Προς το περιεχόμενο

Νέο Kindle από την Amazon με ενδιαφέρουσα τιμή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ηρθε κι εμενα σημερα.. (ειναι πιο μικρο απ΄οτι φανταζομουν!!)

 

Μια ερωτηση

Εκανα register απο την συσκευη, δοκιμασα και το wi-fi αλλα στην σελιδα του αμαζον στο manage your kindle μου βγαζει στο your kindles ---> loading please wait

Και δεν φορτωνει με τιποτα!!

Τι κανω λαθος;;

 

ENTIT δοκιμασα στον ie και λυθηκε.. με τον οπερα ειχα το προβλημα :)

Επεξ/σία από proudqueen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά μου ήρθε και εμένα :-) Επιτέλους δηλαδη... ένα μήνα έκανε το μπιπ. Για reader δεν του λείπει τίποτα (για mp3 player από την άλλη... ΌΧΙ )

 

Με το calibre εχω θέμα όπου δεν μετατρέπει πολύ καλά τα chapters ακόμα και τα pdf που έχουν έτοιμα τα chapters κανένα καλό setting έχετε βρει?

 

BTW το byserv είχε τρελή καθυστερηση λ; ι μάλιστα καθόλου ενημερωση για την καθυστέρηση...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μου ήρθε και εμένα :-) Επιτέλους δηλαδη... ένα μήνα έκανε το μπιπ. Για reader δεν του λείπει τίποτα (για mp3 player από την άλλη... ΌΧΙ )

 

Με το calibre εχω θέμα όπου δεν μετατρέπει πολύ καλά τα chapters ακόμα και τα pdf που έχουν έτοιμα τα chapters κανένα καλό setting έχετε βρει?

 

BTW το byserv είχε τρελή καθυστερηση λ; ι μάλιστα καθόλου ενημερωση για την καθυστέρηση...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Καλορίζικο!

 

 

Και εσύ μέσω byserv το πήρες?

 

Εμένα μου είπαν περίπου 2 βδομάδες θα χρειαστούν και σήμερα κλείνει η τρίτη και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακροάση :(. Μόλις τους εστειλα νεό mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά γελοίο, τα ebooks είναι πιο ακριβά από τα softcover! :-( Συν του ότι θες να πάρεις αυτό το πανάκριβο ereader που είναι και ασπρόμαυρο. Sorry θα μείνω στα κλασσικά βιβλία για πολλά χρόνια ακόμα, όσο είναι πιο φθηνά. Και αν θέλω να διαβάσω στις διακοπές μου, θα πάρω ένα δυο βιβλία πόσο βαρυά είναι; Ε δεν θέλω και όλη την βιβλιοθήκη μαζί μου, ειδικά αν την κατέχει η amazon και όχι εγώ και μπορεί να κάνει ότι γουστάρει, να παραποιήσει ή να διαγράψει τα βιβλία μου. Όταν βγει ένα σοβαρό open source πρότυπο τότε ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο!

 

 

Και εσύ μέσω byserv το πήρες?

 

Εμένα μου είπαν περίπου 2 βδομάδες θα χρειαστούν και σήμερα κλείνει η τρίτη και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακροάση :(. Μόλις τους εστειλα νεό mail.

 

ωχχχχ και εμενα 2-3 εβδομαδες μου ειπαν

 

να υπολογιζω μηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά γελοίο, τα ebooks είναι πιο ακριβά από τα softcover! :-( Συν του ότι θες να πάρεις αυτό το πανάκριβο ereader που είναι και ασπρόμαυρο. Sorry θα μείνω στα κλασσικά βιβλία για πολλά χρόνια ακόμα, όσο είναι πιο φθηνά. Και αν θέλω να διαβάσω στις διακοπές μου, θα πάρω ένα δυο βιβλία πόσο βαρυά είναι; Ε δεν θέλω και όλη την βιβλιοθήκη μαζί μου, ειδικά αν την κατέχει η amazon και όχι εγώ και μπορεί να κάνει ότι γουστάρει, να παραποιήσει ή να διαγράψει τα βιβλία μου. Όταν βγει ένα σοβαρό open source πρότυπο τότε ναι...

 

Πανάκριβο το kindle? γιατί υπάρχει κάποιο άλλο πιο φθηνό?

Επίσης δε νομίζω κάποιος να θέλει να αγοράσει ένα e-book reader απλά για να το πάρει μαζί του 2 βδομάδες που θα κάνει διακοπές, αλλά για καθημερνή χρήση. Προσωπικά εγώ χάνω πολλές ώρες σε λεωφορεία και τρένα, οπότε σίγουρα είναι πολύ καλύτερο απ το να κουβαλάω μαζί μου βιβλία ή να εκτυπώνω κάθε λίγο papers ή άρθρα.

 

Το ότι είναι ασπρόμαυρο, το θεωρώ -αν όχι θετικό- τουλάχιστον αδιάφορο. Έτσι κι αλλιώς πόσα έγχρωμα κανονικά βιβλία κυκλοφορούν?

 

Επίσης η amazon μπορεί να κάνει ότι γουστάρει μόνο στα δικά της βιβλία. Δε νομίζω αν εγώ έχω φορτώσει ένα ασχετο pdf ή txt, να μου το διαγράψει ή να το τροποποιήσει...

 

Οι πολιτικές που εφαρμόζει σίγουρα δεν είναι σε κανέναν μας αρεστές, αλλά το Kindle θεωρώ ότι είναι μια αρκετά συμφέρουσα αγορά, σε συνάρτηση με το τί προσφέρει και πόσο κοστίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχχχχ και εμενα 2-3 εβδομαδες μου ειπαν

 

να υπολογιζω μηνα?

 

Μπορεί να μας τα φέρνουν με το ίδιο καράβι :-D:-D

Πριν λίγο μου έστειλαν απαντητικό mail, και μου είπαν ότι το περιμένουν να φτάσει Ελλάδα στις αρχές της επόμενης (4ης) βδομάδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορείς να βάλεις στο kindle τα δικα σου βιβλία δεν σου είπε κανείς να πάρεις από την άμαζον... εγώ προσωπικα δεν εχω σκοπό να αγοράσω κανένα ακόμα, (υπάρχουν και οι θείοι και το Google books) το διάβασμα είναι ακριβώς σαν να έχεις ένα κανονικό βιβλιο αλλά χωρίς το βαρος, και με την ευκολία να μήν αλλάζεις πλευρό όταν γυρίζεις σελίδες (lol)

 

Είχε μια καθυστερηση το amazon. Και έκανε και στο τελωνείο πολλές μέρες. Αλλά δεν ήταν σωστοί στο byservλέγανε 10-14κάνει στο τελωνείο και έκανε 20+

 

Ps. Τα e books γαμουν :-)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα .Οσοι αγορασατε ήδη το kindle είστε ευχαριστημενoι απο την ως τωρα χρηση του; Θα το συστηνατε για αγορα ή υπαρχει κατι καλυτερο εναλλακτικα; Επισης για παραγγελια byserve ή ebay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα .Οσοι αγορασατε ήδη το kindle είστε ευχαριστημενoι απο την ως τωρα χρηση του; Θα το συστηνατε για αγορα ή υπαρχει κατι καλυτερο εναλλακτικα; Επισης για παραγγελια byserve ή ebay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά που θα δώσεις σε byserve ή ebay, είναι καλή λύση

 

Από κει και πέρα, όπως κ στις άλλες συσκευές (και ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι δυστυχώς), σημασία έχει ποιες είναι οι ανάγκες του καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά που θα δώσεις σε byserve ή ebay, είναι καλή λύση

 

Από κει και πέρα, όπως κ στις άλλες συσκευές (και ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι δυστυχώς), σημασία έχει ποιες είναι οι ανάγκες του καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για την απαντηση .Εννοειται οτι έχω διαβασει και to review του kindle στο blog.Θα διαβασω τι έχει γραφτει και για άλλες συσκευες και μετα θα αποφασισω. Παντως πολυ ενδιαφερον έχει το blog σου ,σε οτι αφορα τα ebooks -ereaders , κατατοπιστικοτατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για το ιντερνετ στο Kindle και μιας και συγκαταλέγομαι κι εγώ πια στους κατόχους Kindle (6 ιντσών, WiFi) και το χρησιμοποιώ καθημερινά, συγκέντρωσα 4 tips 'n' tricks για γρηγορότερο σερφάρισμα στο ίντερνετ με το Kindle. Γενικά, πρόκειται για απλούς και εύκολους τρόπους, που μερικοί όμως αυξάνουν δραματικά την ταχύτητα στο σερφάρισμα.

 

Θα ήθελα να με ενημερώσετε για τυχόν προβλήματα ή άλλες λύσεις που έχετε βρει και χρησιμοποιείτε εσείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...