πήρε 1 χρόνο σχεδόν για να γίνει η συσκευή που έπρεπε να είναι ΑΠΟ το ξεκίνημα της...

 

Όφειλα να διαχωρίσω την θέση μου γιατί βλέπω ότι η γενίκευση πάει σύννεφο στα γραπτά ορισμένων!!!

 

Τελικά ομως εσύ ποιά συσκευή έχεις επιλέξει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...