Προς το περιεχόμενο

Νέο Kindle από την Amazon με ενδιαφέρουσα τιμή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, είναι λίγο κρυμμένο. Στη σελίδα του Kindle, βρες το σημείο που λέει "Web access is not currently available for some customers outside the U.S. Check your country." και πάτα το link. Επιλέγοντας την Ελλάδα θα δεις τα παρακάτω:

 

Free Wireless: Free 3G wireless lets you download books right from your Kindle. No monthly fees, service plans, or hunting for Wi-Fi hotspots. For non-U.S. customers, there are also no additional charges for wireless delivery in or outside your home country.

[...]

Αccess Wikipedia via Whispernet on the experimental web browser. Access other websites like Google via a Wi-Fi connection. Blogs can also be downloaded via a Wi-Fi connection.

 

Προσεκτικές διατυπώσεις, όχι πολύ ξεκάθαρα λόγια, αλλά το συμπέρασμα βγαίνει πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο το αμερικανικο..

Απο το αμαζον αγγλιας μπορουν να παραγγειλουν το kindle μονο οσοι μενουν εκει.

Ο υπολοιπος κοσμος το παιρνει απο Αμερικη..

 

Γι'αυτο αναρωτιεμαι :-)

 

Έχεις κάνει καμιά "προεπισκόπηση" πόσο θα σου κοστίσει συνολικά μαζί με φόρους και τελωνείο; :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με κάποιον από Ελλάδα που παρήγγειλε πρόσφατα, η επιβάρυνση σε δασμούς φτάνουν σχεδόν στο +50%. Χοντρικά αυτό το ποσοστό, για να έχουμε μια εικόνα.

 

BTW, η έναρξη αποστολής των Kindle 3 (των 6 ιντσών) για όσους παραγγέλνουν τώρα έχει πάει από τις 27 Αυγούστου της αρχικής ανακοίνωσης στις 10 Σεπτεμβρίου, λόγω υψηλής ζήτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνει καμιά "προεπισκόπηση" πόσο θα σου κοστίσει συνολικά μαζί με φόρους και τελωνείο; :shifty:

 

Το παρηγγειλα μεσω byserv γι'αυτο το λογο, να ξερω ακριβως ποσο θα μου παει..

Αλλα πηρα και κατι αλλο μαζι οποτε δεν ξερω το κοστος μονο για το kindle

 

Μαζι με την φωτιζομενη θηκη του kindle (μονο αυτη κανει 60 δολαρια :shock: ), ενα creative zen και θηκη γι'αυτο, μου πηγε 315

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρηγγειλα μεσω byserv γι'αυτο το λογο, να ξερω ακριβως ποσο θα μου παει..

Αλλα πηρα και κατι αλλο μαζι οποτε δεν ξερω το κοστος μονο για το kindle

 

Μαζι με την φωτιζομενη θηκη του kindle (μονο αυτη κανει 60 δολαρια :shock: ), ενα creative zen και θηκη γι'αυτο, μου πηγε 315

 

Σωστό σε βρίσκω! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αυτο που αναφερει ο φιλος ε-αναγνωστης δεν περιγραφεται στην βρεατανικη σελιδα του προιοντος. (τουλαχιστον εγω δεν το ειδα)

 

υπαρχει καποια αλλη διαφορα με το να το παρει καποιος απο το αμερικανικο σαιτ ή το βρετανικο?

 

 

οι συσκευες εχουν καποια σοβαρη διαφορα (πχ στο σε τι μπορεις να εχεις προσβαση) οχι τωρα οτι εχει πχ αλλο λεξικο.

 

τα φωτα σας πλιιιιζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ μπορείς να το πάρεις από το βρετανικό άμαζον. Αν δοκιμάσεις να το αγοράσεις από το .co.uk θα σου βγάλει λίγο πριν τελειώσεις την αγορά ότι δεν μπορεί να σου σταλθεί και ότι πρέπει να πας στο .com. Θα ήταν πολύ καλό γιατί θα γλίτωνες το τελωνείο, αλλά δεν στέλνουν Ελλάδα. Τώρα αν έχεις κάποιον στην Αγγλία φυσικά και μπορεί να το πάρει αυτός για σένα. Από όσο γνωρίζω πρόκειται για την ίδια συσκευή, δεν νομίζω να υπάρχουν διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνει καμιά "προεπισκόπηση" πόσο θα σου κοστίσει συνολικά μαζί με φόρους και τελωνείο; :shifty:

 

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ έκανα ερώτηση στη Byserv, και για όποιον ενδιαφέρεται παραθέτω την απάντηση που πήρα:

 

...

Σχετικά με το kindle η τελική τιμή είναι: 165 ευρώ.

 

Περιλαμβάνονται όλα τα μεταφορικά, οι φόροι και παράδοση στο χώρο σου με συστημενο ΕΛΤΑ. Για αποστολη με ΕΛΤΑ Πορτα Πορτα επιπλεον χρεωση 4 ευρω.

 

Τρόπος πληρωμής: προκαταβολή 40 ευρώ σε τραπεζικό λογαριασμό και εξόφληση υπολοίπου με αντικαταβολή στην παράδοση.

 

Εαν επιθυμείς χρέωση ολόκληρου του ποσού ή της προκαταβολής στην πιστωτική σου κάρτα (μέσω Paypal) υπάρχει επιπλέον χρέωση +4% στο ποσό που χρεώνεται.

 

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνει καμιά "προεπισκόπηση" πόσο θα σου κοστίσει συνολικά μαζί με φόρους και τελωνείο; :shifty:

 

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ έκανα ερώτηση στη Byserv, και για όποιον ενδιαφέρεται παραθέτω την απάντηση που πήρα:

 

...

Σχετικά με το kindle η τελική τιμή είναι: 165 ευρώ.

 

Περιλαμβάνονται όλα τα μεταφορικά, οι φόροι και παράδοση στο χώρο σου με συστημενο ΕΛΤΑ. Για αποστολη με ΕΛΤΑ Πορτα Πορτα επιπλεον χρεωση 4 ευρω.

 

Τρόπος πληρωμής: προκαταβολή 40 ευρώ σε τραπεζικό λογαριασμό και εξόφληση υπολοίπου με αντικαταβολή στην παράδοση.

 

Εαν επιθυμείς χρέωση ολόκληρου του ποσού ή της προκαταβολής στην πιστωτική σου κάρτα (μέσω Paypal) υπάρχει επιπλέον χρέωση +4% στο ποσό που χρεώνεται.

 

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το παρέλαβα. Είναι καταπληκτικό. ΔΕΝ έχει κανένα πρόβλημα με τα Ελληνικά. Διαβάζει και ελληνικά filename.

 

dsc0703.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Στις φωτογραφίες βλέπετε ένα paper.

Σε κατακόρυφη προβολή, είναι λιγάκι δύσκολο να δεις όλη την σελίδα.

Σε οριζόντια προβολή (fit to width) είναι πολύ άνετο.

dsc0700x.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc0702g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Στα παρακάτω είναι ελληνικά pdf. Το ένα είναι "κανονικό" pdf, το άλλο είναι σκαναρισμένο σαν image. Η ανάγνωση είναι εύκολη.

dsc0706t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0704l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ένα comic σε pdf

 

dsc0705i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Τέλος ο browser είναι συμπαθητικός, μπορείς να κάνεις ψιλοδουλεία.

dsc0707y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc0708u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Τέλος τα ηχειάκια του για mp3 είναι πολύ καλά.

 

Συνολικά είναι ένα άριστο προιόν, ιδιώς για τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια! Ευχαριστούμε που έκανες τον κόπο να αναβάσεις φωτογραφίες. Και εγώ το παρήγγειλα από Byserv και το περιμένω πως και πως. Από ότι βλέπω στο thread το έχεις παραγγείλει πολύ καιρό, και είσαι και Αμερική...να υποθέσω ότι είχαν έλλειμμα? Γενικά για να περάσεις τα .pdf (scanarismena ή μη) + epub(δέχεται epub ε?), τα έστειλες με e-mail ? Άργησαν να έρθουν στην συσκευή? Όταν κάνει την μετατροπή των pdf σε μορφή Kindle σου χαλάει καθόλου κάτι από το αρχικό? και τέλος τους σελιδοδήκτες με τα περιεχόμενα που έχουν μερικά pdf, πως εμφανίζονται στο Kndle? sorry για τις πολλές ερωτήσεις απλά θέλω να σιγουρέψω κάποια πράγματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pdf τα έκανα copy-paste κατευθείαν στο kindle (αν το συνδέσεις στην usb ενός pc, είναι σαν εξωτερικός δίσκος).

Δεν έκανα ακόνη καμιά μετατροπή στα pdf, οπότε δεν ξέρω τί γίνεται. Θα προσπαθήσω αργότερα, και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...