Προς το περιεχόμενο

ποια κριση ρε παιδια????


panagiwths1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι όλα κακά, πιστεύω πως ο έλληνας κάνει καλά για την ψυχολογία του και πάει έστω και 4-5 μέρες διακοπές έστω και στο χωριό της μάνας του, γιατί τον περιμένει τρελό γαμπιπ το χειμώνα. Βέβαια μερικοί συνεχίζουν ακόμα κάκιστες συνήθειες σπατάλης χωρίς να υπολογίζουν το μέλλον "ζώντας την στιγμή", αυτούς τους ξεχνάμε σε μερικούς μήνες από τώρα, θα είναι αυτο'ι που θα κάνουν ταεγκαίνια στους πρώτους καταυλισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τα παιδάκια που τους ταϊζει ο μπαμπάς και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να έχουν λεφτά για τσιγάρα, καφέ και βενζίνη...και βέβαια δεν καταλαβαίνουν απο κρίση. Όταν εγώ και η γυναίκα μου είχαμε συνολικό εισόδημα 2500€/μήνα και τώρα έχουμε 0€ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΗ. Ας μην ακούω βλακείες λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά ανόητο να λες βλέπω κόσμο στις καφετέριες ή άδειασε η πόλη άρα η κρίση δεν υπάρχει.

Με 100 ευρώ πήγα την έπεσα μια βδομάδα σε κάμπινγκ και πέρασα μια χαρά, αυτό τι σημαίνει ότι έχω και λεφτά ή ότι δεν υπάρχει πρόβλημα;

 

Εκεί που πηγαίναμε 7 άτομα με 5 αυτοκίνητα, ξαφνικά σφίξαμε με τις βενζίνες και πήραμε 2 αυτοκίνητα. Εκεί που πηγαίναμε με κάβα 15 μπουκαλιών για μια βδομάδα, φέτος την βγάλαμε με 5.

 

Και όλα αυτά είναι ανόητα παραδείγματα, το πρόβλημα δεν είναι τα 50 ευρώ (ασχέτως αν για μένα και για τους περισσότερους από όσους ξέρω είναι ΚΑΙ τα 50 ευρώ), αλλά τα πιο χοντρά ποσά. Πόσοι π.χ. σε σχέση με πριν 6-7 χρόνια μπορούσαν φέτος να πάνε 10 μέρες Μύκονο; Και πάλι οι τιμές σε ξενοδοχεία/δωμάτια κτλ. έχουν πέσει κατακόρυφα γιατί κατάλαβαν και αυτοί ότι με τις παλιές τιμές απλά δεν πρόκειται να πατήσει ούτε ένας άνθρωπος φέτος στα νησιά. Βρίσκεις Σαντορίνη δωμάτιο δίκλινο με 25 ευρώ, πράγμα τρελό για λίγα χρόνια πριν.

 

Η κρίση φαίνεται ΚΑΙ στα μαγαζιά πάντως.

Εδώ Θεσσαλονίκη δεν βρίσκεις παγκάκι να κάτσεις στην παραλία, από την στιγμή που θα πέσει ο ήλιος είναι ΤΙΓΚΑ μέχρι το πρωί, εκεί στον Λευκό Πύργο γίνεται ο κακός χαμός από άτομα που την έχουν πέσει στα γρασίδια με μια ρετσίνα.

Ποιος μπορεί να πάρει 4 και 5 ποτά όταν το ένα έχει 9 ευρώ, πλάκα κάνουμε τώρα;

Και 1500 να παίρνεις πάλι το σκέφτεσαι, τα λυπάσαι.

 

Εγώ βλέπω ότι ΠΕΙΝΑΕΙ ο κόσμος, όχι απλά υπάρχει κρίση.

Το καταλαβαίνω και από τον εαυτό μου, αν με έβλεπε κάποιος όλο σε καφετέριες, μπαράκια και έξω θα με έβλεπε, εγώ μόνο ξέρω όμως πως συνολικά ξοδεύω 100 ευρώ το μήνα για προσωπικά έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδάκια που τους ταϊζει ο μπαμπάς και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να έχουν λεφτά για τσιγάρα, καφέ και βενζίνη...και βέβαια δεν καταλαβαίνουν απο κρίση. Όταν εγώ και η γυναίκα μου είχαμε συνολικό εισόδημα 2500€/μήνα και τώρα έχουμε 0€ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΗ. Ας μην ακούω βλακείες λοιπόν.

 

φίλε σε τι επάγγελμα αν επιτρέπεται...??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριση υπαρχει, το βλεπω κ εγω με τους γονεις μου..και φιλους που παλια πηγαιναν ανετα διακοπες κ τωρα τη κανουν για καμια βδομαδα στα φθηνοτερα δωματια, και υπολογιζοντασ και το τελευταιο ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just for the record έχουν κλείσει 2.000+ επιχειρήσεις.

 

Εκλεισαν για να πανε διακοπες. Αυτοι ειναι που περιμεναν στο σταθμο Λαρισσης... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πιστεύω ότι είναι ώρα να μάθουμε να ξοδεύουμε σωστά τα λεφτά μας .Αν και έχουν ανέβει οι τιμές μια βόλτα που πήγα στο S/M για να πάρω τα απαραίτητα δεν ξέφυγα από το budget μου.Μια κοπελιά μπροστά μου αγόρασε μια εξάδα νερά , οδοντόβουρτσα και οδοντόπαστα και πλήρωσε 10,10 Ε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριση υπαρχει, το βλεπω κ εγω με τους γονεις μου..και φιλους που παλια πηγαιναν ανετα διακοπες κ τωρα τη κανουν για καμια βδομαδα στα φθηνοτερα δωματια, και υπολογιζοντασ και το τελευταιο ευρω...

 

 

Εγώ πάντως που δουλεύω στο 11888 όλο 5 αστέρων ξενοδοχεία ζητάνε:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που δουλεύω στο 11888 όλο 5 αστέρων ξενοδοχεία ζητάνε:shock:

 

ε παντα θα υπαρχουν κι οι λεφταδες!!

 

βασικα δεν ειναι μονο θεμα..λεφταδων αλλα και τι προτεραιοτητες βαζεις. Καποιος πχ προτιμα να παει 3 μερες σε 5* απο 6 σε 3*...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...