Προς το περιεχόμενο

Arsenal F.C


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Αρσεναλ συντομα (οταν δεν θα χει ελπιδες για 4αδα) θα κανει ενα σερι νικων για να κλεισει θριαμβευτικα την σεζον μαζι με την κατακτηση του League Cup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν σηκώσει το League Cup θα είναι μια κούπα φίλε μου.

Θα σου έλεγα τι θα σηκώσουν οι υπόλοιπες ομάδες που θεωρούνται τρομερές.  Εξαιρώντας τη Σίτι βέβαια. 

Χαχαχα. Τέσπα. Υπάρχει και ο δρόμος του Europa για να βγεις στο Champions League. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο απρόβλεπτη ομάδα με σκαμπανευάσματα πεθαίνεις!

ομάδα που δεν παίζεις για κανένα λόγο στοίχημα κατα τη γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2018 στις 9:52 ΜΜ, alexis333 είπε

Νομιζω οτι πιασατε κωτσο τον Μουρινιο. Χαλαρα κι ολας. Ο τυπος εχει παιχταραδες και απο την ασχετοσυνη του δεν ξερει πως να τους χρησιμοποιησει και τους δινει απο δω κι απο κει τσαμπα.

Ομπαμεγιανγκ τρομερος επισης. Αλλη πνοη στην επιθεση. Τρομερη εκρηκτικοτητα και τελειωμα .. 

4-4-2 σημερα εντωμεταξυ για οποιον το παρατηρησε. Οπως το παιζει ο Βαλβερδε. 

Αν δεν ειχατε μεινει πισω στο ξεκινημα με τα ασχημα αποτελεσματα και τις ασχημες εμφανισεις τωρα θα ησασταν διεκδικητες της τετραδας ανετα και ευκολα.

Αν και τπτ δε τελειωσε.. Εχει πολυ δρομο ακομα.

Και εγω πιστεύω τώρα η ομάδα θα στρώσει αλλά δεν μπορώ να βλέπω Ιβόμπι στην επίθεση ρε παιδί μου, και φυσικά δεν θέλω ο Λακα να καταλήξει νέος Ζιρού. Θα μου πεις όμως πώς να παίξει για να είναι μέσα Λάκα και Αούμπα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/2/2018 στις 10:48 ΜΜ, alexis333 είπε

Αν σηκώσει το League Cup θα είναι μια κούπα φίλε μου.

Θα σου έλεγα τι θα σηκώσουν οι υπόλοιπες ομάδες που θεωρούνται τρομερές.  Εξαιρώντας τη Σίτι βέβαια. 

Χαχαχα. Τέσπα. Υπάρχει και ο δρόμος του Europa για να βγεις στο Champions League. 

Μετά και από την προχθεσινή ήττα στον τελικό και την σημερινή στην premier, μόνο το Europa απομένει για να ''χρυσώσει'' το χάπι. Παρά τους λάθος ίσως χειρισμούς του Αλσατού σε ορισμένα ζητήματα, η νέα μόδα ''wenger out'', δηλαδή η απαίτηση κάποιων φιλάθλων που τον ζητάει εκτός της ομάδας-όσο κι αν είναι δικαιολογημένη από την παρούσα κατάσταση και αναμενόμενη αγανάκτηση λόγω αποτυχημένης πορείας (στις εσωτερικές διοργανώσεις-ανεξάρτητα από το τι θα γίνει στο europa), νομίζω ότι είναι άδικη σε γενικές γραμμές. Και αυτό διότι η Άρσεναλ, που είναι 3η και όχι 1η σε κατακτήσεις πρωταθλημάτων συνολικά (προηγούνται οι united και liverpool) επί Βενγκέρ κατέκτησε τρεις φορές την premier league-την μια εξ αυτών χωρίς καμία ήττα, πράγμα πρωτόγνωρο, 7 φορές το FA Cup, 7 το community shield, και έφτασε σε τελικό champions league το 2006 χάνοντας δύσκολα από την barcelona που οι περισσότεροι θυμόμαστε πόσο δυνατή ήταν τότε. Επίσης, μέχρι πέρυσι είχε 19 συνεχόμενα χρόνια στους ομίλους του champions league. Δηλαδή οι οπαδοί της τεράστιας Liverpool που έχουν να δουν πρωτάθλημα 30 χρόνια (δηλαδή 15 χρόνια πριν ακόμη και από τον τελευταίο τίτλο της Άρσεναλ πριν καν μετονομαστεί σε premier league) και κύπελλο 13 χρόνια, τί πρέπει να κάνουν;  Από εκεί και πέρα, η ουσία είναι πως με εξαίρεση την manchester united που έτσι κι αλλιώς είχε και έχει υψηλότερο budget από την Arsenal, τα τελευταία χρόνια ο τίτλος στην premier πηγαινοέρχεται στις ομάδες που αγοράστηκαν και έπεσε πολύ χρήμα (chelsea, city), και φάνηκε ότι δύσκολα μπορεί κάποιος να τις συναγωνιστεί επαρκώς στο νησί. Συνεπώς, είναι καλό να συγκρίνουμε όμοια πράγματα, αντιλαμβανόμενοι και τις δυνατότητες, την ιστορία και τα επιτεύγματα της κάθε ομάδας με έναν προπονητή σε σχέση με πριν. Όχι, ο Βενγκέρ δεν είναι ο γκουρού της προπονητικής, αλλά η συγκεκριμένη διαπίστωση απέχει αρκετά από την ισοπέδωση του τι έχει προσφέρει, τους τίτλους (αναλογικά με την δυναμική του club) και το ωραίο, επιθετικό, παραγωγικό κατά βάση ποδόσφαιρο που την τελευταία εικοσαετία όλοι θυμόμαστε να παίζεται από αυτή την ομάδα ανεξάρτητα εάν κατακτούσε κάτι ή όχι (όχι, σήμερα δεν έπαιξε καθόλου έτσι φυσικά γι'αυτό και δικαίως έχασε).

Επεξ/σία από jeandoumpier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 χρονια δεν εχει πετυχει τιποτα η μαλλον εχει καταφερει να γεμισει το ταμειο και να κανει μεταγραφικες κινησεις χωρις νοημα.

Το Wenger out υπαρχει πανω απο 5 χρονια και δικαιολογημενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω όμως κατά πόσο το wenger out θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο οσο η διοίκηση δεν κρατάει τους παίκτες και το βλέπει σαν χρηματιστήριο. Επίσης στην premier ο ανταγωνισμός είναι σκληρός. Φέτος και πέρυσι είναι πράγματι αποτυχημένες χρόνιες συγκρίνοντας με πριν. 

Επεξ/σία από jeandoumpier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 11 μήνες μετά...

Να ζωντανέψω το thread! 

Στους 4 του Europa και η ομάδα δείχνει πλέον πιο ικανή από ποτέ άλλοτε τα τελευταία χρόνια για Ευρωπαϊκή (έστω και την μικρή) κούπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...