Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί αυτοί που έπαιζαν noobwars δεν είναι!? :mad:

Απλά στον Official παίζεις όλο το Game. Όσο καλός και να είναι ο prive server, ο Official είναι τόσο διαφορετικός που μερικές φορές πιστεύω ότι είναι άλλο παιχνίδι.

Να πω βέβαια ότι πιο όμορφο θα ήταν να έπαιζαν Official άσχετοι και για πρώτη φορά, αφού τότε θα υπήρχε ενδιαφέρον. Χάνετε λίγο η μαγία καθώς ο κάθε ένας ξέρει τι πρέπει να κάνει ακριβώς, βάζει και το bot, αγοράζει και addena και είναι έτοιμος.

 

Επειδή μίλησα για bot, έχει γίνει ένας σάλος με κάποια Ban, για ρίχτε μια ματιά και πείτε τη γνώμη σας.

Link #1

Link #2

Omg & 3 LoL

 

 

Υπαρχουν 4-5 server που ειναι σχεδον ιδιοι με official..o official γενικα μονο σε 1 πραμα ειναι πρωτος: ειναι το πιο αυθεντικο L2..Δεν ειναι ομως ουτε το διασκεδαστικοτερο L2 ουτε το δυσκολοτερο...ολοι με τα S ειναι.....Και συμφωνω απολυτα με τον moldovan οι pro players δεν παιζουν official(με εξαιρεσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν 4-5 server που ειναι σχεδον ιδιοι με official..o official γενικα μονο σε 1 πραμα ειναι πρωτος: ειναι το πιο αυθεντικο L2..Δεν ειναι ομως ουτε το διασκεδαστικοτερο L2 ουτε το δυσκολοτερο...ολοι με τα S ειναι.....Και συμφωνω απολυτα με τον moldovan οι pro players δεν παιζουν official(με εξαιρεσεις)

Σε όλα είναι πρώτος ο Official.

Μόνο και μόνο που ξέρεις ότι δεν πρόκειται να κλείσει ποτέ και να χάσεις το account σου αρκεί. Απορώ με τον εαυτό μου πως έπαιζα σε prive Server (noobwars). Να πω ότι κάποιος παίζει σε PVP server, ok.

Όσον αφορά για το ποιοι είναι οι καλοί players, είναι στον official. Γιατί αρχικά οι ίσως έπαιζαν σε prive servers μέχρι να καταλάβουν ότι πρέπει τελικά να παίξουν official και όσοι άρχισαν official γνώρισαν το παιχνίδι όπως είναι, χωρίς αλλαγές!

Τέλος όσοι λένε άσχημα λόγια για τον Official, έπαιξαν, δεν τους άρεσε και γύρισαν σε prive server? Δεν νομίζω... Ίσως να έχουν δει από φίλους ή να έχουν ακούσει. Αν δεν παίξεις ο ίδιος (όχι για μία μέρα) δεν μπορείς να έχει γνώμη θεωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω παιξει official αλλα εχω παιξει και χ3/χ4 servers(διασημους σερβερς οπως L2dex,e-global,bnb) που ηταν ιδιοι σχεδον με official και πολλους χ5000(Καλους χ5000 οχι γεματους bug) που πιστεψε με οι high rate μπορει να μη σου προσφερουν το αυθεντικο L2 αλλα εχουν δυσκολιες που δεν εχει ο official ..(οπως π.χ πρεπει να εχεις αυξημενες ικανοτητες στο PvP)...και γενικα σε οτι σερβερ επαιζα ημουν τοπ lvl και τοπ items...μπορει official να μην επαιζα τεραστιο χρονικο διαστημα αλλα απο το 90% των παιχτων εκει ξερω πολυ καλυτερο L2.....κανοντας συγκριση μεταξυ των παιχτων που συναντησα σε official και αυτων που συναντησα σε αλλους σερβερ κατεληξα στο συμπερασμα πως τα παιδια αυτα ενιωθαν πολυ περισσοτερο απο τους περισσοτερους που παιζανε official..

 

Oσο αναφορα για τη σιγουρια του account σου..

 

και σε ολους τους server που εχω παιξει κανεις δεν εκλεισε ποτε..ακομα και αυτοι που παιζω απο τοτε που αρχισα L2 παιζουν ακομα....ε ενταξει και στην τελικη τι να το κανω να υπαρχει το account μου μετα απο 20 χρονια..λες και θα παιζω τοτε??με νοιαζει να υπαρχει ενα account για 3 χρονια το πολυ αποκλειται να παιζω σε 1 σερβερ παραπανω απο τοσο(και πολλα λεω)

 

Και επιμενω ο official μονο σε 1 πραγμα ειναι πρωτος και μπορω να στο αποδειξω...

 

Για να πεις οτι ενας σερβερ ειναι ο καλυτερος πρεπει να εχει 3 χαρακτηριστικα

 

1)Αυθεντικοτητα(να ειναι οσο το δυνατον πιο ιδιος στον official)

2)Δυσκολία(ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ..ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΔΥΣΚΟΛΑ LVL ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ)

3)Αριστος σερβερ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ(αυτο θα πει να ειναι δικαιος για ολους και διασκεδαστικος και αλλα χαρακτηριστικα oπως καθολου bug. ΑΛΛΑ KAI NA MHN EINAI OLOI ME TA S GRADE ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 80 LVL)...

 

απο τα παραπανω 3 χαρακτηριστικα μονο το 1) εχει ο official......και εν μερει εχει και το τριτο(δεν εχει bug)

Υπαρχουν και αλλοι σερβερ που ειναι σχεδον ιδιοι με ελαχιστες διαφορες..ομως αυτοι ειναι 2-3 αλλα και παλι υπαρχουν

 

Αμεσως θα σου γεννηθει η απορια γιατι ο official δεν εχει τα αλλα 2 χαρακτηριστικα

 

Ιδου η αποδειξη..

 

Το δευτερο χαρακτηριστικο(δυσκολία) δεν το εχει για τον εξης λογο :

 

 

θα θεσω ενα ερωτημα...πιος ειναι απο τους παρακατω 2 σερβερερ ο πιο πιο δυσκολος σερβερ ...ο l2dex(δεν υπαρχουν donator και BOT) χ4 exp rate ιδιος με τον official που για να παρεις S πρεπει να παιζεις μηνες ή ο official που σχεδον ολοι ειναι με A/S(donate) και ειναι ολοι με bot??...ποιος ειναι απο αυτους τους 2 δυσκολοτερος??..προφανως ο πρωτος...Και οπως ειπα δεν ειναι μονο θεμα exp rate...Μπορει σε ενα σερβερ χ50 να πας 80 σε μία μερα αλλα να θες 1 χρονο να παρεις την καλυτερη αρμορ του παιχνιδιου..

 

 

 

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΩΣΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΙΑΖΟΜΟΥΝ

 

Με λιγια λογια ενω υπαρχουν σερβερ(οχι πανω απο 2-3 βεβαια) που αγκιζουν την αυθεντικοτητα του Official στο 99% οπως π.χ l2 dex(μονη του διαφορα με τον Official ειναι οτι ειναι hellbound και οτι ο official ειναι χ1 ενω αυτος χ4..μεγαλη διαφορα...) και παιζεις δικαια και χωρις donates(χωρις να ειναι ολοι με τα S grade οπως στον Official) πως ερχεσαι και αποκαλεις τον official πρωτο σε ολα?

Επεξ/σία από Kleos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον official πλεον το παιχνιδι γινετε στα S80 και οχι στα S .Εχω ενα ghost hunter 83 lvl παρατημενο και ο λογος ειναι οτι πρεπει να εχεις πολυ ορεξη και μερακι για να κατσεις να ασχοληθεις να φτιαξεις τετια items, εφοσον ειμαι της αποψης οτι δεν αξιζει να πετας λεφτα για ενα game .

 

Oσο για τον πιο δυσκολο server ηταν μακραν ο dex ,και ο λογος οτι δεν μπορουσες να ανοιξεις 2ο client .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
εχω παιξει official

Για πόσο καιρό? Πιο διάστημα? Τι χαρακτήρα είχες και σε ποιον Server?

που πιστεψε με οι high rate μπορει να μη σου προσφερουν το αυθεντικο L2 αλλα εχουν δυσκολιες που δεν εχει ο official ..(οπως π.χ πρεπει να εχεις αυξημενες ικανοτητες στο PvP).

Μα αν ο official δεν έχει αυξημένες ικανότητες στο PVP ποιος έχει? Μάλιστα ένα κίνητρο να είσαι καλύτερος στο PVP στον Official είναι για να μη πεθάνεις και χάσεις XP, που είναι πολύ δύσκολο να πάρεις πίσω.

κανοντας συγκριση μεταξυ των παιχτων που συναντησα σε official και αυτων που συναντησα σε αλλους σερβερ κατεληξα στο συμπερασμα πως τα παιδια αυτα ενιωθαν πολυ περισσοτερο απο τους περισσοτερους που παιζανε official..

Μπορεί να έχεις δίκιο. Και στο Counter Srike ένιωθαν παραπάνω. Μιλάμε για διαφορετικά παιχνίδια. Όταν το XP είναι x1 τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα και πολλές φορές χρειάζεσαι δεύτερο Account για να έχεις νάνους να κάνεις λεφτά, όταν πρέπει να βρεις τις συνταγές και τα Mats για τα Items, όταν θες τέλος πάντων να κάνεις κάτι, είσαι σε διαφορετικό "mood" από τον κάθε έναν που παίζει σε έναν PVP server απλά για την κ@ύλα του. Καλά κάνει βέβαια δεν τον κατακρίνω.

και σε ολους τους server που εχω παιξει κανεις δεν εκλεισε ποτε..ακομα και αυτοι που παιζω απο τοτε που αρχισα L2 παιζουν ακομα....ε ενταξει και στην τελικη τι να το κανω να υπαρχει το account μου μετα απο 20 χρονια..λες και θα παιζω τοτε??με νοιαζει να υπαρχει ενα account για 3 χρονια το πολυ αποκλειται να παιζω σε 1 σερβερ παραπανω απο τοσο(και πολλα λεω)

Καλά αυτό που μου λες τώρα δεν αποτελεί παράδειγμα.

Ίδιο είναι να έχεις στον Official Account και ίδιο σε έναν άλλον Server? Μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

Και εγώ το Account που είχα και στον Noobwars (από τους καλύτερους αν όχι ο καλύτερος Server, όπως λογικά θα ξέρεις), υπάρχει ακόμα. Θα μπορούσε όμως και να μην υπάρχει.

1)Αυθεντικοτητα(να ειναι οσο το δυνατον πιο ιδιος στον official)

Το έχεις όπως λες και εσύ. Official!

2)Δυσκολία(ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ..ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΔΥΣΚΟΛΑ LVL ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ)

Πριν 3 χρόνια (περίπου) που έπαιζα στον Noobwars όσοι πήγαιναν σε Official μου έλεγαν ότι ανεβαίνει πιο εύκολα το χαρακτήρας σου. Δεν το πίστευα μέχρι που το είδα. Ανεβαίνεις πιο γρήγορα μέχρι τα 60lvl λόγω διαφόρων events που σου δίνουν vitality και άλλα. Το να ανεβαίνεις δύσκολα με το σπαστικό grinding, με λίγα λόγια να είναι δύσκολο το game, δημιουργεί τα προβλήματα που θα πω παρακάτω και όλοι ξέρουμε.

3)Αριστος σερβερ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ(αυτο θα πει να ειναι δικαιος για ολους και διασκεδαστικος και αλλα χαρακτηριστικα oπως καθολου bug. ΑΛΛΑ KAI NA MHN EINAI OLOI ME TA S GRADE ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 80 LVL)...

Bugs έχει δυστυχώς. Δύο φορές χρειάστικες να χρησιμοποιήσω το Petition System προχθές όταν ο 20lvl νάνος μου όταν έκανε το Quest κόλλησε μεταξύ των Dwarven Village και Mithril Mines με Critical Error. Κάθε φορά που πάταγα να αρχίσω με τον συγκεκριμένο Char το ίδιο error εμφανιζόταν. Με πήγε ο GM πάλι πίσω στο Dwarven Village, αλλά σκέφτηκα ότι έτυχε και δοκίμασα πάλι. Πάλι κόλλησα και μέχρι που μίλαγα με PM (σε ειδικό παράθυρο) με τον GM για το πρόβλημα. Για να μη ξανασυμβεί δεν πήγα προς τα εκεί ξανά.

Όσον αφορά αυτό τον μύθο που επικρατεί για τα S και για το ότι όλοι είναι φοβεροί και τρομεροί, θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν ισχύει. Υπάρχουν και αυτοί και υπάρχουν και οι άλλοι!

Έχω SH 71lvl και είμαι με τα b. Το τι ξύλο ρίχνω δεν το κουβεντιάζω... Φυσικά και τρώω βέβαια, αλλά όχι από S grade. Να σου πω την αλήθεια μόνο σε Siege βλέπω συχνά τύπους με S.

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι υπάρχουν με no grade, με d και αρκετοί που ανεβαίνουν τώρα. Είτε είναι δεύτερα και τρίτα accounts είτε είναι νέοι παίχτες (έχω γνωρίσει, αλλά λίγους). Δεν έχω γνωρίσει κανέναν που να μην έπαιζε σε prive server.

θα θεσω ενα ερωτημα...πιος ειναι απο τους παρακατω 2 σερβερερ ο πιο πιο δυσκολος σερβερ ...ο l2dex(δεν υπαρχουν donator και BOT) χ4 exp rate ιδιος με τον official που για να παρεις S πρεπει να παιζεις μηνες ή ο official που σχεδον ολοι ειναι με A/S(donate) και ειναι ολοι με bot??...ποιος ειναι απο αυτους τους 2 δυσκολοτερος??..προφανως ο πρωτος...Και οπως ειπα δεν ειναι μονο θεμα exp rate...Μπορει σε ενα σερβερ χ50 να πας 80 σε μία μερα αλλα να θες 1 χρονο να παρεις την καλυτερη αρμορ του παιχνιδιου..

Έχεις δίκιο. Δεν μπορώ να σου πω κάτι σε αυτό. Όσον αφορά το bot και την αγορά addena με πραγματικά λεφτά, σου λέω έχεις δίκιο και πάλι.

Από την άλλη όμως θα προτιμήσω να bot-άρω παρά να καώ (γιατί λίγο δεν γίνεται να παίξεις) σε έναν Prive Server που αύριο μπορεί να κλείσει ή να μη αναβαθμιστεί ποτέ.

Δεν αγοράζω addena απλά έχω δεύτερο acc και ανεβάζω Spoilera. Ο αδελφός μου έχει Crafter και ελπίζω σε καλύτερες μέρες.

Με λιγια λογια ενω υπαρχουν σερβερ(οχι πανω απο 2-3 βεβαια) που αγκιζουν την αυθεντικοτητα του Official στο 99% οπως π.χ l2 dex(μονη του διαφορα με τον Official ειναι οτι ειναι hellbound και οτι ο official ειναι χ1 ενω αυτος χ4..μεγαλη διαφορα...) και παιζεις δικαια και χωρις donates(χωρις να ειναι ολοι με τα S grade οπως στον Official) πως ερχεσαι και αποκαλεις τον official πρωτο σε ολα?

Όπως σου είπα και πιο πάνω, δεν μπορώ να καώ σε έναν Server χωρίς bot που μπορεί να κλείσει και δεν είναι 100% αυθεντικός όπως ο Official (όπως λες και εσύ). Αυτό με τα S δεν παίζει όπως είπα και παραπάνω.

 

Στον official πλεον το παιχνιδι γινετε στα S80 και οχι στα S .Εχω ενα ghost hunter 83 lvl παρατημενο και ο λογος ειναι οτι πρεπει να εχεις πολυ ορεξη και μερακι για να κατσεις να ασχοληθεις να φτιαξεις τετια items, εφοσον ειμαι της αποψης οτι δεν αξιζει να πετας λεφτα για ενα game .

 

Oσο για τον πιο δυσκολο server ηταν μακραν ο dex ,και ο λογος οτι δεν μπορουσες να ανοιξεις 2ο client .

Δεν υπάρχει αυτό! Το παιχνίδι αρχίζει από εκεί που θες εσύ.

Το παιχνίδι σε χτυπάει στον εγωισμό και γι'αυτό έχει κάνει επιτυχία. Μπορείς να αρχίζεις να παίζεις από τα 30lvl αν γουστάρεις. Εσύ κάνεις ότι θες! Φάε κόσμο, μπες σε CLAN, κάνε PVP. Ότι θέλεις μπορείς να κάνεις.

 

Όταν λες ότι δεν αξίζει να πετάς λεφτά, εννοείς για να αγοράσεις addena?

Καλά για το ότι δεν μπορείς να ανοίξεις δεύτερο Client, απλά μια βλακεία και μισή είναι.

Επίσης να είναι τόσο δύσκολο δεν είναι ωραίο κατά τη γνώμη μου. Και για να σας πω την αλήθεια αν δεν υπήρχε το Bot θα είχα παρατήσει το game ή τέλος πάντων δεν θα με κράταγε τόσο από τα 60LvL.

 

To bot όμως δεν χαλάει τόσο το παιχνίδι όσον το να αγοράζει κάποιος addena.

 

Και πλέον πάμε στη δομή του παιχνιδιού που πρέπει να σαπίσεις για να πάρεις 0,0001%.

Τι αηδίες είναι αυτές!?!? Και άντε λιώνεις στον Official (το account δεν σβήνεται 100%), να λιώσω σε Server Prive που μπορεί να μην υπάρχει την άλλη μέρα?

Επεξ/σία από Heatspreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον official πλεον το παιχνιδι γινετε στα S80 και οχι στα S .Εχω ενα ghost hunter 83 lvl παρατημενο και ο λογος ειναι οτι πρεπει να εχεις πολυ ορεξη και μερακι για να κατσεις να ασχοληθεις να φτιαξεις τετια items, εφοσον ειμαι της αποψης οτι δεν αξιζει να πετας λεφτα για ενα game .

 

Oσο για τον πιο δυσκολο server ηταν μακραν ο dex ,και ο λογος οτι δεν μπορουσες να ανοιξεις 2ο client .

 

συμφωνω...και τα S τα ανεφερα απλως σαν παραδειγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πόσο καιρό? Πιο διάστημα? Τι χαρακτήρα είχες και σε ποιον Server?

 

Μα αν ο official δεν έχει αυξημένες ικανότητες στο PVP ποιος έχει? Μάλιστα ένα κίνητρο να είσαι καλύτερος στο PVP στον Official είναι για να μη πεθάνεις και χάσεις XP, που είναι πολύ δύσκολο να πάρεις πίσω.

 

Μπορεί να έχεις δίκιο. Και στο Counter Srike ένιωθαν παραπάνω. Μιλάμε για διαφορετικά παιχνίδια. Όταν το XP είναι x1 τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα και πολλές φορές χρειάζεσαι δεύτερο Account για να έχεις νάνους να κάνεις λεφτά, όταν πρέπει να βρεις τις συνταγές και τα Mats για τα Items, όταν θες τέλος πάντων να κάνεις κάτι, είσαι σε διαφορετικό "mood" από τον κάθε έναν που παίζει σε έναν PVP server απλά για την κ@ύλα του. Καλά κάνει βέβαια δεν τον κατακρίνω.

 

Καλά αυτό που μου λες τώρα δεν αποτελεί παράδειγμα.

Ίδιο είναι να έχεις στον Official Account και ίδιο σε έναν άλλον Server? Μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

Και εγώ το Account που είχα και στον Noobwars (από τους καλύτερους αν όχι ο καλύτερος Server, όπως λογικά θα ξέρεις), υπάρχει ακόμα. Θα μπορούσε όμως και να μην υπάρχει.

 

Το έχεις όπως λες και εσύ. Official!

 

Πριν 3 χρόνια (περίπου) που έπαιζα στον Noobwars όσοι πήγαιναν σε Official μου έλεγαν ότι ανεβαίνει πιο εύκολα το χαρακτήρας σου. Δεν το πίστευα μέχρι που το είδα. Ανεβαίνεις πιο γρήγορα μέχρι τα 60lvl λόγω διαφόρων events που σου δίνουν vitality και άλλα. Το να ανεβαίνεις δύσκολα με το σπαστικό grinding, με λίγα λόγια να είναι δύσκολο το game, δημιουργεί τα προβλήματα που θα πω παρακάτω και όλοι ξέρουμε.

 

Bugs έχει δυστυχώς. Δύο φορές χρειάστικες να χρησιμοποιήσω το Petition System προχθές όταν ο 20lvl νάνος μου όταν έκανε το Quest κόλλησε μεταξύ των Dwarven Village και Mithril Mines με Critical Error. Κάθε φορά που πάταγα να αρχίσω με τον συγκεκριμένο Char το ίδιο error εμφανιζόταν. Με πήγε ο GM πάλι πίσω στο Dwarven Village, αλλά σκέφτηκα ότι έτυχε και δοκίμασα πάλι. Πάλι κόλλησα και μέχρι που μίλαγα με PM (σε ειδικό παράθυρο) με τον GM για το πρόβλημα. Για να μη ξανασυμβεί δεν πήγα προς τα εκεί ξανά.

Όσον αφορά αυτό τον μύθο που επικρατεί για τα S και για το ότι όλοι είναι φοβεροί και τρομεροί, θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν ισχύει. Υπάρχουν και αυτοί και υπάρχουν και οι άλλοι!

Έχω SH 71lvl και είμαι με τα b. Το τι ξύλο ρίχνω δεν το κουβεντιάζω... Φυσικά και τρώω βέβαια, αλλά όχι από S grade. Να σου πω την αλήθεια μόνο σε Siege βλέπω συχνά τύπους με S.

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι υπάρχουν με no grade, με d και αρκετοί που ανεβαίνουν τώρα. Είτε είναι δεύτερα και τρίτα accounts είτε είναι νέοι παίχτες (έχω γνωρίσει, αλλά λίγους). Δεν έχω γνωρίσει κανέναν που να μην έπαιζε σε prive server.

 

Έχεις δίκιο. Δεν μπορώ να σου πω κάτι σε αυτό. Όσον αφορά το bot και την αγορά addena με πραγματικά λεφτά, σου λέω έχεις δίκιο και πάλι.

Από την άλλη όμως θα προτιμήσω να bot-άρω παρά να καώ (γιατί λίγο δεν γίνεται να παίξεις) σε έναν Prive Server που αύριο μπορεί να κλείσει ή να μη αναβαθμιστεί ποτέ.

Δεν αγοράζω addena απλά έχω δεύτερο acc και ανεβάζω Spoilera. Ο αδελφός μου έχει Crafter και ελπίζω σε καλύτερες μέρες.

 

Όπως σου είπα και πιο πάνω, δεν μπορώ να καώ σε έναν Server χωρίς bot που μπορεί να κλείσει και δεν είναι 100% αυθεντικός όπως ο Official (όπως λες και εσύ). Αυτό με τα S δεν παίζει όπως είπα και παραπάνω.

 

 

Δεν υπάρχει αυτό! Το παιχνίδι αρχίζει από εκεί που θες εσύ.

Το παιχνίδι σε χτυπάει στον εγωισμό και γι'αυτό έχει κάνει επιτυχία. Μπορείς να αρχίζεις να παίζεις από τα 30lvl αν γουστάρεις. Εσύ κάνεις ότι θες! Φάε κόσμο, μπες σε CLAN, κάνε PVP. Ότι θέλεις μπορείς να κάνεις.

 

Όταν λες ότι δεν αξίζει να πετάς λεφτά, εννοείς για να αγοράσεις addena?

Καλά για το ότι δεν μπορείς να ανοίξεις δεύτερο Client, απλά μια βλακεία και μισή είναι.

Επίσης να είναι τόσο δύσκολο δεν είναι ωραίο κατά τη γνώμη μου. Και για να σας πω την αλήθεια αν δεν υπήρχε το Bot θα είχα παρατήσει το game ή τέλος πάντων δεν θα με κράταγε τόσο από τα 60LvL.

 

To bot όμως δεν χαλάει τόσο το παιχνίδι όσον το να αγοράζει κάποιος addena.

 

Και πλέον πάμε στη δομή του παιχνιδιού που πρέπει να σαπίσεις για να πάρεις 0,0001%.

Τι αηδίες είναι αυτές!?!? Και άντε λιώνεις στον Official (το account δεν σβήνεται 100%), να λιώσω σε Server Prive που μπορεί να μην υπάρχει την άλλη μέρα?

 

 

Κοιτα ..το κατα ποσο ασφαλες ειναι το account σου ειναι θεμα σωστων επιλογων...αν ξερεις να επιλεγεις σωστα σερβερ μπορεις να παιξεις σε ενα σερβερ ξεροντας πως δε θα κλεισει για τουλαχιστον 2-3 χρονια..ΟΚ κανεις δε μπορει να στο εγγυηθει αυτο οπως στον οfficial...αλλα αν ξερεις καποια πραγματα δεν πεφτεις εξω..εγω ποτε δεν επεσα εξω και δεν εκλεισε κανεις..

 

Οσο αναφορα την αυθεντικοτητα ..ΟΚ αυτο το παραδεχτηκα οτι ο official ειναι πρωτος αλλα υπαρχουν ειπα και 2-3 σερβερ που ειναι σχεδον ιδιοι με διαφορες που δεν τις βρισκει σχεδον κανεις...Οσο αναφορα αυτο που λες οτι τοσο δυσκολο δεν εχει γουστο..κοιτα..μπορει σε αυτο να εχεις δικιο..αλλα πες μου...ειναι το ιδιο να exparei το bot και το ιδιο ο παιχτης πισω απο την οθονη??στη δευτερη περιπτωση βλεπεις την εξυπναδα του παιχτη..(π.χ να ξερει να αποφευγει τα PK)ενω στη πρωτη τη περιορισμενη εξυπναδα του υπολογιστη...

 

Κοιτα αυτο για το PVP στουσ χ5000 ειναι εντελως ασχετο με το θεμα μας απλα το ανεφερα για να αποδειξω πως οι σερβερ που πολλοι λενε μουφες πολλες φορες αν και δεν προσφερουν αυθεντικο L2 προσφερουν πιο απολαυστικο/διασκεδαστικο L2 απο τον official ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΑΣ ΦΑΝΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ..ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ LOW RATE...(μιλαμε για καλους χ5000)...και οσο αναφορα αυτο για το PVP στον Official νταξει και εκει πρεπει να Pvpareis αλλα το PvP ερχεται δευτερο μετα το exp.Σε ενα καλο χ5000 θα πρεπει να εισαι πανετοιμος καθως δε ξερεις ποτε θα στη πεσει μία clan π.χ....(εφερα το πιο απλο παραδειγμα για να καταλαβεις οτι και οι χ5000 εχουν τις δικιες τους δυσκολιες αλλα υπαρχουν και αλλες πιο σημαντικες δυσκολιες)

 

 

 

Δεν ξερω αν ειναι το 80% με S grade παντως ενα σιγουρα μεγαλο ποσοστο ειναι..το θεμα ομως ειναι πως το 90% αυτων που ειναι με S

δεν τα εβγαλαν μονοι τους τα adena...

 

ΥΓ : ο Dex αν οχι 100% ιδιος με official ειναι σιγουρα κατα 99% ιδιος...αν παλι στους λογους που δεν ειναι ιδιος συμπεραλαμβανεις το οτι ειναι Hellbound τοτε πιστευω οτι ειναι ενα ακομα πλεονεκτημα του σε σχεση με τον official.. γιατι στο L2 οσο προχωρανε τα client τοσο χειροτερα σε σχεση με τα παλια τα βλεπω...αλλα ας μη νομιζεις οτι μονο αυτος αξιζει..τον dex τον φεραμε για παραδειγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι το 80% με S grade παντως ενα σιγουρα μεγαλο ποσοστο ειναι..το θεμα ομως ειναι πως το 90% αυτων που ειναι με S

δεν τα εβγαλαν μονοι τους τα adena...

Δυστυχώς έχεις δίκιο... Πολλοί λίγοι τα έχουν βγάλει με addena που έχουν βγάλει μέσα από παιχνίδι. Οι περισσότεροι κάνουν donate.

 

Οσο αναφορα αυτο που λες οτι τοσο δυσκολο δεν εχει γουστο..κοιτα..μπορει σε αυτο να εχεις δικιο..αλλα πες μου...ειναι το ιδιο να exparei το bot και το ιδιο ο παιχτης πισω απο την οθονη??στη δευτερη περιπτωση βλεπεις την εξυπναδα του παιχτη..(π.χ να ξερει να αποφευγει τα PK)ενω στη πρωτη τη περιορισμενη εξυπναδα του υπολογιστη...

Είναι καλύτερα να το κάνει το bot, γιατί δεν θα κάτσω εγώ να καώ από το άθλιο grinding του παιχνιδιού σκοτώνοντας τερατάκια 12ώρα...

Κάνω και χειροκίνητα xp, αλλά και το bot να έχω είμαι μπροστά και βλέπω τι γίνεται.

 

Σήμερα έγινε update στο παιχνίδι. Για να δούμε τι αλλαγές θα έχει. Εδώ και ώρες κάνω update...

Θα πω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@moldovan20

Το πουλάς το Account σου?

Θα με ενδιέφερε πολύ αν το πουλάς μιας και δεν παίζει αυτό που λες. :-)

 

Πιστεύεις οτι αξιζει τοσο καψιμο και τοσος χρονος για 300€ που εχουν παει απο οτι νομιζω οι χαρακτηρες?Ακομα και παραπανω να ηταν "δεν ξερεις καμια φορα" πως θα σου τη δωσει.

Οπως ειπωθηκε και παραπανω το μεγαλο + του official ειναι οτι ο χαρακτηρας παντα θα ειναι εκει , και όποτε υπαρχει καλη παρεα μπορεις να συνεχησεις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi παίδες, θέλω να παίξω Lineage σε έναν C4 ή C5 server.... Το έχω λησμονήσει.... Έπαιζα από όταν ήταν C2 και στο C6 (Interlude) σταμάτησα.... Γιατί από τότε μέχρι τώρα που είναι C85 (:P) το έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους.... Και δεν πρόκειται να κάνω άλλα 5 χρόνια να μάθω τα καινούργια skills, στολές, weapons, περιοχές κ.τ.λπ.....

 

Anyway, ήθελα να μου πει κάποιος έναν C4 ή C5 server για να λιώσω!:-D Κατά προτίμηση exp. x40 ή x70.... Αλλά και x1 να είναι, χαλάλι! Αρκεί να είναι το παλιό γνήσιο Lineage!:-) Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o Μιλάνε ακόμα εδω??? :o Ασχολήτε κανείς ακόμα με τους java?

 

Πολλά άτομα και μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ όπου ετοιμάζω ένα server με πολλά custom items..Ίδωμεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi παίδες, θέλω να παίξω Lineage σε έναν C4 ή C5 server.... Το έχω λησμονήσει.... Έπαιζα από όταν ήταν C2 και στο C6 (Interlude) σταμάτησα.... Γιατί από τότε μέχρι τώρα που είναι C85 (:P) το έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους.... Και δεν πρόκειται να κάνω άλλα 5 χρόνια να μάθω τα καινούργια skills, στολές, weapons, περιοχές κ.τ.λπ.....

 

Anyway, ήθελα να μου πει κάποιος έναν C4 ή C5 server για να λιώσω!:-D Κατά προτίμηση exp. x40 ή x70.... Αλλά και x1 να είναι, χαλάλι! Αρκεί να είναι το παλιό γνήσιο Lineage!:-) Thanks!

 

 

Κοιτα και εγω αυτα σκεφτομουν οσο βλεπω το gracia αλλα αν μπεις σε ενα καλο Pvp gracia μεσα σε 1 μηνα θα εχεις μαθει πολλα....

 

Τωρα αν επιμενεις για C4/C5 καλα κανεις για C4 αλλα το C5 τι το θες εκτος του οτι ειναι ελαχιστοι οι C5 server θα μπορουσες να πας C6 κατευθειαν....(για μενα C4/C6 τα καλυτερα client ever)

 

ΥΓ: το L2 ειναι το μονο παιχνιδι που οσο κανει updates το απομακρυνουν απο το αρχικο παιχνιδι και το κανουν χειροτερο..κατι τετοιο σοβαρα δεν εχω ξαναδει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...