Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή ΕΡΤ από σήμερα σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ πριν λίγο το ανακάλυψα, εντελώς στην τύχη. Είδα πως μου είχε ανακατέψει την σειρά από τα ψηφιακά κανάλια στον αποκωδικοποιητή, βάζοντας τα ΕΡΤ, ΝΕΤ, ΕΤ3 εκεί που ήταν sport+ κλπ. Οπότε έκανα νέα αναζήτηση και τα βρήκε όλα..

 

Για Θεσσαλονίκη μάλιστα, βρήκε κι άλλα 2 (άθλια) κανάλια, το Time και το θ (έπεσα σε εκπομπή του "αστραφτερού" Αλέξανδρου Πετρίδη)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να αγορασεις τον περιφημο αποκωδικοποιητη ε? Τεσπα.

Παντως παλι καλα που δεν μας πρηξανε με τπτ διαφημησεις. Ετσι στα κρυφα την κανανε την δουλεια χεχε. Εχει και κατι ραδια τωρα τα ειδα (ΕΡΑ κτλ). Το ραδιοφωνο της Βουλης που ειναι?:devil: Αντε να δουμε και τα αλλα απο digea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε ποια συχνότητα εκπέμπουν τα νέα κανάλια; Στην δικιά μου τηλεόραση ψάχνει μόνο συχνότητες σε MHz. Τα παλιότερα κανάλια είναι στα 690 MHz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε ποια συχνότητα εκπέμπουν τα νέα κανάλια; Στην δικιά μου τηλεόραση ψάχνει μόνο συχνότητες σε MHz. Τα παλιότερα κανάλια είναι στα 690 MHz.

 

Δοκίμασε 722 Mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου νησιώτη από ότι φαίνεται μπορείς να δεις τα κανάλια της ΕΡΤ με τέλειο ψηφιακό σήμα αλλά θα είναι MPEG2!!!

 

Μάλλον φαίνεται πως κοιτάω προς λάθος κατεύθυνση μια και η απολαβή κεραίας/ενισχυτή είναι μεγάλη.

 

Πάντως την τελευταία φορά του τσέκαρα δεν έπιανα ψηφιακά στο βόρειο-ανατολικό κομμάτι της Πάρου.

 

Αν κάτι μου διαφεύγει θα ήμουν υπόχρεος. :-)

 

Να ρωτήσω γιατί πάλι mpeg-2 και όχι mpeg-4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι ο μόνος που τα σκανάρει με σήμα "χαμηλό"; Στις tv μου κάτι δείχνει πως υπάρχει στην 52 αλλά είναι τόσο χαμηλό το σήμα που δεν τα σώζει.

 

btw ψηφιακά η ΕΡΤ από που εκπέμπει;

Επεξ/σία από Haros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δούμε πότε επιτέλους θα εκμπέμπει και από Υμηττό η DIGEA τα τοπικά κανάλια που άρχισε 1 Σεπτεμβρίου από Αίγινα, κανονικά έπρεπε να γίνεται ταυτόχρονη εκπομπή και από τα 2 σημεία αλλά κλασικά αυτά είναι "λεπτομέρειες"...

 

και γω αυτο λεω.

ξερει κανεις απο ποτε θα αρχισει η εκπομπη απο Υμηττο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι νότια προάστια και πιάνω και υμηττό εκεί σημαδεύει η κεραία αλλα και αίγινα οποτε τα πιάνει όλα ehehe. Έχω πάντως την εντύπωση πως είναι 1 κλικ κάτω σε ποιότητα αυτά που βάλανε σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα τωρα με ψηφιακη καρτα tv με Mpeg4 και 2 αλλα δεν πιανω ΝΕΤ κλπ.Πιανω τα αλλα της digea και τα γνωστα παλια σε mpeg2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιοχη Κατερινης τα κρατικα ολα οκ + ραδιοφωνα που αναφερονται.Επισης εκπεμπουν ψηφιακα ΤV Thessaloniki,Time channel.Χωρις εικονα κ ηχο πιανω και XTV , 9 .Στα δυο αυτα καναλια μονο χιονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...