Προς το περιεχόμενο

Πως ενωνω 2 οθονες σε 3360χ1050 ??


stefanos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

α) Με μια οποιαδήποτε κάρτα που έχει 2 εξόδους μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο.

β) Σε κάρτες που έχουν μόνο μια έξοδο μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα καλώδιο Υ το οποίο να κάνει την μια έξοδο δύο (επιφυλάσομαι για αυτό και κατα πόσο δουλεύει).

 

Εφόσον συνδέσεις τις οθόνες σου, μέσω του λειτουργικού σου συστήματος θα πρέπει να κάνεις extend desktop. Η taskbar θα φαίνεται σε μία οθόνη όμως.

Αν δεν κάνω λάθος πάντως, υπάρχει ένα (ίσως και πιο πολλά) πρόγραμμα το οποίο μπορεί να επεκτείνει την taskbar και στις δύο οθόνες.

 

Ελπίζω να έχω πέσει μέσα σε αυτό που ρωτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Με μια οποιαδήποτε κάρτα που έχει 2 εξόδους μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο.

β) Σε κάρτες που έχουν μόνο μια έξοδο μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα καλώδιο Υ το οποίο να κάνει την μια έξοδο δύο (επιφυλάσομαι για αυτό και κατα πόσο δουλεύει).

 

Εφόσον συνδέσεις τις οθόνες σου, μέσω του λειτουργικού σου συστήματος θα πρέπει να κάνεις extend desktop. Η taskbar θα φαίνεται σε μία οθόνη όμως.

Αν δεν κάνω λάθος πάντως, υπάρχει ένα (ίσως και πιο πολλά) πρόγραμμα το οποίο μπορεί να επεκτείνει την taskbar και στις δύο οθόνες.

 

Ελπίζω να έχω πέσει μέσα σε αυτό που ρωτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον συνδέσεις τις οθόνες σου, μέσω του λειτουργικού σου συστήματος θα πρέπει να κάνεις extend desktop. Η taskbar θα φαίνεται σε μία οθόνη όμως.

Αν δεν κάνω λάθος πάντως, υπάρχει ένα (ίσως και πιο πολλά) πρόγραμμα το οποίο μπορεί να επεκτείνει την taskbar και στις δύο οθόνες.

Ελπίζω να έχω πέσει μέσα σε αυτό που ρωτάς.

 

To extended desktop δεν μου κανει, ειναι σαν 2 ξεχωριστες αναλυσεις και οχι σαν μια μεγαλη, θελω το taskbar και στις δυο οθονες , σα να ειναι virtually μια μονο οθονη με το διπλο resolution....

 

Δηλαδη να τρεχω ενα game και να διαλεγω αναλυση 3360χ1050...

 

Λες να υπαρχει τετοιο προγραμα ? Τo Ultra Monitor νομιζω δεν το κανει....

 

Εχω την εντυπωση οτι το ΕyEfinity ειναι μονοδρομος....ΑΤΙ Σειρα 58χχ θελω και πανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον συνδέσεις τις οθόνες σου, μέσω του λειτουργικού σου συστήματος θα πρέπει να κάνεις extend desktop. Η taskbar θα φαίνεται σε μία οθόνη όμως.

Αν δεν κάνω λάθος πάντως, υπάρχει ένα (ίσως και πιο πολλά) πρόγραμμα το οποίο μπορεί να επεκτείνει την taskbar και στις δύο οθόνες.

Ελπίζω να έχω πέσει μέσα σε αυτό που ρωτάς.

 

To extended desktop δεν μου κανει, ειναι σαν 2 ξεχωριστες αναλυσεις και οχι σαν μια μεγαλη, θελω το taskbar και στις δυο οθονες , σα να ειναι virtually μια μονο οθονη με το διπλο resolution....

 

Δηλαδη να τρεχω ενα game και να διαλεγω αναλυση 3360χ1050...

 

Λες να υπαρχει τετοιο προγραμα ? Τo Ultra Monitor νομιζω δεν το κανει....

 

Εχω την εντυπωση οτι το ΕyEfinity ειναι μονοδρομος....ΑΤΙ Σειρα 58χχ θελω και πανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι γιατι νομιζω οτι μεχρι δυο οθονες μπορεις να τις συνδεσεις με ολες τις καρτες, και οτι το eyefinity ειναι για 3+πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι γιατι νομιζω οτι μεχρι δυο οθονες μπορεις να τις συνδεσεις με ολες τις καρτες, και οτι το eyefinity ειναι για 3+πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μωρε, το καταλαβα....!!!

απλα το ειπα επειδη αναφερθηκε το eyefinity στην ερωτηση που εκανε για 2 μονιτορ! που μπορει ανετα να συνδεθουν σε ολες τις καρτες γραφικων.

το θεμα ομως, απο οτι καταλαβα -αν καταλαβα σωστα- ειναι αν λειτουργουν τα 2 μονιτορ σαν ενα ενιαιο desktop με οποιαδηποτε καρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...