Προς το περιεχόμενο

Τοποθέτηση του Router


Supes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε stonecityboys σορρυ αλλά δεν κατάλαβα Χριστό :P

 

:fear::fear::fear::fear:

 

Λοιπον εχουμε και λεμε.....

 

Πας για να γλυτωσεις καλωδια, απωλειες κτλ .

Μπορεις να πας να παρεις το μηχανακι που σου ειπα. Αυτο περιεχει ενα ζευγαρι που το ενα μηχανημα πηγαινει στην μπριζα της ΔΕΗ που ειναι κοντα στο router σου και εκει θα συνδεσεις με ενα καλωδιο ethernet το οποιο το περιεχει, το router σου με το μηχανημα αυτο.

 

Τωρα, μπορεις να πας ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ και να βαζεις το 2ο το μηχανημα σε οποια μπριζα της ΔΕΗ θελεις και θα εχεις INTERNET και ΔΙΚΤΥΟ .

 

Θα εχεις κανει ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ , ΔΙΚΤΥΟ ΓΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.

 

Χωρις καλωδια μεσα στην μεση, χωρις μερεμετια (εαν θελεις να τα περασεις εσωτερικα η εξωτερικα, χωρις απωλειες.

 

Το χρεισιμοποιω 1 χρονο περιπου και ειναι αψογο.

 

Φυσικα εαν σου δουλευει αυτο που εχεις φτιαξει σου ειναι αυτη την στιγμη αχρηστα αλλα καλο ειναι να το ξερουμε οτι υπαρχει και αυτο..Που ξερεις καμια φορα???

 

Ο,τι απορια εχεις πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:fear::fear::fear::fear:

 

Λοιπον εχουμε και λεμε.....

 

Πας για να γλυτωσεις καλωδια, απωλειες κτλ .

Μπορεις να πας να παρεις το μηχανακι που σου ειπα. Αυτο περιεχει ενα ζευγαρι που το ενα μηχανημα πηγαινει στην μπριζα της ΔΕΗ που ειναι κοντα στο router σου και εκει θα συνδεσεις με ενα καλωδιο ethernet το οποιο το περιεχει, το router σου με το μηχανημα αυτο.

 

Τωρα, μπορεις να πας ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ και να βαζεις το 2ο το μηχανημα σε οποια μπριζα της ΔΕΗ θελεις και θα εχεις INTERNET και ΔΙΚΤΥΟ .

 

Θα εχεις κανει ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ , ΔΙΚΤΥΟ ΓΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.

 

Χωρις καλωδια μεσα στην μεση, χωρις μερεμετια (εαν θελεις να τα περασεις εσωτερικα η εξωτερικα, χωρις απωλειες.

 

Το χρεισιμοποιω 1 χρονο περιπου και ειναι αψογο.

 

Φυσικα εαν σου δουλευει αυτο που εχεις φτιαξει σου ειναι αυτη την στιγμη αχρηστα αλλα καλο ειναι να το ξερουμε οτι υπαρχει και αυτο..Που ξερεις καμια φορα???

 

Ο,τι απορια εχεις πες μου.

 

αυτές οι συσκευούλες πρέπει να είναι μόνες τους στην μπρίζα ή δουλεύουν και σε πολύμπριζο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*λογικα* κ σε πολυπριζο. ειχα κ εγω αυτη την απορια. ο οτε δινει κατι corinex στα 100 ευρω που κανουν κ για multicasting (iptv) τα οποια δεν ειναι ετσι, δε σου βουλωνουν την τρυπα. ειναι pass-through. πριζα αρσενικη απο πισω, πριζα θηλυκη απο μπροστα. ετσι καρφωνεις το powerplug στην πριζα πρωτα κ μετα απο πανω του βαζεις το πολυπριζο κ εισαι κομπλε. με τα netgear δε ξερω τι παιζει. Α, επισης αυτο που ειπε ο φιλος απο πανω, για το αν εχεις τριφασικο ρευμα δεν παιζουν, δεν ισχυει. Απλα πρεπει οι 2 πριζες που θα βαλεις αυτα επανω να ειναι στην ιδια φαση κ παιζει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*λογικα* κ σε πολυπριζο. ειχα κ εγω αυτη την απορια. ο οτε δινει κατι corinex στα 100 ευρω που κανουν κ για multicasting (iptv) τα οποια δεν ειναι ετσι, δε σου βουλωνουν την τρυπα. ειναι pass-through. πριζα αρσενικη απο πισω, πριζα θηλυκη απο μπροστα. ετσι καρφωνεις το powerplug στην πριζα πρωτα κ μετα απο πανω του βαζεις το πολυπριζο κ εισαι κομπλε. με τα netgear δε ξερω τι παιζει. Α, επισης αυτο που ειπε ο φιλος απο πανω, για το αν εχεις τριφασικο ρευμα δεν παιζουν, δεν ισχυει. Απλα πρεπει οι 2 πριζες που θα βαλεις αυτα επανω να ειναι στην ιδια φαση κ παιζει κανονικα.

απλα ο φιλος εννοοουσε οτι δεν παιζει με τριφασικο αμα ειναι σε αλλη φαση.παντος δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο utp και αφου παιζει ας το αφησει ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*λογικα* κ σε πολυπριζο. ειχα κ εγω αυτη την απορια. ο οτε δινει κατι corinex στα 100 ευρω που κανουν κ για multicasting (iptv) τα οποια δεν ειναι ετσι, δε σου βουλωνουν την τρυπα. ειναι pass-through. πριζα αρσενικη απο πισω, πριζα θηλυκη απο μπροστα. ετσι καρφωνεις το powerplug στην πριζα πρωτα κ μετα απο πανω του βαζεις το πολυπριζο κ εισαι κομπλε. με τα netgear δε ξερω τι παιζει. Α, επισης αυτο που ειπε ο φιλος απο πανω, για το αν εχεις τριφασικο ρευμα δεν παιζουν, δεν ισχυει. Απλα πρεπει οι 2 πριζες που θα βαλεις αυτα επανω να ειναι στην ιδια φαση κ παιζει κανονικα.

 

Ακριβως φιλε,

 

Μαλλον εγω δεν το εθεσα σωστα.Πρεπει να ειναι στην ιδια φαση.

 

Και δευτερον , παιζει και με πολυμπριζο ανεξαρτητα που λεει και η συσκευασια οτι δεν παιζει.

Εγω εχω 2 πανω σε πολυμπριζο και δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως φιλε,

 

Μαλλον εγω δεν το εθεσα σωστα.Πρεπει να ειναι στην ιδια φαση.

 

Και δευτερον , παιζει και με πολυμπριζο ανεξαρτητα που λεει και η συσκευασια οτι δεν παιζει.

Εγω εχω 2 πανω σε πολυμπριζο και δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα.....

 

παλια απλα δεν επαιζαν με πολυπριζο η επαιζαν με προβλημα .αυτοι τα γραφουν τυπικα πανω διοτι αν εσυ στο πολυπριζο βαλεις κανα θερμοσιφωνα η καμια σομπα και δεν παιζει θα λες μετα μα δεν το γραφουν.δυστυχως οι οδηγιες μερικες φορες γραφονται για τα ευκολως ενοουμενα επειδη μερικοι ειναι γκα γκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...