Προς το περιεχόμενο

Επίσημη κυκλοφορία του iPhone 4 στην Ελλάδα στις 27/08


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ακούσαμε και αυτό...

 

 

τι το παραλογο ακουσες δηλαδη?

εγω με το galaxy s,με ενσωματωμενα 8 γιγα και 16 γιγα καρτα,συνολο 24 γιγα και δεν μου φτανουν...

μονο τα mp3's σε 320 kbps,καμμια σειρα (simpsons) συμπιεσμενη σε 480χ800,καμμια ταινια,παιχνιδια,εφαρμογες,βιβλια κτλ και ειμαι τσιμα τσιμα και ειλικρινα μακαρι να ειχα λεφτα αυτη την περιοδο να παρω 32 αρα καρτα.

 

υποθετω οτι ενα τετοιο κινητο το παιρνεις για το καραφορτωσεις...τωρα αν το θες μονο για μοστρα,ενταξει πασο,και με 2 γιγα καλα εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι, δίκιο έχετε... γιατί αν στο τηλέφωνο σου δεν έχεις +- 2000 ώρες μουσικής και 400 ώρες βίντεο για στιγμές ανάγκης, τότε το τηλέφωνο είναι για τα λιοντάρια.

 

Να δω πότε θα καταλάβετε ότι για να την πείτε στο iphone λέτε ότι να'ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλο το σεβασμό φίλε Δημήτρη, θα διαφωνίσω.

 

Αν και πήρα πριν ένα μήνα το HTC Desire, θα πάρω το 32άρι μοντέλο από τη πρώτη στιγμή που θα το βρω διαθέσιμο. Όπως και το Iphone 5 για δώρο Χριστουγέννων αν έβγαινε σε δυό μήνες.

 

Το κινητό τηλέφωνο για μένα δεν είναι εργαλείο για καμία δουλειά, τότε θα βολευόμουν και με ένα Vodaphone των 10 ευρώ. Είναι όπως το αυτοκίνητο, προσφέρει προσωπική ευχαρίστηση.

 

Με την ίδια λογική θα βολευόμουν με ένα Hyundai i10, αν ήταν μεταφορικό μέσο το αυτοκίνητο και όχι με το Αμερικάνικο θηριάκι που οδηγώ τώρα.

 

Με όλο το σεβασμό, προσωπική μου γνώμη πάντα αυτή που παραθέτω. Οι ανάγκες ενός δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι ανάγκες του συνόλου, όπως και η στάση ζωής. Υπάρχουν τεράστιες διαφορές από άτομο σε άτομο!!!!!!!!!!!!!

 

[offtopic]

Σιγά φίλος. Έχεις λεφτά το καταλάβαμε. Έκανες το κέφι σου επάγγελμα, κόβω το χέρι μου δεν δηλώνεις ούτε τα μισά από όσα βγάζεις στην εφορία, το κράτος πάει κατά διαόλου και προκαλείς...Μπράβο! Να τα χαίρεσαι.

[/offtopic]

 

υ.γ. Θα δίνει μαζί και την θήκη να μην χαλάει το σήμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δίκιο έχετε... γιατί αν στο τηλέφωνο σου δεν έχεις +- 2000 ώρες μουσικής και 400 ώρες βίντεο για στιγμές ανάγκης, τότε το τηλέφωνο είναι για τα λιοντάρια.

 

Να δω πότε θα καταλάβετε ότι για να την πείτε στο iphone λέτε ότι να'ναι

 

whatever.

τσαμπα ανοιξα συζητηση με εσενα.

σε τεχνολογικο φορουμ οταν λεγονται αυτα η παει για κλειδωμα το τοπικ η καθεσαι και γελας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά κάθεσαι και γελάς... και μάλιστα σε τόπικ για το ότι έρχεται το iphone στην Ελλάδα και μαζευτήκατε όλοι οι haters να πείτε τον καημό σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μαλωνετε ρε παιδια, ο καθενας εχει τις δικιες τους αναγκες και παιρνει 16αρι ή 32αρι.

 

Παντως επειδη γραφει HD video τα mb θα τα καταπινει εαν γραφεις αρκετα σε video οποτε ενα 32αρι θα ηταν καλυτερο, γνωμη μου παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν έχουν και όλοι τις ίδιες ανάγκες.

 

Στο δικό μου το 3GS το 16άρι έχω φορτώσει όλη τη μουσική μου. Συν 5 σελίδες εφαρμογές. Videos δε συνηθίζω να βλέπω σε 3.5" οθόνη. Έχω ακόμα διαθέσιμα 5,9GB από τα 14,3GB που έχει σύνολο. Δε βλέπω λοιπόν λόγο να πάρω την έκδοση με τα 32GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου πεί κάποιος με ΟΠΟΙΟΔΉΠΟΤΕ τηλ που το πήρε πέρυσι τέτοια εποχή πόσο κάνει φέτος και αν μπορεί να το πουλήσει σε τιμή που να μην είναι για τα θηρία και τα υπόλοιπα για χαρακτηριστικά κλπ ε δεν μπορεί όλος ο κόσμος να είναι τρελλός...όσοι είχαν iPhone πιθανότατα θα ξαναπάρουν όσοι δεν είχαν ας πάρουν ένα για καμιά βδομάδα και ας γράψουν μετά ότι νομίζουν.

Πάντα φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic]

Σιγά φίλος. Έχεις λεφτά το καταλάβαμε. Έκανες το κέφι σου επάγγελμα, κόβω το χέρι μου δεν δηλώνεις ούτε τα μισά από όσα βγάζεις στην εφορία, το κράτος πάει κατά διαόλου και προκαλείς...Μπράβο! Να τα χαίρεσαι.

[/offtopic]

 

υ.γ. Θα δίνει μαζί και την θήκη να μην χαλάει το σήμα;

 

Πρώτον για τη θήκη: Δεν ήξεραν να μου πουν στη voda σήμερα. Μπορεί να τη δίνουν, μπορεί και όχι, αλλά μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το σήμα.

 

Δεύτερον για το off topic. Μη βγάζεις εύκολα συμπεράσματα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγω ρώτησα για την θήκη και μου είπαν ότι οποίος το πάρει μέχρι 30σεπτεβριου θα την παρει αλλά όχι απο την vodafone θα πρέπει να κατεβάσει μια εφαρμογή απο το app store που λέγεται case κάτι δεν θυμάμαι θα καταγράφει το imei της συσκευής και θα του στέλνεται δωρεάν απο την vodafone.επίσης η micro sim στην vodafone θα κοστίζει 5ευρω

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και από τον Αύγουστο του 2008 που πήρα το iPhone 3G δεν έχω ξανασχοληθεί - ειλικρινά - με άλλο κινητό εκτός iPhone, νομίζω ότι υπάρχουν αρκετά κινητά στην κατηγορία τιμής του iPhone... Και αυτά σίγουρα δεν μπορούν να δικαιολογήσουν την τιμή τους, γιατί το iPhone παίζει σε άλλη κατηγορία εντελώς...

Αν λοιπόν μπορείτε να παρομοιάσετε άλλο κινητό με αυτό, πιστεύω θα λέγαμε για Galaxy S ή κάποιο από τα νέα Android που για κανένα δεν έχω ιδέα τί λέει και σε τί τιμές παίζουν...

Διαφωτίστε μας λοιπόν...

Πάντως τώρα νομίζω προσωπικά με το 4άρι μου είμαι υπερκαλυμμένος... και για να προλάβω μερικούς, ναι χρεώθηκα, αλλά όλη μέρα παίζει σαν GPS με το Navigon, μαζί και μουσική στο iPod του γιατί είμαι οδηγός και μερικές φορές θέλω να ακούω αυτά που θέλω, παίζει σαν τηλέφωνο, φορητή παιχνιδομηχανή, mail, internet, ταινίες σπάνια αλλά μπορεί, και πιο πολύ σαν παρέα εκεί που απαγορεύεται λόγω οικογένειας το laptop... Όσο ήμουν λοιπόν σε διακοπές, τελείωσα τρία - καταπληκτικά - παιχνίδια, κατέβασα δύο ολόκληρες σειρές μια της DC και μία της Marvel, έβλεπα mail, άκουγα μουσική, κλπ...

Και όλα αυτά όπως έπρεπε...

Μεγάλο πράγμα το customer satisfaction...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και θα προσθεσω, οτι τετοια ικανοποιηση απο την αγορα που εκανα παιρνοντας το πρωτο μου iphone, (το απλο 3G) ειχα να νιωσω απο τοτε που πηρα τον πρωτο μου υπολογιστη - Amstrad 464 με κασετα !!! Αθανατες αρχικαραμαγικες εποχες !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά η προσπάθεια υπεράσπισης, της αγοράς του i phone απο μερικούς, έχει φτάσει σε νέα επίπεδα, επικαλούνται λειτουργίες και χρήσεις του τηλεφώνου λες και ειναι μακράν το μοναδικό που τις έχει και τις εκμεταλλεύεται, αν άκουγε κάποιος που δεν ασχολείται θα νόμιζε οτι όλα τα άλλα τηλέφωνα βρίσκονται ακόμα στο στάδιο της ασπρόμαυρης οθόνης.

 

Ο άλλος μας έχει παραθέσει ολα τα οικονομικά του στοιχεία και την εργασιακή του κατάσταση για να μας αποδείξει τι ;;; ... Ακριβός. Και αν κρίνεις και απο το όχημα που λέει ότι έχει...καταλαβαίνεις οτι ξέρει να ξεχωρίζει τα ποιοτικά προιόντα.

 

μου μυρίζει ban, κάτσε να το μαζέψω...

 

 

Πάντως ο καθένας είναι ελέυθερος να αγοράσει οτι θέλει και πιστεύω οτι το νέο i phone 4 είναι λίγο ακριβούτσικο.

baby.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...