Προς το περιεχόμενο

Πως ενωνω 2 οθονες σε 3360χ1050 ??


stefanos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προφανώς, τα 2 monitors δεν είναι και κάτι "σπουδαίο" για να το λέμε Eyefinity :P

 

γι αυτο μου ξεφυγε κι εμενα και μιλησα για 3 +πανω....!! :-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μα αυτό λέω και εγώ. :-)

Για να παίξεις σωστά παιχνίδια 1st person shooter, rally, race κλπ, με eyefinity mode θέλεις min 3 Οθόνες (για τους λόγους που ανέφερα στο προηγούμενο post), ώστε ο χαρακτήρας να βρίσκεται στη μεσαία οθόνη και να μην κόβεται δεξιά-αριστερά ανάμεσα στις δυο.

Όμως στην πράξη το eyefinity δουλεύει και με 2 Οθόνες (βλέποντάς τις σαν μία, βλέπε προηγούμενη φωτό που πόσταρα), κάτι που δεν μπορεί να γίνει με άλλες κάρτες πέραν των ati (5χχχ - 6χχχ), εκτός της δυνατότητας του duplicate (κλωνοποίησης) και extend desktop (αν δεν με απατά η μνήμη μου).

Αν δεν υπήρχαν τα πλαίσια στις Οθόνες (πράγμα αδύνατο :P) δεν θα υπήρχε πρόβλημα και θα ήταν εφικτό να παίξεις άνετα και με 2 Οθόνες. Υπάρχουν παιχνίδια που υποστηρίζουν τέτοιες αναλύσεις, αναγνωρίζοντας αυτόματα την μέγιστη ανάλυση και των 2, 3 κλπ monitors που έχεις κάνει group, χωρίς να χρειαστεί να τρέξεις κάποιο fix και να φτιάξεις ρυθμίσεις προηγουμένως. Ένα παιχνίδι που το κάνει σίγουρα αυτό είναι το Crysis το οποίο έχω δοκιμάσει.

(Ίσως, τώρα που το σκέφτομαι, ένα ποδοσφαιράκι ή ένα strategy game να είναι εφικτό να το παίξεις σχετικά άνετα με 2 Οθόνες, αφού οι χαρακτήρες εναλλάσονται και καταλαμβάνουν λίγο - πολύ ολόκληρο το κάδρο ... ;) Θα το δοκιμάσω να δώ τι λέει.)

Μάλιστα, αν είχα 2 ίδια monitor (u2311) τότε σίγουρα το αποτέλεσμα που είδα δοκιμάζοντας να παίξω, θα ήταν αρκετά καλύτερο αφού η phillips (πέραν της εμφανέστατης διαφοράς στα χρώματα) έχει πλαίσιο με 2πλάσιο πάχος απο την dell. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...