Προς το περιεχόμενο

Ο Opera 11 θα υποστηρίζει επεκτάσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανονική έκδοση Opera δε θυμάμαι πότε μου κράσαρε τελευταία φορά. Όταν βλέπουμε μία beta ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ πως δεν τη βάζουμε για κανονική χρήση, το αναφέρουν ρητά.

 

Σε κάθε αλλαγή major build ο Opera πάντα έχει κάτι καινούργιο να προσφέρει σε features και πολλά bug fixes που τα συναντάς. Αυτά που έχει τώρα είναι αρκετά για τον πετάξουν ως 11 (περιμένω εναγωνίως το tab stacking, θα με βολέψει πάρα πολύ). Δε βλέπω να συμβαίνουν μεγαλύτερες αλλαγές σε major/minor builds άλλων φυλλομετρητών.

 

Άντε, δώσε γιατί έχω σκάσει... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερώτηση. Ο Opera υποστηρίζει pdf plugin, δηλαδή αν δεν έχεις εγκατεστημένο pdf viewer στον υπολογιστή, υπάρχει κάποιο plugin να βλέπεις τα pdf κατευθείαν στον browser ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δε κουβαλάει με την εγκατάσταση το plugin. Δε βλέπω κάτι περίεργο σε αυτό, ίσα ίσα θα ήταν μεγάλη μλκ να κουβαλάς το σουρωτήρι κλειστό κώδικα της Adobe και μακάρι να μη το κάνει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι τα καλα του ανταγωνισμου ....

Ισχύει. Βέβαια ο Opera ανέκαθεν ήταν πολύ μπροστά, αλλά τα τελευταία 2-3 χρόνια με τον Chrome έξω και τη μανία με τα addons στο Ff, σίγουρα έπεσε ψυχολογικό σπρώξιμο και σίγουρα αναμένεται κι άλλο, διότι προφανώς όποιος μείνει πίσω θα χαθεί. :rolleyes:

 

Υ.Γ. Φακ, ρε έχει βγει κι εγώ περίμενα, νόμιζα πως είμαστε στην αναμονή. Τρέχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κόψει καπίστρι... :P

 

 

Υ.Γ. Σχετικά με το διαφορετικό μέγεθος εγκατάστασης από update και από το site, πρέπει να οφείλεται στο ότι στο νέο installer δεν περιέχεται το unite (για να είναι μικρότερη η εγκατάσταση για όσους δεν το ενεργοποιούν) και για να μη δημιουργηθούν προβλήματα σε όσους το είχαν στο update το βάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...