Προς το περιεχόμενο

Βρετανία: Πιθανή διακοπή πρόσβασης στη διαδικτυακή πορνογραφία


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατά πόσο είναι σωστό να στιγματίζονται οι ενήλικες ζητώντας την «ειδική άδεια», αλλά και, εν τέλει, ποιές μπορεί να είναι οι επιπτώσεις μιας τέτοιας απόφασης σε ό,τι αφορά το γενικότερο ζήτημα της λογοκρισίας στο διαδίκτυο.Link.png Site: The Next Web

 

μπορούν να δημιουργήσουν μια online φόρμα όπου ο καθένας θα μπαίνει με το user και pass που έχει (προφανώς θα το γνωρίζει μόνος αυτός και όχι τα παιδιά του) και θα "ανοίγει" ή θα "κλείνει" από εκεί τα πορνογραφικά sites, έτσι δεν χρειάζεται να μεσολαβούν τηλεφωνητές γιατί κίολας κανείς μπορεί να ντρέπεται να πάρει τηλέφωνο και να ζητήσει την ενεργοποίηση. Κατά τα άλλα νομίζω ότι είναι πολύ καλή κίνηση, πλέον έχει καταντήσει πολύ γελοίο, στο 99% των σελίδων που μπαίνω μή πορνογραφικού περιεχομένου, έχουν και από ένα bannerάκι ή ένα pop up παράθυρο στα οποία υπάρχουν διαφημίσεις πορνογραφικού περιεχομενου. Σχετικά με την λογοκρισία, σου δείνει την επιλογή να το απενεργοποιήσεις, όποτε δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιτέλους. Το να επιτρέπεις ως κράτος την ελεύθερη διακίνηση αυτού του υλικού είναι σαν να ενδυναμώνεις την παραγωγή του που σε μια ευνομούμενη και υγιή κοινωνία θα έπρεπε να είναι μην ανθεί. Τελικά το UK είναι από τα λίγα σοβαρά κράτη.

 

 

 

 

Να, τωρα, αυτη η απαντηση δε θα επρεπε να χρειαζεται τηλεφωνικη ενεργοποιηση για να τη δεις;

Ειναι πιο επικινδυνη απο την πορνογραφια. Εχω πετυχει μεχρι και γιαπωνεζες να ξερνουν στα βυζια τους και να χαιδευουν τον εμετο, αλλα τοσο δεν ειχα ποτε αηδιασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, εγώ λέω να απαγορεύσουμε το πορνογραφικό υλικό, να απαγορεύσουμε το φασιστικό υλικό καθώς και το αναρχικό υλικό. καθώς και όλες τις ιστοσελίδες με κοινωνικό πολιτικές ιδέες. Όποιος θέλει να τις δει να πρέπει να δηλώσει, είμαι ο τάδε, και θέλω να έχω πρόσβαση σε αυτές τις σελίδες, και να καταγράφεται κανονικά σε λίστες που θα δίνονται στο κράτος και στην αστυνομία. άντε, γιατί πολύ αέρα έχουμε πάρει όλοι μας με την δημοκρατία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που διάβασα τη συγκεκριμένη είδηση θυμήθηκα αυτό το βίντεο...

 

 

Άσχετο, άλλα αγόρασε 1 πακέτο τσιγάρα, 1 κουτί προφυλακτικά και 1 περιοδικό (το "Κάνε με κομμάτια" :P ) με 1900 δραχμές, ήτοι 5,70Ε περίπου. Τώρα θα ήθελες τα διπλά και βάλε. Αλήθεια, οι μισθοί διπλασιάστηκαν στην δεκαετία που πέρασε; Γιατί αν όχι, που όχι :angry: , αυτό είναι που χρειάζεται να ασχοληθούμε, κι όχι οι τσόντες!!

 

Όχι τίποτα, αλλά άμα τους κόψουνε τις τσόντες μπορεί και να ξυπνήσουν τα αρνιά και να διεκδικήσουν πράγματα. Αυτό το σκέφτηκανε οι μάγκες; ;)

 

Να, τωρα, αυτη η απαντηση δε θα επρεπε να χρειαζεται τηλεφωνικη ενεργοποιηση για να τη δεις;

Ειναι πιο επικινδυνη απο την πορνογραφια. Εχω πετυχει μεχρι και γιαπωνεζες να ξερνουν στα βυζια τους και να χαιδευουν τον εμετο, αλλα τοσο δεν ειχα ποτε αηδιασει.

 

Που να δεις τον "Κυνόδοντα"...

 

Α, ξέχασα, τον είδες και σ' άρεσε, ανώμαλε. Και μετά λες ότι δε σε χάλασαν οι τσόντες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι τίποτα, αλλά άμα τους κόψουνε τις τσόντες μπορεί και να ξυπνήσουν τα αρνιά και να διεκδικήσουν πράγματα. Αυτό το σκέφτηκανε οι μάγκες; ;)

 

εεε.. ναι.. γιατί ο κόσμος κάθεται στον καναπέ και βλέπει πορνό και δεν κατεβαίνει στους δρόμους να διεκδικήσει... οι πορνοστάρ είναι που τους έχουν κάνει το μυαλό κουρκούτι και όχι η άθλια tv..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:blink:Είναι που είναι σαλεμένοι όλοι εκεί,θα γίνουν πιό σκ@τ@..Αυτός ο λαός όλο καινοτομίες για το μέλλον είναι .Θα λυσάξει ο λαός ! :lol::lol:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή ιδέα.

 

Ξέρετε πόσο επηρεάζει την νέα γενιά η "τσόντα";

Πλέον δεν κυκλοφορούν μόνο cult ταινίες με ατάκες Γκουσγκούνη, ή επαγγελματικές ταινίες αλλά κυκλοφορεί κάθε ανωμαλία όπως βιασμοί (είναι σκηνοθετημένοι, με ηθοποιούς του χώρου συχνά, αλλά δεν το καταλαβαίνουν τα παιδιά), παιδεραστές, και άλλα που αν τα πω θα φάω ban από το Ελληνικό ίντερνετ.

 

Επίσης οι νέοι δεν καταλαβαίνουν πως άλλο η ταινία και άλλο η πραγματικότητα.

Χαρακτηριστικά είχα πετύχει σε ένα άλλο forum μια κοπέλα που της είπε κάποιος να κάνουνε κάτι "παρά φύσιν" και αυτή δεν ήθελε. Αυτός της είπε ότι στις τσόντες όλοι το κάνουν και αυτή του απάντησε "και ο μπάτμαν πετάει από το παράθυρο και προσγειώνεται στα πόδια του, για δοκίμασε να πετάξεις και εσύ".

Μια ενήλικη μπορεί να είναι ετοιμόλογη όπως η κοπέλα που προανάφερα, δεν είναι ετοιμόλογες και οι ανήλικες οπότε καλύτερα να μην μπαίνουν ιδέες στους πιτσιρικάδες.

 

Πολλά πράγματα που γίνονται σε αυτές τις ταινίες εγκυμονούν πολλούς κινδύνους στην υγεία των ανθρώπων, ιδίως των γυναικών, που μπορεί να τις κάνουν ακόμα και στείρες. Ακόμα και ενήλικοι τα αγνοούν, οπότε καταλαβαίνεται ότι οι ανήλικοι είναι εκτεθειμένοι στους κινδύνους αυτούς αν πάνε να αντιγράψουν ότι βλέπουν.

 

Προσωπικά θα πρότεινα την υποχρεωτική χρήστη του xxx για τέτοια site, και όχι το .com, .org, κτλ. Έτσι με μια απλή ρύθμιση σε firewall θα λυθεί το πρόβλημα.

 

εεεμ... υπάρχει βέβαια και ο "θείος" που δεν καταλαβαίνει από τέτοια, αλλά τουλάχιστον τα πολλά θα περιοριστούν.

 

 

Συμφωνω 100% με το συγκεκριμενο post.

Εχει καταντησει αηδια πλεον η καθε σεξο-πορνο-διαστροφικη ανωμαλια να ειναι μερικα clicks away απο τον υπολογιστη μας και ιδιαιτερα απο τα μικρα παιδια.

 

Ο,τι σεξουλικο δει καποιος κυριως ανηλικος αλλα και ενηλικος, εστω και κατα λαθος(απο ενα κωλο-popup), και ιδιαιτερα τα ανωμαλα και παρα φυση, αρχικα τον σοκαρει και ταυτοχρονα του αφηνει μια ανεξιτηλη εικονα στην μνημη του που στη μετεπειτα ζωη του ειναι ικανη να τον επηρεασει αρνητικα και στις σχεσεις του ή στον τροπο που σκεφτεται προκαλωντας του μεχρι και ψυχολογικα προβληματα σε καποιες περιπτωσεις.

 

Θελω να απαγορευτουν ΟΛΑ αυτα τα βιντεο γιατι μονο στρεβλες επιθυμιες προκαλουν και ανωμαλη ψυχολογια ιδιαιτερα στις ευαισθητες παιδικες και νεανικες ηλικιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] Εχουμε φτασει στο σημειο ολα να θεωρουνται φυσιολογικα το "παρα φυση" το "στοματικο" και οτι αλλη διαστροφη εχει ο καθενας [...]

 

Για ποιο λόγο ακριβώς είναι το στοματικό διαστροφή;

 

λοιπόν, εγώ λέω να απαγορεύσουμε το πορνογραφικό υλικό, να απαγορεύσουμε το φασιστικό υλικό καθώς και το αναρχικό υλικό. καθώς και όλες τις ιστοσελίδες με κοινωνικό πολιτικές ιδέες. Όποιος θέλει να τις δει να πρέπει να δηλώσει, είμαι ο τάδε, και θέλω να έχω πρόσβαση σε αυτές τις σελίδες, και να καταγράφεται κανονικά σε λίστες που θα δίνονται στο κράτος και στην αστυνομία. άντε, γιατί πολύ αέρα έχουμε πάρει όλοι μας με την δημοκρατία....

 

Kudos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε μπιλ...

Τελικα οποιος αξιζει την εξουσια δε την εχει ποτε, ειναι κανονας αυτος.

 

 

yannis27 +1 (εξαιρουμενου αυτου που πεταξες κι ευτυχως βρεθηκε ενας λογικος ανθρωπος να σου την πει :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι ομως οτι στο βωμο της ελευθεριας τα εχουμε κανει ολα σαν τα μουτρα μας, ξαφνικα ολοι εχουμε δικαιωματα σε αυτη τη κοινωνια αλλα καμια υποχρεωση γιατι κανενας ως τωρα δε μιλαει για υποχρεωσεις μονο για δικαιωματα. Τις τελευταιες δεκαετιες εγινε το σωσε στο θεμα της τσοντας με 5 κλικ φτανει καποιος και διαστρεφετε ολη η αποψη για τον ερωτα. Νομιζουν τοσο μικρα παιδια αλλα και μεγαλοι (τρομαρα τους) οτι ερωτας=σεξ. Εχουμε φτασει στο σημειο ολα να θεωρουνται φυσιολογικα το "παρα φυση" το "στοματικο" και οτι αλλη διαστροφη εχει ο καθενας να τη βγαζει σε ταινιες και στη συνεχεια να γινονται αποδεκτα. Τα σημερινα διαζυγια οφειλονται και σε ενα μεγαλο βαθμο γιατι δεν ικανοποιονται οι σεξουαλικες ορμες των ζευγαριων λογω του οτι εχει κουρκουτιασει το μυαλο απο τις τσοντες και τις διαστροφες που δειχνουν.

Η πίπα δηλαδή ή να της το βάζεις από κ@λ@ είναι δεν είναι φυσιολογικό? Το Ισπανικό αν έχει μεγάλα βυζιά?

Ο φίλος που λέει για τις απαγορεύσεις κάνει σίγουρα πλάκα. Εσύ νομίζω πως δεν κάνεις! Πες μου γιατί θα τρελαθώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σούσουρο για το τπτ imo.

To πορνό αποτελεί ταμπού όπως και πολλά πράγματα γύρω από το σεξ μέχρι μια συγκεκριμένη ηλικία που γινόμαστε "ενεργοί". όποια ηλικία είναι αυτή. απο εκεί και πέρα μια τσόντα είναι απλά μια τσόντα.

 

εαν θέλει η κυβέρνηση της Αγγλίας να "βοηθήσει" με κάποιο τρόπο τους νέους θα μπορούσε να βελτιώσει το μάθημα της σεξ.αγωγής στα σχολεία και επίσης να ενθαρρύνει τους γονείς να μιλήσουν λίγο πιο ανοιχτά με τα παιδιά τους και όχι να απαγορεύσει το πορνό. (την παιδική πορνογραφία την καταδικάζω και πιστεύω πρέπει να καούν στην κόλαση αυτοί που κάνουν ή που την βρίσκουν με αυτό το πράγμα).

 

To τι αποτελεί διαστροφή κτλ είναι καθαρά θέμα του καθενός και που βάζει όρια. πχ το στοματικό αποτελεί για κάποιους διαστροφή. πχ για άλλους τα sextoys αποτελούν διαστροφή. κ άλλα.

τι γουστάρει και πως την βρίσκει ο καθένας είναι δικό του ζήτημα και δεν μπορεί να τον κρίνει κανείς με εξαίρεση τους βιασμούς και πράξεις που αφορούν παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...