Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Υπομονή...

Δεν χρειάζεται να πειραματίζεται κανείς με ROMs αφού η μαμά Sammy

φαίνεται να είπε πως θα μας φέρει τέλη Ιανουαρίου την 2.3!

 

υπερ λολ :)

Link link link! Αυτο ειναι πολυ καλο αν ισχυει!

Manost, αν γινει στραβη κατα το περασμα της ρομ τι θα κανει αφου δεν της λειτουργει το recovery? Πιστολακι, usb jig και service. Προσωπικα δεν εγκρινω....

 

 

sent from my Galaxy S using pigeons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραια, ειμαι στη μεση του πουθενα και δεν ξερω τι να κανω...παντως οσο για τα κολληματα που ελεγα παραπανω τρωει και παλι αρκετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link δεν υπάρχει, το διάβασα στο xda και φυσικά αναφέρεται ως φήμη.

 

Όσο για τον φίλο μας, μπορεί να κάνει format και να ξαναπεραστεί από την αρχή η υπάρχουσα stock rom

πληκτρολογώντας *2767*3855# .

Με το που εισαχθεί αυτός ο κωδικός στο dial pad η διαδικασία format δεν είναι αναστρέψιμη,

διαρκεί λίγα λεπτά και επαναφέρει το κινητό σε καθαρά εργοστασιακή κατάσταση.

Καμία σχέση με το "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" που δεν ξαναπερνά την rom αλλά απλά κάνει

reset settings.

 

Το πραγματοποίησα τις προάλλες στο δικό μου Galaxy S γιατί το είχα φορτώσει με 11

σελίδες άχρηστα apps και είπα να περάσω από την αρχή όσα πραγματικά μου αρέσαν.

Clean install κι έτσι... :)

Επειδή πρόκειται για Factory Format το συνιστώ με κάθε επιφύλαξη.

Αν και μετά από αυτή την διαδικασία τρώει σκαλώματα τότε το πας για service.

Ουσιαστικά και στο service να το έστελνες λογικά αυτό θα σου κάναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης προσέχουμε τί εφαρμογές εγκαθιστούμε γιατί ενδεχομένως ορισμένες να είναι κακογραμμένες

και να είναι αυτές η αιτία που προκαλούν σκαλώματα κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link δεν υπάρχει, το διάβασα στο xda και φυσικά αναφέρεται ως φήμη.

 

Όσο για τον φίλο μας, μπορεί να κάνει format και να ξαναπεραστεί από την αρχή η υπάρχουσα stock rom

πληκτρολογώντας *2767*3855# .

Με το που εισαχθεί αυτός ο κωδικός στο dial pad η διαδικασία format δεν είναι αναστρέψιμη,

διαρκεί λίγα λεπτά και επαναφέρει το κινητό σε καθαρά εργοστασιακή κατάσταση.

Καμία σχέση με το "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" που δεν ξαναπερνά την rom αλλά απλά κάνει

reset settings.

 

Το πραγματοποίησα τις προάλλες στο δικό μου Galaxy S γιατί το είχα φορτώσει με 11

σελίδες άχρηστα apps και είπα να περάσω από την αρχή όσα πραγματικά μου αρέσαν.

Clean install κι έτσι... :)

Επειδή πρόκειται για Factory Format το συνιστώ με κάθε επιφύλαξη.

Αν και μετά από αυτή την διαδικασία τρώει σκαλώματα τότε το πας για service.

Ουσιαστικά και στο service να το έστελνες λογικά αυτό θα σου κάναν.

 

αν κανω αυτο που λες θα ειμαι ακομα root;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

 

Η απογείωση.Την έχω λίγες ώρες και πραγματικά έχω μείνει άναυδος.Βασίζετε στη 2.2.1..Θα σας πω εντυπώσεις μετά από πολύ χρήση,αλλά πραγματικά παιδιά δεν το χω ξαναδεί αυτό..Πετάει πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.

Και να μην είσαι root όμως, μπορείς να γίνεις μετά.

 

 

να υποθεσω εγω δεν μπορω να τηνπερασω γιατι δεν δουλευει ο συνδυασμος των 3 κουμπιων μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

 

Η απογείωση.Την έχω λίγες ώρες και πραγματικά έχω μείνει άναυδος.Βασίζετε στη 2.2.1..Θα σας πω εντυπώσεις μετά από πολύ χρήση,αλλά πραγματικά παιδιά δεν το χω ξαναδεί αυτό..Πετάει πραγματικά.

 

 

να υποθεσω εγω δεν μπορω να την περασω γιατι δε λειτουργει ο συνδυασμος των 3 κουμπιων μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθεσω εγω δεν μπορω να την περασω γιατι δε λειτουργει ο συνδυασμος των 3 κουμπιων μου;

λογικα το root θα χαθει...

εφοσον δεν εχεις το συνδυασμο των 3 κουμπιων και απο οτι φαινεται δεν γνωριζεις πολλα πραγματα περι χακαρισματος, θα σου προτεινα να ΜΗΝ πειραξεις καθολου το κινητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα το root θα χαθει...

εφοσον δεν εχεις το συνδυασμο των 3 κουμπιων και απο οτι φαινεται δεν γνωριζεις πολλα πραγματα περι χακαρισματος, θα σου προτεινα να ΜΗΝ πειραξεις καθολου το κινητο...

 

οντως ειμαι ασχετη με το ολο θεμα. απλα επειδη το κινητο μου τρωει πολλα κολληματα κατι πρεπει να κανω. για αρχη εκανα επαναφορα εργοστασιακων. μετα εγινα root. και τωρα λεεω να κανω και το factory format που μου ειπαν παραπανω. το lagfix να το δοκιμασω τωρα που ειμαι root η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως ειμαι ασχετη με το ολο θεμα. απλα επειδη το κινητο μου τρωει πολλα κολληματα κατι πρεπει να κανω. για αρχη εκανα επαναφορα εργοστασιακων. μετα εγινα root. και τωρα λεεω να κανω και το factory format που μου ειπαν παραπανω. το lagfix να το δοκιμασω τωρα που ειμαι root η οχι;

 

ρε συ μπασι αφού έκανες που έκανες επαναφορά, κάνε κι ένα factory format να έρθει **εντελώς** στα ίσια του το τηλέφωνο, πριν ασχοληθείς με lagfix κλπ, γιατί πάλι εκεί σε βλέπω να καταλήγεις έτσι κι αλλιώς. Και όπως σου είπαν και παραπάνω, αν δεν στρώσει ούτε με την ολική επαναφορά (sic), κάτι δεν πάει καλά γενικότερα, οπότε ούτε το lagfix θα σε έσωζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manost, αν γινει στραβη κατα το περασμα της ρομ τι θα κανει αφου δεν της λειτουργει το recovery? Πιστολακι, usb jig και service. Προσωπικα δεν εγκρινω....

 

 

sent from my Galaxy S using pigeons

 

Μα με το adb αυτό θα κάνει. Να λειτουργήσει το recovery.

Έχεις κλειστή τη συσκευή, συσνδεδεμένη μρ το pc σου, τρέχεις την εφαρμογή στο cmd του pc σου και μόλις ανοίξεις την συσκευή τρέχει το recovery.

Κατά τ' άλλα, ό,τι και και να κάνουμε στην συσκευή μας αποκλειστικά υπεύθυνοι για ότι συμβεί σ' αυτήν είμαστε εμείς οι ίδιοι.

Κανείς δε σου λέει κάνε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αλλαγή radio για καλύτερο σήμα στην κεραία σου, βάλε αυτή τη rom θα κερδίσες αυτό και το άλλο κ.ο.κ.

 

Εγώ απλά ανεφερα ότι αν δεν δουλεύει το 3 buttons ο μόνος τρόπος για ν' αλλάξει rom είναι με το adb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...