Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για τις εσωτερικές κεραίες τηλεόρασης


d1no

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά,γνωρίζει κάποιος αν είναι επιβλαβές για την υγεία σου να έχεις εσωτερική κεραία τηλεόρασης μέσα σε ένα χώρο που περνάς πολλές ώρες;Μιλούσα με έναν φίλο μου και μου είπε πως είναι πολύ κακό για την υγεία σου να έχεις,παράδειγμα,την κεραία δίπλα από το κρεβάτι σου.Ισχύει κάτι τέτοιο;Επηρεάζει σε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρωτησω κατι σχετικο με την κεραια. Στο σπιτι που νοικιασα προσφατα, κοπηκε το καλωδιο που συνδεεται στη πριζα και ετσι δε μπορω να βλεπω τα καναλια σε καλη ποιοτητα. Λετε να αγορασω μια εσωτερικη κεραια τηλεορασης;

 

Επισης θελω να παρω και ενα mpeg αποκωδικοποιητη για να βλεπω τα ψηφιακα καναλια. Θα μπορω να τα βλεπω, απο τη στιγμη που δεν εχω κεραια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο καλώδιο ακριβός κόπηκε;;ποιο εύκολα πάντως να κάνεις την ένωση παρά να πιάσεις καλό σήμα με εσωτερική κεραία.Και ο mpeg(4) αποκωδικοποιητής χρειάζεται αρκετά καλό σήμα για να παίξει όχι τόσο καλό όπως τα αναλογικά αλλά αρκετά καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρωτησω κατι σχετικο με την κεραια. Στο σπιτι που νοικιασα προσφατα, κοπηκε το καλωδιο που συνδεεται στη πριζα και ετσι δε μπορω να βλεπω τα καναλια σε καλη ποιοτητα. Λετε να αγορασω μια εσωτερικη κεραια τηλεορασης;

 

Επισης θελω να παρω και ενα mpeg αποκωδικοποιητη για να βλεπω τα ψηφιακα καναλια. Θα μπορω να τα βλεπω, απο τη στιγμη που δεν εχω κεραια;

Κανόνας:

ποιότητα σήματος εξωτερικής κεραίας > ποιότητα σήματος εσωτερικής κεραίας

 

Το προηγούμενο επηρεάζει ΚΑΙ τα ψηφιακά κανάλια (αν και εκεί έχουμε το λεγόμενο κατώφλι)

 

Αν είναι να μείνεις καιρό σε αυτό το σπίτι, καλύτερα να δοκιμάσεις να επισκευάσεις/αντικαταστήσεις το καλώδιο της πρίζας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...