Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Opera 10.6


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάτσε

 

είναι με σειρά main , personal , address.

 

σβηνεις την adress (την κάτω κατω δηλαδη) και έχεις αυτό που θες

 

κουμπάκια βάζεις οτι θες και οσα θες

post-9947-129063119426_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν θες να είναι επιλεγμένα bookmarks σε μια μπάρα τότε κάνεις αυτό:

βάλε να φαίνεται η personal bar.

μετά στο manage bookmarks , μπορείς σε κάθε φάκελο να επιλέξεις "show on personal bar"

...αλλά αυτό γίνεται μόνο στην Personal bar και αυτή η μπάρα πάει από πάνω.

 

 

Εμένα πάλι δε μου αρέσει καθόλου αυτή η εμφάνιση των bookmarks. Αν έχεις κρύψει τη menu bar, τότε απλά πάρε το πτυσσόμενο κουμπάκι Bookmarks από τη συλλογή Buttons > Browser και βάλε το σε όποια μπάρα γουστάρεις. Έτσι με ένα κλικ θα βγαίνουν όλα μπροστά σου χωρίς να σου τρώνε χώρο όλη την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε

 

είναι με σειρά main , personal , address.

 

σβηνεις την adress (την κάτω κατω δηλαδη) και έχεις αυτό που θες

 

κουμπάκια βάζεις οτι θες και οσα θες

 

Αμα σβησω την adress πως θα βλεπω σε ποια σελιδα ειμαι και πως θα την κανω copy paste ... ??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δες την φωτό που σου εχω βάλει...έχω κανει την main bar σαν adress bar

 

(πρόχειρα. μπορείς να βάλεις ακριβώς ίδια οπως τοχεις τα κουμπιά)

 

στην ουσιά οι μπάρες main+address ίδιες είναι. απλά εχουν προεπιλεγμένα ;άλλα κουμπιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ...

Thanx για τη βοηθεια ...

Θα προσπαθησω αυτο που λες ...

 

 

Πολυ κουραση ρε παιδακι μου για ενα παλιοboomark εκει να πουμε ...

Που κοιμαται αυτη η Opera ...

Ενα τοσο απλο feature το κανε ολοκληρο θεμα ..:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιάξε ένα τεράστιο custom size speed dial να γουστάρεις :-)

 

εγώ πλέον δεν βάζω τα Bookmarks στις μπάρες.

στα βασικά που μπαίνω καθημερινά και θέλω να έχω γρηγορη πρόσβαση, μπαινω από speed dial. για τα υπόλοιπα μπαίνω και απο το κλασικό μενου αν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μαρεσει το speed dial ...

Μου τη δινει που πρεπει να παω πανω να τα ανοιξω και μετα να παω κατω να διαλεξω τη σελιδα ...

 

Ενω με τα boomarks πας κατω απο τη μπαρα και διαλεγεις και ανοιγεις και 10 tabs τη στιγμη με ελαχιστες κινησεις .....

Πολυ πιο ευκολο..

 

Τεσπα ...

Οπως εχει συνηθησει ο καθενας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αγόρι, κάνε τα bookmarks που σε ενδιαφέρουν personal buttons και χώσ'τα σε όποια μπάρα και σε όποια θέση γουστάρεις (δεν υπάρχει περιορισμός).

 

 

Υ.Γ. Γενικά αναφερόμενος διότι διαβάζω διάφορα τρελά, άμα αγοράσαμε κοπιούτερ προχθές κι εγκαταστήσαμε το όπερα χθες, αυτό δε σημαίνει πως οι άλλοι έιναι αναγκασμένοι να διαβάζουν ό,τι άκυρο σχόλιο μας κατέβει. :o

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ εύκολο αυτό που σου προτείνει ο guido..Απλά φτιάχνεις την main bar σαν την address bar και τελείωσες..

Και η λύση του pcharon εύκολη και ωραία επίσης..

 

Στον opera μπορείς να παίξεις όσο θες με την εμφάνιση.. Μπορείς να έχεις μπάρες παντού πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά και με ό,τι κουμπιά-fields θέλεις στην κάθε μια..Αν το ψάξεις λίγο θα καταλάβεις..

Προσωπικά, πάντως, δε μ αρέσει να "χάνω" χώρο με μπάρες..όσο λιγότερες τόσο καλύτερα

 

 

Μήπως είναι λιγάκι δύστροπο το Opera;

 

Μόνο "δύστροπο" δεν είναι αυτό "το Opera".. Απλά αν έχεις συνηθίσει σε άλλους browsers να μην μπορείς να προσθέσεις ούτε ένα κουμπάκι, ε όταν ξαφνικά σου δίνεται η επιλογή να αλλάξεις ό,τι θες σου φαίνεται δύστροπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αγόρι, κάνε τα bookmarks που σε ενδιαφέρουν personal buttons και χώσ'τα σε όποια μπάρα και σε όποια θέση γουστάρεις (δεν υπάρχει περιορισμός).

 

 

Υ.Γ. Γενικά αναφερόμενος διότι διαβάζω διάφορα τρελά, άμα αγοράσαμε κοπιούτερ προχθές κι εγκαταστήσαμε το όπερα χθες, αυτό δε σημαίνει πως οι άλλοι έιναι αναγκασμένοι να διαβάζουν ό,τι άκυρο σχόλιο μας κατέβει. :o

 

 

Ενταξει ηρεμησε ...

Μερικοι δεν εχουν ασχοληθει ποτε με Opera ...

Αν δε θες μην απαντας ..

Υπαρχει και το ignore ...

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έπρεπε να καθαρίσεις το cache, όχι μόνο τα cookies.

 

.

 

μπα δεν φταιει αυτο.το cache τοχω στο ramdrive,οποτε αδειαζει οταν κανω restart το pc.

γενικα οπως ειπε και ο αλλος ο opera ειναι δυστροπος.αν δεν ειχε καποιες ευκολιες που δεν τις διαθετει ο chrome,θα ειχε φαει ηδη σουτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν φταιει αυτο.το cache τοχω στο ramdrive,οποτε αδειαζει οταν κανω restart το pc.

γενικα οπως ειπε και ο αλλος ο opera ειναι δυστροπος.αν δεν ειχε καποιες ευκολιες που δεν τις διαθετει ο chrome,θα ειχε φαει ηδη σουτ.

Ναι, ΟΚ δύστροπος και μπλαμπλα, αλλά όταν αυτό συμβαίνει μόνο σε εσένα και όχι σε όλους μήπως συνεπάγεται αυτόματα πως κάτι φταίει στο δικό σου PC, στις ρυθμίσεις και τρεχαγυρευεσετι και όχι στον Opera; Ακόμα και η αλλαγή του φακέλου του cache (αλήθεια, πώς το έκανες αυτό; [edit] άκυρο, το είδα από το config) που αναφέρεις μπορεί να ήταν η αιτία που εμφανίστηκε, δε μπορείς να ξέρεις. Κάτι που συνέβη περιστασιακά δεν εκφράζει το τί ισχύει γενικά. :-)

 

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν φταιει αυτο.το cache τοχω στο ramdrive,οποτε αδειαζει οταν κανω restart το pc.

γενικα οπως ειπε και ο αλλος ο opera ειναι δυστροπος.αν δεν ειχε καποιες ευκολιες που δεν τις διαθετει ο chrome,θα ειχε φαει ηδη σουτ.

 

Δοκίμασε ένα clean install να τελειώνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ΟΚ δύστροπος και μπλαμπλα, αλλά όταν αυτό συμβαίνει μόνο σε εσένα και όχι σε όλους μήπως συνεπάγεται αυτόματα πως κάτι φταίει στο δικό σου PC, στις ρυθμίσεις και τρεχαγυρευεσετι και όχι στον Opera; Ακόμα και η αλλαγή του φακέλου του cache (αλήθεια, πώς το έκανες αυτό; [edit] άκυρο, το είδα από το config) που αναφέρεις μπορεί να ήταν η αιτία που εμφανίστηκε, δε μπορείς να ξέρεις. Κάτι που συνέβη περιστασιακά δεν εκφράζει το τί ισχύει γενικά. :-)

 

 

.

 

δεν διαφωνω με αυτα που λες και μαλλον ετσι πρεπει ναναι.

αλλα οταν εχω τον Firefox που ειναι χιλιο-τροποποιημενος,φορτωμενος με 50 addons,τρεχει 200+ tabs και δεν μου παρουσιαζει κανενα απολυτως προβλημα με το ανοιγμα οποιαδηποτε σαιτ,ειναι αδικο απο την δικια μου πλευρα οταν χαρακτηριζω τον οπερα ως δυστροπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...