Προς το περιεχόμενο

Νέα tablets Archos 101 και γνώμες


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 438
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν πάρει 2.2 froyo τότε οι εφαρμογές του θα μπορούν να εγκαθίστανται και στην εξωτερική μνήμη οπότε τα 220 μβ πάυουν να είναι μειονέκτημα. Τα 256 παραμένουν όμως...

 

Λάθος, απ' όσο διάβασα ΜΟΝΟ το 40% των εφαρμογών μπορεί να εγκατασταθεί στην εξωτερική μνήμη εξ ολοκλήρου. Θέλουν να γράφουν και αρχεία στα 220mb, γι αυτό και είναι ΧΟΝΤΡΟ το πρόβλημα.

 

Ψηνόμουν άγρια, άλλα ΕΦΑΓΑ τρελή ξενέρα (!)

 

Α, μη συγκρίνετε ανόμοια πράγματα, άλλο λειτουργικό το Ipad, άλλο το Archos.

 

Το θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή αγοράζοντας το Archos παίρνουμε μεγάλο ρίσκο. Ας βγει το Gingerbread πρώτα και μετά βλέπουμε.

 

Υ.Γ Και επιτέλους να δούμε πότε θα βγει το Adam ρε γμτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πάρει 2.2 froyo τότε οι εφαρμογές του θα μπορούν να εγκαθίστανται και στην εξωτερική μνήμη οπότε τα 220 μβ πάυουν να είναι μειονέκτημα. Τα 256 παραμένουν όμως...

 

Λάθος, απ' όσο διάβασα ΜΟΝΟ το 40% των εφαρμογών μπορεί να εγκατασταθεί στην εξωτερική μνήμη εξ ολοκλήρου. Θέλουν να γράφουν και αρχεία στα 220mb, γι αυτό και είναι ΧΟΝΤΡΟ το πρόβλημα.

 

Ψηνόμουν άγρια, άλλα ΕΦΑΓΑ τρελή ξενέρα (!)

 

Α, μη συγκρίνετε ανόμοια πράγματα, άλλο λειτουργικό το Ipad, άλλο το Archos.

 

Το θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή αγοράζοντας το Archos παίρνουμε μεγάλο ρίσκο. Ας βγει το Gingerbread πρώτα και μετά βλέπουμε.

 

Υ.Γ Και επιτέλους να δούμε πότε θα βγει το Adam ρε γμτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το adam ξεχάστε το δεν υπάρχει περίπτωση να βγει.

Εχουν αρχίσει τις βλακείες με τα χρωματάκια στο site και κάτι τέτοια τραγικά.

Τα 256 mb ram δε νομίζω ότι θα είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα αλλά σίγουρα δε θα μπορείς να έχεις live wallpapers και πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα αλλά τα μηχανάκια φαίνονται πολύ τίμια για λεφτά τους.

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η notion ink δεν εμφανίστηκε στην computex 2010. Αν ισχύει αυτό τότε παιδιά μη το περιμένετε το adam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το adam ξεχάστε το δεν υπάρχει περίπτωση να βγει.

Εχουν αρχίσει τις βλακείες με τα χρωματάκια στο site και κάτι τέτοια τραγικά.

Τα 256 mb ram δε νομίζω ότι θα είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα αλλά σίγουρα δε θα μπορείς να έχεις live wallpapers και πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα αλλά τα μηχανάκια φαίνονται πολύ τίμια για λεφτά τους.

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η notion ink δεν εμφανίστηκε στην computex 2010. Αν ισχύει αυτό τότε παιδιά μη το περιμένετε το adam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 101 στη σελίδα του e-shop λέει 8gb εσωτερικής μνήμης.

 

Αν είναι έτσι τότε είναι το μόνο "μειονέκτημα" είναι τα 256 RAM που όμως δεν νομίζω να είναι πρόβλημα για το Froyo, αν έχει γρήγορη Rom.

 

 

Δηλαδή αν η εσωτερική μνήμη είναι γρήγορη τότε δεν θα παρατηρηθούν στιγμιαία παγωματακια. Όπως ένα lagfixed galaxy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 101 στη σελίδα του e-shop λέει 8gb εσωτερικής μνήμης.

 

Αν είναι έτσι τότε είναι το μόνο "μειονέκτημα" είναι τα 256 RAM που όμως δεν νομίζω να είναι πρόβλημα για το Froyo, αν έχει γρήγορη Rom.

 

 

Δηλαδή αν η εσωτερική μνήμη είναι γρήγορη τότε δεν θα παρατηρηθούν στιγμιαία παγωματακια. Όπως ένα lagfixed galaxy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, διαβάστε τι έγραψα στην προηγούμενη σελίδα περί μνήμης του Archos κλπ για να μη κάνετε υποθέσεις.

 

To Adam πήρε FCC, οπότε θα ΒΓΕΙ εκτός απροόπτου.

 

Ειλικρινά, δε βλέπω ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο να πάρει κάποιος το Archos πριν βγει το Gingerbread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, διαβάστε τι έγραψα στην προηγούμενη σελίδα περί μνήμης του Archos κλπ για να μη κάνετε υποθέσεις.

 

To Adam πήρε FCC, οπότε θα ΒΓΕΙ εκτός απροόπτου.

 

Ειλικρινά, δε βλέπω ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο να πάρει κάποιος το Archos πριν βγει το Gingerbread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...