Προς το περιεχόμενο

Δίκτυο πρόσβασης οπτικών ινών νέας γενιάς αναπτύσσει ο ΟΤΕ


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παλια επιανα 18 και κατι και πρεπει να ειμαι πανω απο 2 χιλιομετρα απο το κεντρο του ΟΤΕ της περιοχης...Τωρα βαραω 14 αλλα και παλι δεν πτοουμαι. Ισα ισα που πλεον με το DGN3500 της Netgear μαζι με Killer NC 2100 καρτα εχω καλυτερες ταχυτητες απο οτι ειχα με τα 18.

Αλλιως ομως ειναι να βλεπεις 18 και αλλιως 14 !%$@#$%@#$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα...Όμορφα όλα αυτά που λες αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να κάνω σωστή κατανομή χρόνου και να παίρνω το μέγιστο των δυνατοτήτων αυτών που χρησιμοποιώ (είτε είναι adsl είτε κάποιο gadjet), μαζεύω οτι είναι να κατεβάσω από ταινίες απλές ή HD και έχω ρυθμίσει το pc να ανοίγει μόνο του στις 3 το πρωί που έχει η rapidshare happy hours , και όταν εγώ κοιμάμαι αυτό κατεβάζει και κλείνει μόνο του.Έτσι όταν σηκώνομαι το πρωί έχω τα πάντα έτοιμα χωρίς να περιμένω τίποτα.Έτσι για σερφάρισμα έχω όλη την ταχύτητα που μου προσφέρει η γραμμή μου.

Αλλά έχεις δίκιο.Ας μην ποιαστούμε από νούμερα :P

 

 

ε το ίδιο λέμε απλά εγώ πχ που είμαι από αυτούς που λες στο πρώτο σου πόστ βάζω μία ταινία να κατέβει και μέχρι να φτιάξω κάτι να πιω κάτι να φάω και να κάτσω στον καναπέ έχει κατέβει

οπότε δεν χρειάζεται να τρέχω από χθες για να δω κάτι σήμερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι , μιας και δεν κατεχω πολυ το θεμα..

 

ας πουμε οτι φτανουν οπτικες ινες εξω απο το σπιτι μας. σε μια πολυκατοικια οπου ηδη υπαρχουν καλωδια με χαλκο τι θα γινει?

 

Αγαπητέ φίλε μπαίνει οπτικός κατανεμητής και έχει εξόδους για συρμάτωση χαλκού απλα τά πράγματα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια επιανα 18 και κατι και πρεπει να ειμαι πανω απο 2 χιλιομετρα απο το κεντρο του ΟΤΕ της περιοχης...Τωρα βαραω 14 αλλα και παλι δεν πτοουμαι. Ισα ισα που πλεον με το DGN3500 της Netgear μαζι με Killer NC 2100 καρτα εχω καλυτερες ταχυτητες απο οτι ειχα με τα 18.

Αλλιως ομως ειναι να βλεπεις 18 και αλλιως 14 !%$@#$%@#$

 

στα 2Km αποκλειεται να επιανες 18... μαλλον επερνες απο την διπλα περιοχη. χαχααχαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το κεντρο του Περιστεριου υπαρχουν 2 κεντρα του ΟΤΕ αν θυμαμαι καλα, ενα καπου κοντα στις τρεις γεφυρες και ενα στον Κολωνο, και τα δυο ειναι απο 2km και ανω αποσταση απο το σπιτι μου. Βεβαια ειχα 1-2 disconnect την μερα, δεν με χαλουσε ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε το ίδιο λέμε απλά εγώ πχ που είμαι από αυτούς που λες στο πρώτο σου πόστ βάζω μία ταινία να κατέβει και μέχρι να φτιάξω κάτι να πιω κάτι να φάω και να κάτσω στον καναπέ έχει κατέβει

οπότε δεν χρειάζεται να τρέχω από χθες για να δω κάτι σήμερα :)

 

Όταν έχεις το χρόνο...Αν δεν έχεις το χρόνο δεν προλαβαίνεις να δεις ούτε αυτά που έχεις κατεβάσει...

Έχω 3 δίσκους του 1ΤΒ με HD υλικό και έναν των 500GB...Tι να πρωτοπρολάβω.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι σκ@τ@ κατεβάζετε και δεν σας φτάνει μια 24άρα που έστω κλειδώνει από 6 έως 12 στην καλύτερη και θέλετε και VDSL;

Να το βάλουν όσο είναι σε απομακρυσμένες περιοχές και έχουν προβλήματα αποσύνδεσης ή κλειδώνουν πολύ χαμηλά το καταλαβαίνω.

Να το βάλει μια επιχείρηση για το εσωτερικό της δίκτυο και το δίκτυο σύνδεσης των υποκαταστημάτων το μισο-καταλαβαίνω.

Όλοι οι υπόλοιποι τι το θέλετε;

Άρε modem 56Κ που θέλετε!!!! Μην πω 33,6....

 

Ελλα να παιξης στο xbox live η στο ps3 network και να σου εχει lag το σημα και να δω πως θα φας τον αλλον στο Call of duty.Kαι να πληρωνης 24αρα και να κλειδωνη στα 2 το πολλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις το χρόνο...Αν δεν έχεις το χρόνο δεν προλαβαίνεις να δεις ούτε αυτά που έχεις κατεβάσει...

Έχω 3 δίσκους του 1ΤΒ με HD υλικό και έναν των 500GB...Tι να πρωτοπρολάβω.... :lol:

 

άλλα λόγια να αγαπιόμαστε τώρα εγώ σε άλλο πράγμα σου απάντησα εσύ με πας στα πόσα Gb HD έχεις

 

και για να το καταλάβεις πιο απλά

 

ο tomcatakis σου έδωσε πιο ορθή απάντηση

απλά εγώ δεν παίζω games και πήγα στο downloading που αναφέρεις και εσύ

 

Ελλα να παιξης στο xbox live η στο ps3 network και να σου εχει lag το σημα και να δω πως θα φας τον αλλον στο Call of duty.Kαι να πληρωνης 24αρα και να κλειδωνη στα 2 το πολλη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικα, νομιμα μεσω RapidShare στα Happy Hours :lol::lol::lol::lol::devil::devil::devil::P:p:p

 

H rapid δεν έχει ΜΟΝΟ παράνομο υλικό στους servers της you know....

Tα Happy hours με βολεύουν γιατί εκείνες τις ώρες κοιμάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...