Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με UPS


spdrosin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φιλαρακι,τωρα με την ζεστη μηπως εχεις καψει λιγο το μυαλο σου?

Μπαινουμε στον κοπο να σου απαντησουμε και μας την λες απο πανω?

Λιγο εμπορικο μυαλο δεν εχεις για να καταλαβεις οτι για να αγορασει ενα καταστημα μπαταριες απο εμπορο και κατ'επεκταση να τις πουλησει σε σενα,θα πρεπει να τις εισαγει στην αποθηκη του και μετα να τις ξαναδιωξει.ΦΠΑ δεν θα χρεωθει για αυτην την κινηση?

Πως θα τις αγορασει 50 και θα στις πουλησει 50?

Μπαινεις στον κοπο και παραθετεις και μου λες αν εχω μετοχες του Γερμανου?

Θα σε εστελνα στον Γερμανο αν ηξερα οτι δεν εχει?Σου ειπα να πας στον Δησιο,αλλα αφου δεν εχει ο Βολος σε παρεπεμψα στον Γερμανο.Στο κατω κατω της γραφης ας εκανες ενα τηλ στον Γερμανο για να μην ταλαιπωρησε καθολου,αλλα εσυ προτιμησες να ποσταρεις και να ρωτας ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ Ο ΓΕΡΝΑΝΟΣ?Πολυ σωστα σου απαντησε ο φιλος πιο πανω για τα κουρτινοξυλα.

Μασημενη τροφη ζητατε ορισμενοι εδω μεσα.Σας φταινε μετα οι απαντησεις μας.

ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΛΙΓΟ

Πού κολλάει ο ΦΠΑ και τα 50 ευρώ; Δεν κατάλαβα.

Ξέρω πάρα πολλούς που στέλνουν 1 ποστ έτσι για να αυξηθούν απλά τα στατιστικά τους. "Εδώ δεν πουλάει PC και UPS, θα πουλάει μπαταρίες UPS" σκέφτηκα. Και από το πρώτο ποστ μάλιστα, μπήκα στο site του Γερμανού και δε βρήκα κάτι. Μόλις μου είπε πως αγόρασε ο ίδιος, είπα "OK" - πάω πάσσο, γιατί εμένα μου φάνηκε περίεργο, όπως και σε άλλον εξάλλου - δεν είμαι παρανοϊκός λοιπόν.

Μόλις βρήκα το χρόνο πέρασα από το μαγαζί που το αγόρασα (που βασικά ήταν στο δρόμο μου). Λογικά κάποια στιγμή θα περάσω και από Γερμανό λοιπόν, να δω τι με συμφέρει.

Ευχαριστώ για τα ποστ, αλλά 1 επιχείρημα πάντα μετράει. Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Λιγο εμπορικο μυαλο δεν εχεις για να καταλαβεις οτι για να αγορασει ενα καταστημα μπαταριες απο εμπορο και κατ'επεκταση να τις πουλησει σε σενα,θα πρεπει να τις εισαγει στην αποθηκη του και μετα να τις ξαναδιωξει.ΦΠΑ δεν θα χρεωθει για αυτην την κινηση?

 

το ΦΠΑ πληρώνεται μια φορά σε ένα προϊόν, αυτό έλειπε σε κάθε κρίκο της αλυσίδας για να φτάσει ένα προϊόν από τον κατασκευαστή μέχρι τον καταναλωτή να τρώει +23%...

 

Πως θα τις αγορασει 50 και θα στις πουλησει 50?

 

λόγω κέρδους όμως, όχι λόγο ΦΠΑ :-)

 

"Εδώ δεν πουλάει PC και UPS, θα πουλάει μπαταρίες UPS" σκέφτηκα.

 

η διαφήμιση αν θυμάσαι έλεγε μέχρι και για "μπαταρίες ελικοπτέρου" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ΦΠΑ πληρώνεται μια φορά σε ένα προϊόν, αυτό έλειπε σε κάθε κρίκο της αλυσίδας για να φτάσει ένα προϊόν από τον κατασκευαστή μέχρι τον καταναλωτή να τρώει +23%...

 

 

 

λόγω κέρδους όμως, όχι λόγο ΦΠΑ :-)

 

 

 

η διαφήμιση αν θυμάσαι έλεγε μέχρι και για "μπαταρίες ελικοπτέρου" :P

 

Το κερδος εννοω και εγω.Δεν υπαρχει μαγαζι να πουλαει οσο αγοραζει,και γι αυτο δεν γινεται να βρει φθηνοτερα σε ενα μικρομαγαζο σε σχεση με μια μεγαλη αλυσιδα.Μιλαμε παντα για τον ιδιο τυπο και ιδια μαρκα μπαταριας,γιατι αν για παραδειγμα η panasonic μπαταρια εχει 20 € και το μικρομαγαζο πουλαει μαρκα με καψες με 15€ δεν ειναι το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...