Προς το περιεχόμενο

Κενό ασφαλείας των browser, αποκαλύπτει το ιστορικό των χρηστών του Internet


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Σε Snow Leopard και το τελευταίο Safari δεν βγάζει τίποτα παρά το startpanic

Same here. Σε Snow Leopard 10.6.5 και Safari 5.0.3 (build 6533.19.4), δεν βγάζει τίποτα.

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδατε το Safari; Φταίει για μια ακόμα φορά η κακή και αυταρχική Apple. Δεν είναι δυνατόν ρε κύριε σε όλα τα υπόλοιπα να κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου και όχι σε Safari. Ήρθε τώρα και το Chrome και όλοι ΘΑ γίνουν ασφαλίτες και στα windows και linux. Νησάφι πια!!! :D :D Δλδ τώρα θα μας προδώσει και ο IE; Τσάμπα έγινε ο πιο δημοφιλής browser του πλανήτη; :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Όπερα έβγαλε μόνο Insomnia και Facebook στα οποία έχω ανοιχτά από 2 tabs. Έχω ανοιχτά άλλα 5 και δεν τα είδε, ούτε καποια άλλη σελίδα που άνοιξα σήμερα χτες προχτες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Όπερα έβγαλε μόνο Insomnia και Facebook στα οποία έχω ανοιχτά από 2 tabs. Έχω ανοιχτά άλλα 5 και δεν τα είδε, ούτε καποια άλλη σελίδα που άνοιξα σήμερα χτες προχτες κλπ.

Ποια έκδοση εχεις; Σε μένα με Opera 10.62 εμφάνισε και κάποιες παλιότερες επισκέψεις σε διάφορους ιστοτόπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ οσο καταλαβαινω το startpanic εμφανιζει μονο τις ιστοσελιδες που εχεις επισκεπτει περισσοτερο και οχι ολο τον ογκο του ιστορικου σου. Αλλωστε αυτο εχει ενδιαφερον και εκει ειναι η ουσια. Το που συχναζεις δλδ. Αλλα σιγουρα εχει προσβαση και στις υπολοιπες πληροφοριες.

 

 

Σε Snow Leopard και το τελευταίο Safari δεν βγάζει τίποτα παρά το startpanic

 

Same here. Σε Snow Leopard 10.6.5 και Safari 5.0.3 (build 6533.19.4), δεν βγάζει τίποτα.

 

:D

 

Ειπαμε Chrome και Safari το εχουν λυσει το προβλημα.

 

Αυτό το κενό ασφαλείας εμφανίζεται μέχρι και στις τελευταίες εκδόσεις των browsers Mozilla Firefox και Internet Explorer, ενώ ο Safari και η τελευταία σταθερή έκδοση του Google Chrome έχουν καλύψει το συγκεκριμένο κενό ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firefox 3.6.12, startpanic miserably FAILED.

Κανένα αποτέλεσμα.

 

Firefox 3.6.12 σε default ρυθμίσεις και με μόνο πρόσθετο το AdBlock ... Here we go! 73 sites detected

Μου έβγαλε πολλές από τις σελίδες που έχω επισκεφθεί (και σε βάθος χρόνου μάλιστα.. σελίδες που είχα ξεχάσει)

 

Γιατί αυτή η διαφορά ;; Κάποια ρύθμιση ή πρόσθετο που χρησιμοποιείς ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει clear history when ff closes.

Νομίζω αυτό κάνει την δουλειά.

 

Αυτό σίγουρα θα κάνει δουλειά :P αλλά δεν είναι λύση γιατί χάνεις μέρος από την λειτουργικότητα του φυλλομετρητή.

Το ιστορικό είναι χρήσιμο feature.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...