Προς το περιεχόμενο

Καφετιέρα Tassimo στο amazon.co.uk


arenius99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην ανοιγω καινουριο topic γιατι δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκαιρια, ειδα στο Carrefour στην κηφισιας οτι ειναι την Dolce gusto Piccolo με εκπτωση 20% με την καρτα Carrefour, περιπου στα 47 ευρω αν θυμαμαι καλα εβγαινε. Στο skroutz βλεπω η φτηνοτερη ειναι στα 58.

Η εκπτωση ισχυει και για τα μεγαλυτερα μοντελα.

Αξιζει σαν καφετιερα? Τα ροφηματα που κανει εχουν διαφορα με τα ακριβοτερα μοντελα Dolce?

 

47,20 euro , την πήρα πριν λίγο

Τα ροφήματα είναι απολύτως ιδια σε όλα τα μοντέλα

 

το carrefour έχει όλες τις ηλεκτρικές μικροσυσκευές -20% και τους καφέδες -30% μέχρι σήμερα, οπότε και τις dolce gusto, tassimo κτλ

 

...20% στους καφέδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 261
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια, ψαχνω τις καπσουλο-καφετιερες τον τελευταιο καιρο, και εχω καταληξει σε Tassimo. Ο λογος ειναι οτι δεν ειμαι καφεδακιας τοσο, περισσοτερο της σοκολατας και αφενος η nespresso δε φτιαχνει καν, αφετερου της dolce δοκιμασα και δε τρελαθηκα...

Θελω βεβαια να ειναι καλουτσικος και ο καφες, γιατι δε θα ειναι μονο για μενα η μηχανη...αλλα πιστευω δε θα απογοηευσει και εκει η tassimo και ας μην ειναι Nespresso...

 

Στο δια ταυτα τωρα, θελω να δωσω κατω απο 100 ευρω και γενικα βλεπω οτι τα 3 μοντελα που παιζουν T20 T40 T65 δεν εχουν διαφορα στο αποτελεσμα απλα σε κατι λεπτομερεις και εμφανηση (+το φιλτρο της 65).

Οποτε αναζητω καλη προσφορα της Τ40 αν γινεται αλλιως θα παρω την Τ20 αν και δε μου αρεσει εμφανησιακα στα 2 χρωματα που βγαινει...

 

Πηγα σημερα carrefour να δω τι παιζει με το -20% αλλα ειχε 111 ευρω η Τ40 και 79 η Τ20...οποτε δεν ειχε νοημα αφου το mediamarkt εχει την Τ20 στα 69 μαζι με καφεδες δωρο...

Μονο στου αμαρουσιου ειχε και προσφορα την μωβ Τ40 στα 79 ευρω που θα την χτυπαγα αμεσα αλα ειχε εξαντληθει :(

Amazon βλεπω την Τ40 στα ~90 ευρω περιπου...

 

Συνεπως τι με συμβουλευετε? Εχω 25 μερες μπροστα μου να αγορασω (ας τις κανουμε 15 μιας και απο amazon θα παρει και καμια εβδομαδα να ερθει). Να περιμενω να σκασει καμια καλυτερη τιμη στο amazon για την Τ40 ή την Τ65? Να χτυπησω την Τ20 απο Media? Ή κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ιδιο διλημμα ημουν και εγώ πριν απο λιγο καιρο . Ευτυχώς δανειστηκα απο φιλους και την dolce και την tassimo και τις χρησιμοποιησα για 3 εβδομάδες περιπου.

Για τα δικά μου γουστα η dolce ηταν ελαφρως καλυτερη και γι'αυτο την πηρα σημερα στα 47 ευρω απο το carrefour .

 

59 εχει η tassimo στην Ηλεκτρονικη με μια κανατα και 2 ροφηματα δωρο ( + δωροεπιταγη 20 ευρω για παραγγελια online)

 

Ετσι κι αλλιως ολα τα μοντελα της καθε εταιριας κανουν απολυτως τους ιδιους καφεδες , οποτε η επιλογη σου εχει να κανει αποκλειστικα με το design του καθε μοντελου και με διαφορες δευτερευουσες λειτουργιες ( αυτοματες , φιλτρα , οθονες κτλ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ιδιο διλλημα ημουν και εγώ πριν απο λιγο καιρο . Ευτυχώς δανειστηκα απο φιλους και την dolce και την tassimo και τις χρησιμοποιησα για 3 εβδομάδες περιπου.

Για τα δικά μου γουστα η dolce ηταν ελαφρως καλυτερη και γι'αυτο την πηρα σημερα στα 47 ευρω απο το carrefour .

 

59 εχει η tassimo στην Ηλεκτρονικη με μια κανατα και 2 ροφηματα δωρο ( + δωροεπιταγη 20 ευρω για παραγγελια online)

 

Ετσι κι αλλιως ολα τα μοντελα της καθε εταιριας κανουν απολυτως τους ιδιους καφεδες , οποτε η επιλογη σου εχει να κανει αποκλειστικα με το design του καθε μοντελου και με διαφορες δευτερευουσες λειτουργιες ( αυτοματες , φιλτρα , οθονες κτλ )

 

Εκανα το ψαξιμο μου και ειδα και τις τιμες της ηλεκτρονικης, 59 την Τ20 και 88 την Τ40 που ομολογουμενως ειναι οι καλυτερες της αγορας χωρις ροφηματα δωρο. Αυτο που λες για την κανατα+2 ροφηματα ισχυει? Γιατι Online δε βλεπω κατι...ειναι στο καταστημα μονο? Αν ναι ελπιζω να ισχυει και η τιμη γιατι το 59 λεει τιμη internet πχ...

 

Δεν εχω προβλημα με τα φρου φρου και η Τ20 φαινεται μακραν η πιο συμφερουσα, απλα τα 2 χρωματα ειναι λιγο χαλια εμφανησιακα, το ενα κατασπρο και το αλλο υποτιθεται silver αλλα ενα ξεπλυμενο γκρι στην ουσια. Και το θεμα ειναι οτι προοριζεται και για γυναικειο δωρο και...καταλαβαινεις. Ας πουμε η lacta edition της T20 που ειναι κοκκινη, μια χαρα ειναι, αλλα 20 ευρω ακριβοτερη.

 

Εχω καταληξει σε :

Ασπρη/γκρι Τ20 στα 59 ευρω απο ηλεκτρονικη

 

Ασπρη/γκρι Τ20 στα 69 ευρω απο Mediamarkt + 16 ροφηματα (προστιθεμενη αξια 10 ευρω)-μαλλον δεν εχει νοημα αφου η απο πανω ειναι το ιδιο και παιρνεις εντελως οτι ροφηματα θες οχι απο επιλογη

 

Κοκκινη T20 = T20 + 8 ροφηματα lacta + 2 κουπες (προστιθεμενη αξια 5 ευρω, και δωρακι οι κουπες) στα 75 ευρω απο Electroworld με κουπονι

 

Κοκκινη Τ40 στα 88 ευρω απο ηλεκτρονικη/κοτσοβολο

 

Κλινω προς καποια απο τις 2 τελευταιες μαλλον την πρωτη και να δωσω αλλα 5 ευρω για καφε-καπσουλες, συνολο 80 ευρω, κυριως γιατι δε μου αρεσουν οι ασπρες/γκρι. Αλλα αν η Τ20 ή/και η Τ40 της ηλεκτρονικης εχουν ροφηματα δωρο τοτεαναγκαστικα θα τις σκεφτω πολυ περισσοτερο...με πιθανοτερο να παρω την Τ40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα στην Ηλεκτρονικη Κηφισιας(απεναντι απο το carrefour) η Τ20 ειχε 59 ευρω με την κανατα και δυο ροφηματα δωρο.Δεν ξερω αν ισχυει και στα αλλα καταστηματα της Ηλεκτρονικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα στην Ηλεκτρονικη Κηφισιας(απεναντι απο το carrefour) η Τ20 ειχε 59 ευρω με την κανατα και δυο ροφηματα δωρο.Δεν ξερω αν ισχυει και στα αλλα καταστηματα της Ηλεκτρονικης

 

αυτη ειναι και η πιο κοντινη μου....θα παω δευτερα να τσεκαρω.

Ισως το εχουν κανει σε απαντηση του mediamarkt που ειναι απεναντι...και μου ειπαν οτι μεχρι Τριτι θα παιζει σιγουρα η προσφορα στο media οποτε δεν αποκλειεται να ισχυει και στην ηλεκτρονικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...