Προς το περιεχόμενο

Vodafone Joy 845


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά το κινητό το έχω 1 βδομάδα εδώ και κανα 2 μέρες το barcode scanner έχει πρόβλημα ακόμα και αν το βάλω να σκανάρει την δικιά του εικόνα μου βγάζει λάθος " υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής barcode scanner ( διαδικασία com.google.zxing.client.android). προσπάθηστε ξανά" καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ρε παιδιά το κινητό το έχω 1 βδομάδα εδώ και κανα 2 μέρες το barcode scanner έχει πρόβλημα ακόμα και αν το βάλω να σκανάρει την δικιά του εικόνα μου βγάζει λάθος " υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής barcode scanner ( διαδικασία com.google.zxing.client.android). προσπάθηστε ξανά" καμιά ιδέα?

 

settings > applications > barcode scanner > clear data/cache

αυτό μόνο μπορώ να σκεφτώ.. και να γράψεις στο google

joy 845 barcode scanner fc

(fc = force close)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά το κινητό το έχω 1 βδομάδα εδώ και κανα 2 μέρες το barcode scanner έχει πρόβλημα ακόμα και αν το βάλω να σκανάρει την δικιά του εικόνα μου βγάζει λάθος " υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής barcode scanner ( διαδικασία com.google.zxing.client.android). προσπάθηστε ξανά" καμιά ιδέα?

 

και το δικό μου ακριβός τα ίδια,μετά το update της εφαρμογής την έπαθε όχι πως έκανε και πολλά πριν με αυτό άλλα και να μην δουλεύει καθόλου δεν με πειράζει,για τα λεφτά του κάνει τρελά πράγματα,υπομονή επόμενο update,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το τσιμπησα ηδη,μιλαμε για πολυ καλο κινητακι,που τα κανει ολα!!!!!!ΤΡΟΜΕΡΟ!

 

πόση ωρα να το φορτίσω;...γιατι το πήρα απο internet και οχι απο vodafone

 

---------- Προσθήκη στις 18:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:33 ----------

 

Παίδες ποση ωρα να το φορτισω γιατι το πειρα απο το πλαισιο και δεν λεει στισ οδηγιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
πόση ωρα να το φορτίσω;...γιατι το πήρα απο internet και οχι απο vodafone

 

---------- Προσθήκη στις 18:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:33 ----------

 

Παίδες ποση ωρα να το φορτισω γιατι το πειρα απο το πλαισιο και δεν λεει στισ οδηγιες;

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=415997 το ξεχασες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που το παρεις θελει απευεθειας περιπου 12 ωρες γιατι ετσι φορτιζεις και την μπαταρια που εχεις το κινητο μεσα και οχη η κανονικα μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα μια διαφημηση της Vodafone οπου διαφημηζει το "πιο φτηνο smartphone στην αγορα".

 

Πηγα στο site να δω πως ειναι και τι προσφερει, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Να το παρω?

Κατι που με μπερδεψε ηταν οτι στα χαρακτηριστικα λεει οτι εχει GPS χαρτες αλλα οχι πληγηση. Τι εννουν με αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαίνει ότι δεν θα έχει φωνητική καθοδήγηση η στην χειρότερη να μην έχει ούτε υπολογισμό διαδρομής. Σε κάθε περίπτωση μπορείς να βάλεις άλλο πρόγραμμα της επιλογής σου και να έχεις ότι δυνατότητες θέλεις. Να έχεις υπόψην όμως ότι είναι εμπορικά τα πραγράμματα αυτά.

 

Κατά τα άλλα το κινητό δεν το ξέρω, πήγαινε να το δεις σε κάποιο κατάστημα ανοικτό και να παίξεις μαζί του. Για εμένα οι οθόνες που έχουν αυτά τα κινητά είναι πολύ μικρές για να είναι βολικα ως touch κινητά πχ το X10 mini που δούλεψα με απογοήτευσε. Από την άλλη είναι όντως πολύ καλή η τιμή που το δίνει και αν η έκδοση του android είναι 2.1 και μετά πιστεύω είναι πολύ καλή επιλογή σε περίπτωση που δεν θέλεις να δώσεις πιο πολλά λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω εκανα την αγορα .... Για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο ... Καλη αποκριση.. λιγο δυσκολη η οθονη αφης βεβαια αλλα ειναι συνηθεια ..

Επισης δεν συναντησα καποιο προβλημα με το youtube και αλλα βιντεο τα παιζει ολα ικανοποιητικα χωρις κοληματα....Το κακο ειναι οτι μπαταρια του κραταει πολυ λιγο με αρκετη χρηση την βγαζει το πολυ μια μιση μερα ...

 

Εκτος απο αυτα θα ηθελα καποιος να με βοηθησει σε αυτο :

Οταν παω να επιλεξω να ανοιξη η εφαρμογη για την προσθηκη των widget μου βγαζει μυνημα που λεει:

 

Λυπουμαστε

Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Αρχικη Οθονη(διαδικασια android.process.launcher)

Προσπαθηστε ξανα

 

Αυτο ...

Βεβαια νομιζω οτι δεν φταιει η συσκευη αλλα το λειτουργικο...

Το παραπανω δεν το εβγαζε πριν δυο τρεις μερες...

Εχω εγγαταστησει αρκετες εφαρμογες λετε να οφειλετε σε μια εκ των εφαρμογων?

Πως το διορθωνω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φόρτιση αστο να φορτίσει 4-5 ώρες και καλά είναι, φρόντισε όσο μπορείς οι επόμενες 2-3 φορτίσεις να ξεκινήσουν όταν θα αδειάσει η μπαταρία όσο το δυνατόν περισσότερο.

Και γενικότερα, προσπάθησε να μην διακόπτεις την φόρτιση αν δεν ολοκληρώνεται.

ΥΓ: δεν φορτίζεται καμμία άλλη μπαταρία μέσα στο κινητό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια μια ερωτηση και απο εμενα,

 

Ειναι ευχρηστο στην γραφη SMS?

 

Σκοπευω να το παρω αλλα,χρησιμοποιω κυριως το κινητο για sms και

φοβαμαι μην απογοητευτω...

 

Γραφεις ευκολα μηνυμα η μπλεκεις τα πληκτρα στο πατημα?

 

 

-Να σημειωσω οτι θα ειναι το πρωτο μου touch κινητο,αρα δεν εχω πειρα στη χρηση τους...

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια μια ερωτηση και απο εμενα,

 

Ειναι ευχρηστο στην γραφη SMS?

 

Σκοπευω να το παρω αλλα,χρησιμοποιω κυριως το κινητο για sms και

φοβαμαι μην απογοητευτω...

 

Γραφεις ευκολα μηνυμα η μπλεκεις τα πληκτρα στο πατημα?

 

 

-Να σημειωσω οτι θα ειναι το πρωτο μου touch κινητο,αρα δεν εχω πειρα στη χρηση τους...

 

Ευχαριστω.

 

 

 

γεια σου φίλε και χρόνια πολλά,

 

το τηλέφωνο το πήρα πριν 2 εβδομάδες για να το κάνω δώρο στον αδελφό μου, είναι το καλύτερο value for money αυτή τη στιγμή στις 2,8 ίντσες (μέχρι να έρθει το 945 με την capacitative οθόνη) και μπορείς πολύ έυκολα ν ακάνεις root και να βγάλεις εφαρμογές που δεν θες. Η μπαταρία θέλει 4-5 κύκλους καλής φόρτισης (δηλαδή φορτιση αφού πέσει κάτω από 15% και ελάχιστη χρήση μέχρι να τελειώσει) και θα έρθει περίπου στις 2 μέρες με μικρή χρήση.

 

Το μόνο πρόβλημα που θα έχεις είναι όντως το γράψιμο sms, ιδίως αν θες να γράψεις με Ελληνικά, γιατί όλα τα Ελληνικά πληκτρολόγια που κυκλοφορούν έχουν διάταξη querty... αν πάλι γράφεις με λατινικούς, τότε κανένα πρόβλημα, έχει πληκτρολόγιο "κινητού" (3 γράμματα ανά πλήκτρο). Ο αδελφός μου τώρα χρησιμοποιεί γραφίδα για να γράψει sms, τουλάχιστον μέχρι να το συνηθήσει, αλλά δεν ήθελε και μεγαλύτερη οθόνη... Εμένα πάλι, που είμαι 6 μήνες με το xperia X10mini δεν με προβλημάτισε ιδιαίτερα το πληκτρολόγιο του 845, αν δεν έχεις προηγούμενη εμπειρία με touch screen θα σε δυσκολέψει για λίγο καιρό...

 

δες και εδώ για πολλές, πάρα πολλές πληροφορίες για το κινητό (καλύτερα διάβασε τις τελευταίες 20 σελίδες):

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288411

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

το πηρα και εγω πριν λιγες ημερες,πολυ ευχαριστημενος,εχει ολα οσα θελω απο ενα κινητο.

το skyfire δεν μπορω να βρω στο market δωρεαν πλεον..

τι κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...