Προς το περιεχόμενο

Βραβείο 1 εκατ. ευρώ από τον Bill Gates στην Βιβλιοθήκη Βέροιας


grimpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα δεν καταλάβατε καλά. Τα λεφτά αυτά θα είναι σε μορφή αδειών για visual studio, windows και ms office. :devil:

 

Kαλυτερα να γινοταν ετσι. Γιατι αν δωθουν σε ρευστο ολο και καποιο στελεχος θα απλωσει χερι... Ειτε της βιβλιοθηκης, ειτε ΚΥΡΙΩΣ του δημου...

 

Πολλα συγχαρητηρια στους μαγκες που ειχαν την ιδεα, το οραμα και την επιμονη για να κανουν αυτη τη βιβλιοθηκη τεχνολογικο κοσμημα για τα δεδομενα της χωρα μας. Μπραβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή ο Δήμος βραβεύτηκε απο τον συνέταιρο του ;

 

.

 

 

lol και εγω εκει κολλησα :lol:

 

The Veria Central Public Library will use its award to expand its network of libraries, upgrade its IT infrastructure, replicate the Magic Boxes concept throughout the main building of the library and at all new branches, and extend its impact beyond the region through websites and social networking.

 

http://www.gatesfoundation.org/press-releases/Pages/access-to-learning-award-2010-veria-public-library-greece-081210.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=3&artid=4589168

 

Μέσα σε 10 χρόνια προβλέπεται ότι το ποσό που θα διαχειρίζεται το Ιδρυμα Γκέιτς θα είναι μεγαλύτερο από το 70% του παγκόσμιου ΑΕΠ!

 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να βγάλεις χρήματα. Απλά θέλει και λίγο φαντασία. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=3&artid=4589168

 

 

 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να βγάλεις χρήματα. Απλά θέλει και λίγο φαντασία. :P

 

ενώ όταν τα χρήματα τα παίρνουν οι κυβερνήσεις και τα δίνουν για αγορές όπλων και για πολέμους με φαντάσματα είναι καλύτερα... φίλε μου στον κόσμο που ζούμε και εγώ θα ήθελα να έχω άπειρα χρήματα και να τα διαχειρίζομαι όπως θέλω.. γιατι δεν εμπιστεύομαι κανέναν.. ο Bill τα δίνει σε τριτοκοσμικές χώρες και σε εκπαιδευτικά ιδρύματα ... γιατι έτσι γουστάρει... και καλά κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ πριν μιλήσεις

ξέρεις πόσοι "χρηματοδοτούν" την microsoft ; :mrgreen:

 

"οικειοθελώς" εννοώ!

 

.

 

εγώ αγοράζω το λειτουργικό μου άρα ναι της έδωσα χρήματα και αυτή μου έδωσε προιόν της , που θέλεις να καταλήξεις δεν σε πιάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή ο Δήμος βραβεύτηκε απο τον συνέταιρο του ;

 

.

 

η microsoft είναι εταίρος του ιδρύματος Gates και ως τέτοια ("ώστε τέτοια είσαι ε;;") προσφέρει τα λογισμικά και τα καλούδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft, ως εταίρος του Ιδρύματος, θα παρέχει στη Βιβλιοθήκη δωρεές λογισμικού και προγραμμάτων διδασκαλίας τεχνολογίας.

Το 1 εκατομμύριο δολάρια από τον Bill Gates θα δοθεί για την επέκταση της Βιβλιοθήκης και την αναβάθμιση των υποδομών της στον τομέα της πληροφορικής.

 

είμαι ο μόνος που κατάλαβε ότι θα γίνουν δωρεές λογισμικού από την MS που είναι εταίρος του τμήματος

αλλά θα δοθεί ΚΑΙ δωρεά 1.εκατ.ευρώ από το ίδρυμα Bill Gates?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συνηθίζω να ποστάρω αλλά νομίζω είναι καλή ευκαιρία να το κάνω. Ένα μεγάλο μπράβο στους ανθρώπους εκεί για όλα, πραγματικά μας κάνουν να αισθανόμαστε υπερήφανοι

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα στη Βιβλιοθήκη της Βέροιας.

 

αν μη τι άλλο θα πρέπει να έχουν κάνει όλα αυτά τα χρόνια εξαιρετική δουλειά- σε τέτοιο βαθμό ώστε να "τραβήξει" την προσοχή και να αποσπάσει ένα τόσο υψηλό βραβείο από το Ίδρυμα του κ. Gates.

 

από εκεί και πέρα τώρα, αν τα λεφτά θα γίνουν Windows, Xbox 360, Visual Studio (που δε βλέπω το λόγο να μπει VS σε δημόσια βιβλιοθήκη) ή ό,τι άλλο σχετικό δε με αφορά :)

 

για εμένα σημασία έχει κατ' αρχήν που βραβεύτηκε η Βιβλιοθήκη της Βέροιας και όχι πχ μια βιβλιοθήκη στη Βοστώνη ή στην Washington, και στο ότι θα δοθούν χρήματα για να κάνουν καλύτερες τις υπηρεσίες που παρέχει, είτε αυτό γίνει αναβαθμίζοντας το λογισμικό της είτε αγοράζοντας νέο εξοπλισμό κλπ.

 

anyway, και πάλι μπράβο τους. ελπίζω στο μέλλον να δούμε και άλλα τέτοια ωραία παραδείγματα στη χώρα μας να βραβεύονται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...