Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ανακοινώνει το Office 365


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ που το είδα λίγο, δεν είναι κακό.

Σταματάς πλέον τις επενδύσεις σε ακριβό hardware (μιλάμε για επιχειρήσεις) και το κόστος νομίζω ότι είναι αρκετά ικανοποιητικό.

 

Είδα και demo του videoconferencing και η ποιότητά του ήταν παραπάνω από καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το μόνο λάθος που βλέπω στο άρθρο είναι που λέει ότι στοχεύει σε εταιρίες μέχρι 25 ατόμων. Άτοπο, μιας την ήδη υπάρχουσα προσφορά σε cloud services της Microsoft την έχουν χρησιμοποιήσει πολλές πολυεθνικές εταιρίες σε χιλιάδες mailboxes. ΙΜΟ είναι πολύ καλό το offering, επειδή και υπέρ της όλης cloud λογικής είμαι (για επιχειρήσεις), αλλά και επειδή η συγκεκριμένη λύση της Microsoft παρέχει και υβριδικό μοντέλο (on-premises ταυτόχρονα με cloud).

Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχουμε να δούμε αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το μόνο λάθος που βλέπω στο άρθρο είναι που λέει ότι στοχεύει σε εταιρίες μέχρι 25 ατόμων. Άτοπο, μιας την ήδη υπάρχουσα προσφορά σε cloud services της Microsoft την έχουν χρησιμοποιήσει πολλές πολυεθνικές εταιρίες σε χιλιάδες mailboxes. ΙΜΟ είναι πολύ καλό το offering, επειδή και υπέρ της όλης cloud λογικής είμαι (για επιχειρήσεις), αλλά και επειδή η συγκεκριμένη λύση της Microsoft παρέχει και υβριδικό μοντέλο (on-premises ταυτόχρονα με cloud).

Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχουμε να δούμε αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τυπική χρήση ίσως και να αξίζει.

Για έρευνα όμως δεν το ρισκάρω. Το κάθε τι που γράφω να το έχει και η microsoft πριν προλάβω να το πατεντάρω; No, no, no, NO!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τυπική χρήση ίσως και να αξίζει.

Για έρευνα όμως δεν το ρισκάρω. Το κάθε τι που γράφω να το έχει και η microsoft πριν προλάβω να το πατεντάρω; No, no, no, NO!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι ακριβως ειναι αυτα τα cloud applications και γενικοτερα οι cloud τεχνολογιες?

 

 

Αυτά τα 3 λεπτα video θα σου δώσουν μια αρχική ιδέα video1, video2, video3

 

όπως και αυτό το πακέτο για να δεις καλύτερα τα διάφορα μοντέλα του.

 

Όσο για το Office 365 θα πάρεις τις απαντήσεις σου εδώ

 

 

Αλπίζω να βοήθησα λιγάκι

gkanel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...