Προς το περιεχόμενο

Modern Family (TV)


marantonis

  

145 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποια θα θέλατε για μαμά των παιδιών σας?

    • Sofía Vergara (Gloria)
    • Julie Bowen (Claire)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

xmmmm ειδα τον πιλοτο διοτι λετε τοσο καλα λογια. Θυμαμαι τον ειχα ξαναδει παλιοτερα αλλα δεν με επεισε καθολου. Δεν ειχα κανενα ενδιαφερον να δω 2ρο, αλλα θα του δωσο λιγο χρονο διοτι εμπιστευομαι το γουστο καμποσον απο εδω που τους αρεσει.

 

Να πω παντος οτι ο πιλοτος ηταν ενα 3/10 για μενα. Δεν νομιζω να γελασα σε καμια σκηνη.

 

Οκ η σοφια ειναι θεα, αλλα...i need more than that

 

---------- Προσθήκη στις 19:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:20 ----------

 

χμμμμ 2ρο επεισοδειο, δειγματα καλα. Αρχιζει με την θεα γειτονισα και την χαλβαδιαζει ο μπαμπας και μετα φευγει με το ποδηλατο κοιταζει πισο και κοντευει να τρακαρει τον γιο του. Χμμμ επιτελους, μετα απο 30 λεπτα, κατι ειχε λιγο πλακα.

 

Χμμμ συνεχιζω να το βαριεμαι και να λεω αποκλειεται να δω 3το, αλλα αρχιζουν και φευγουν καλες ατακες

 

Ο μανι λεει my dad killed a bear

was he in the passenger seat? (ενοοντας οτι η αρκουδα ηταν ο μανι μιας και δεν γουσταρει τον χοντρο θετο γιο του)

 

the only way he is like superman, is that they both landed in this country illegaly

 

....χμμμ αυτο ηταν....4.5/10 για το 2ρο επεισοδειο. υπαρχει βελτιωση, κανα δυο ατακες....λιγο καλυτερο interaction οι χαρακτηρες, λιγο ποιο ενδιαφερον γενικα. Θελει 2-3 επεισοδεια ακομα για να βγαλω αποψη. Αλλα αν δεν ανεβω σε (πρωσοπικη κριση παντα) σε κανα 6ρι σταθερο τουλαχιστον δεν το συνεχιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σπαρταραει το ρεβιου, λαιβ και φρεσκο.

 

βασικα σας αρεσε τοσο απο το 1το επεισοδειο, η ανεβηκε σιγα σιγα? για να εχω ελπιδα οτι θα φτιαξει αρκετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπαρταραει το ρεβιου, λαιβ και φρεσκο.

 

βασικα σας αρεσε τοσο απο το 1το επεισοδειο, η ανεβηκε σιγα σιγα? για να εχω ελπιδα οτι θα φτιαξει αρκετα

 

Εγώ πάντα μα πάντα ξενίζω και δέχομαι πολύ δύσκολα νέες σειρές και νέα πρόσωπα. Οπότε κι εδώ κάπως έτσι ήμουν. Αλλά η σειρά σε κερδίζει σιγά σιγά. ο πατέρας των παιδιών είναι πολύ μορφή και κάνει πολύ πετυχημένα τον ''δήθεν προχωρημένο μπαμπά που εν τέλει είναι βλάκας''. Και επίσης ο Neal πετάει ατάκες το ίδιο καυστικές με του House.

 

π.χ τώρα που μου θύμισες το δεύτερο επεισόδιο το είδα μια στα γρήγορα:

 

 

 

- Θα το κάναμε συχνότερα αν δεν ήταν ο Μάνι.

- Ναι, ο Μάνι μας κρατάει προσγειωμένους.

- Όπως η ομίχλη τα αεροπλάνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπαρταραει το ρεβιου, λαιβ και φρεσκο.

 

βασικα σας αρεσε τοσο απο το 1το επεισοδειο, η ανεβηκε σιγα σιγα? για να εχω ελπιδα οτι θα φτιαξει αρκετα

 

Όχι. Το ανέφερα και πριν αλλά προσωπικά τα πρώτα επεισόδια δε με ενθουσίασαν.

 

Το πρώτο το βρήκα χαζό. Το δεύτερο ημιενδιαφέρον. Από τρίτο-τέταρτο όμως μπορώ να πω ότι το έβλεμα με ευχαρίστηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι την προσεξα την ατακα αλλα μου φανηκε ετσι και ετσι.

 

ο Neal ειναι γαματος και περιμενω το περισοτερο γελιο απο τις ατακες του. Μου αρεσει και το ιντερακτιον με τον μανι και την σοφια. Ο μανι θα βγαλει και αυτος γελιο. ΑΛΛΑ ο πατερας που το παιζει κουλ ηταν αυτο που με εκανε αρχικα να πω μπλιαχ, μαπα η σειρα. Δεν τον χωνευο καθολου. Στο 2ρο επεισοδειο βελτιωνεται και αυτος, αλλα ειναι σαν να λεμε οτι απο αχωνευτος μου κατσε απλα στον λαιμο

 

seishirosakura, ωραιος. Ισως μου κατσει και εμενα ετσι τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μησε το live review:-D:-D

 

βασικα σας αρεσε τοσο απο το 1το επεισοδειο, η ανεβηκε σιγα σιγα? για να εχω ελπιδα οτι θα φτιαξει αρκετα

Εμενα απο την αρχη μου αρεσε (πολυ περισσοτερο απο το Running Wilde:p:p) και με το 3ο επεισοδιο το 'χα ηδη σιγουρο οτι θα καθομουνα να το βλεπω. Βεβαια φυσικα οπως σχεδον ολες οι αμερικανικες σειρες βελτιωνεται αρκετα στη συνεχεια. Αυτη τη στιγμη -βασει των πρωτων 4 επεισοδιων της 2ης σεζον- ειναι με διαφορα η αγαπημενη μου κωμικη σειρα αυτου του στυλ (κυριως επειδη τωρα ειναι προφανως και πιο φρεσκο απο πχ το HIMYM ή το 30 rock). Και ο τροπος που ειναι γυρισμενο βοηθαει απ΄οτι φαινεται σημαντικα.

 

Τιθεται και θεμα διαφορας στην αισθηση του χιουμορ ομως. Αφου απο τα πρωτα επεισοδια σου φανηκε κακο στην συνεχεια -με την προσαρμογη αλλα και τη βελτιωση- θα σου φανει μετριο προς καλο (οπως για μενα ηταν στην αρχη καλο και πλεον πολυ καλο).

 

Οσο για τον μοντερνο-χαζο μπαμπα, αυτος στην αρχη μου την εσπαγε αλλα στη συνεχεια τον αγαπησα και μονο που βλεπω τη φατσα του πριν πεταξει μαλακια γελαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μησε το live review:-D:-D

 

 

Εμενα απο την αρχη μου αρεσε (πολυ περισσοτερο απο το Running Wilde:p:p) και με το 3ο επεισοδιο το 'χα ηδη σιγουρο οτι θα καθομουνα να το βλεπω. Βεβαια φυσικα οπως σχεδον ολες οι αμερικανικες σειρες βελτιωνεται αρκετα στη συνεχεια. Αυτη τη στιγμη -βασει των πρωτων 4 επεισοδιων της 2ης σεζον- ειναι με διαφορα η αγαπημενη μου κωμικη σειρα αυτου του στυλ (κυριως επειδη τωρα ειναι προφανως και πιο φρεσκο απο πχ το HIMYM ή το 30 rock). Και ο τροπος που ειναι γυρισμενο βοηθαει απ΄οτι φαινεται σημαντικα.

 

Τιθεται και θεμα διαφορας στην αισθηση του χιουμορ ομως. Αφου απο τα πρωτα επεισοδια σου φανηκε κακο στην συνεχεια -με την προσαρμογη αλλα και τη βελτιωση- θα σου φανει μετριο προς καλο (οπως για μενα ηταν στην αρχη καλο και πλεον πολυ καλο).

 

Οσο για τον μοντερνο-χαζο μπαμπα, αυτος στην αρχη μου την εσπαγε αλλα στη συνεχεια τον αγαπησα και μονο που βλεπω τη φατσα του πριν πεταξει μαλακια γελαω.

 

Κατάρα δις, πάλι συμφωνώ, κι αυτή τη φορά 100%. Έχει ο καιρός γυρίσματα όμως... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Hi. Dad. It's me.

 

I wanted to ma sure you and

gloria were ready for tonight.

 

What's tonight? What do

you mean, what is tonight?

 

Dad, it's Halloween.

You know this.

 

Calm down, morticia,

I'm just teasing you.

 

We'll be there.

 

Yeah, but in costume

this time.

 

You can't just show up

with a backwards baseball cap

 

And call yourself snoop dogg

like you did last year.

 

I didn't even know

who that guy was.

 

Haley turned my hat around

and told me to say it.

 

I thought he was

a dog detective.

 

:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως δεν μπαινω στον κοπο να τα κατεβαζω, αλλα μιας και ηταν (λογικα) halloween special και αυτο, και βλεπω τοσα σποιλερς κατεβαινει :P

 

Ηταν μονιμη η μεταφορα στην Πεμπτη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...