Προς το περιεχόμενο

Crystal Audio PicoHD 1080p media player 48€


gpapadakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης το πιθανοτερο ειναι οτι θα υποστηριζει Ελληνικα ετσι και αλλιως, του ιδιου κατασκευαστη ειναι τα μηχανακια οποτε γιατι το αλλο να εχει FW που καλυπτει λιγοτερους πελατες;

 

Ρίξε μια ματιά στο site της Sumvision και πιο συγκεκριμένα εδώ:

 

http://www.sumvision.com.cn/searchResults.aspx?ptype=47

 

To MicroHD2 ΔΕΝ υποστηρίζει ελληνικά (και χλωμό το κόβω να ασχοληθούν με το θέμα μια και το μηχανάκι κυκλοφορεί ήδη αρκετο καιρό στην Μ. Βρετανία).

 

Δεν αντιλέγω ότι τα €13 είναι το 25%, αλλά από την άλλη τι να το κάνω αν δεν υποστηρίζει ελληνικούς srt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Eιλικρινά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Το media player που παραθέτεις είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με το pico. Το firmware αλλάζει και η υποστήριξη των ελληνικών. Τι εννοείς λοιπόν? Να μπει κάποιος σε περιπέτειες ψάχνοντας για ελληνικό F/w και χωρίς την 2ετή εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας? Γιατί να τα κάνει όλα αυτά? Για να γλυτώσει €8?

 

+100000000 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν αντιλέγω ότι τα €13 είναι το 25%, αλλά από την άλλη τι να το κάνω αν δεν υποστηρίζει ελληνικούς srt?

 

Τα 13 ειναι το 35% του 36€ (λιγο αναποδα απ'την δικη σου οπτικη) αλλα αν πραγματι δεν υποστηριζει Ελληνικους υποτ. τοτε σιγουρα συμφωνω πως δεν συμφερει.

Καποιοι βεβαια βλεπουν τις ταινιες και χωρις υποτιτλους οποτε εκεινοι δεν θα ειχαν προβλημα.

Επισης οσοι δεν θελουν υποστηριξη mkv υπαρχει η εκδοση 1 (παλι προφανως χωρις Ελληνικους υποτ.) με HDMI και upscaling στα 1080p στα 24 ευρω τελικη. (παρτε και ενα κιλο στραγαλια για δωρεαν μεταφορικαtongue.gif)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

+100000000 :-)

 

100.000.000; shock.png

10 Ελλαδες ψηφους εχεις πισω σου; Εσυ ετσι δλδ κανεις μεχρι και τον Ομπαμα ο,τι θες! Μεγαλη δυναμη! tongue.gif

 

Αφού είναι ίδιο το hardware, είναι σχεδόν σίγουρο.

 

Ναι αλλα θα θες το remote της CA μετα αν εχει αλλους κωδικους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το player αυτό, και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ακόμα και αν αυτό είναι το ίδιο με το Αγγλικό που αναφέρετε (που δεν το νομίζω), από Αγγλία ή Κίνα δεν αγοράζω πόσο μάλλον για διαφορές τιμής της πλάκας , γιατί αν χαλάσει θα πληρώσω τα μεταφορικά από την τσέπη μου πρώτον, θα μείνω χωρίς συσκευή για εβδομάδες δεύτερο, δε δίνουν 2 χρόνια εγγύηση τρίτο, και το κυριότερο δεν θα δωσω τα χρηματά μου στον Εγγλεζο αλλά σε ελληνική εταιρεία όπως είναι η Crystal και το ΦΠΑ στην Ελλάδα.

 

Να σας πω το απλούστερο, αν χτύπα ξύλο έχει οποιοδήποτε πρόβλημα και μόλις το αγοράσατε, το πάτε πίσω στο κατάστημα και παίρνετε άλλο. Αμέσως.

 

Επίσης επειδή προμοτάρετε κάποιοι το Amazon σαν εγγύηση, κανενός είδους εγγύηση δε σου παρέχει, αγοράζεις από μικρομάγαζα στην Αγγλία. Τα προιόντα έρχονται με το ταχυδρομείο και όχι σε κοντέινερ, που σημαίνει ότι σε αρκετά αεροδρόμια κάποιοι παίζουν ποδόσφαιρο με αυτό που παραγγείλατε. Κάτι σκληροί δίσκοι που ήρθαν DOA δε σας προβλημάτισαν καθόλου? Αλλά βέβαια, οι σκληροί δίσκοι μόνο όταν δουλεύουν χαλάνε, έτσι? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το player αυτό, και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ακόμα και αν αυτό είναι το ίδιο με το Αγγλικό που αναφέρετε (που δεν το νομίζω), από Αγγλία ή Κίνα δεν αγοράζω πόσο μάλλον για διαφορές τιμής της πλάκας , γιατί αν χαλάσει θα πληρώσω τα μεταφορικά από την τσέπη μου πρώτον, θα μείνω χωρίς συσκευή για εβδομάδες δεύτερο, δε δίνουν 2 χρόνια εγγύηση τρίτο, και το κυριότερο δεν θα δωσω τα χρηματά μου στον Εγγλεζο αλλά σε ελληνική εταιρεία όπως είναι η Crystal και το ΦΠΑ στην Ελλάδα.

 

Να σας πω το απλούστερο, αν χτύπα ξύλο έχει οποιοδήποτε πρόβλημα και μόλις το αγοράσατε, το πάτε πίσω στο κατάστημα και παίρνετε άλλο. Αμέσως.

 

Επίσης επειδή προμοτάρετε κάποιοι το Amazon σαν εγγύηση, κανενός είδους εγγύηση δε σου παρέχει, αγοράζεις από μικρομάγαζα στην Αγγλία. Τα προιόντα έρχονται με το ταχυδρομείο και όχι σε κοντέινερ, που σημαίνει ότι σε αρκετά αεροδρόμια κάποιοι παίζουν ποδόσφαιρο με αυτό που παραγγείλατε. Κάτι σκληροί δίσκοι που ήρθαν DOA δε σας προβλημάτισαν καθόλου? Αλλά βέβαια, οι σκληροί δίσκοι μόνο όταν δουλεύουν χαλάνε, έτσι? :rolleyes:

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

papadaki πες την αλήθεια από πιο μαγαζί τα παίρνεις?

Ναι δώσε το ΦΠΑ εδώ σαν πατριώτης που είσαι να σου το τρώνε τα λαμογια του δημοσίου για πάνε από όλα είμαστε πατριώτες και ας μας ποιανουν τον κώλο

Σωστα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ηρεμία. Όλη αυτή η συζήτηση γίνεται μόνο και μόνο επειδή τα μεταφορικά για το συγκεκριμένο player από το Amazon είναι δωρεάν. Γιατί άμα υπήρχε χρέωση δεν θα υπήρχε λόγος να το συζητάμε καθώς η τιμή θα έφτανε ή και θα ξεπερνούσε την τιμή της προσφοράς του Kωτσόβολου. Kαι να υποστήριζε ελληνικά να πω άντε να το πάρει το ποτάμι. Αφού όμως ΔΕΝ γιατί εξακολουθούμε να το συζητάμε? ΕΙΝΑΙ προσφορά στα €49 to Pico θέλουμε δε θέλουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα θα θες το remote της CA μετα αν εχει αλλους κωδικους...

Όχι. Είναι τα ίδια. Όπως με τους δέκτες dvb-t. Δεν δίνουν στον κάθε πελάτη τους οι Κινέζοι διαφορετικό τηλεχειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το player αυτό, και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Σωστο αφου ειναι κατι υποκειμενικο και δικαιουται ο καθενας να κρινει με βαση τις απαιτησεις του

 

Ακόμα και αν αυτό είναι το ίδιο με το Αγγλικό που αναφέρετε (που δεν το νομίζω),

λαθος, το ιδιο ειναι, απλα εχουν βαρεσει αλλη σταμπα απο το εργοστασιο

 

από Αγγλία ή Κίνα δεν αγοράζω πόσο μάλλον για διαφορές τιμής της πλάκας ,

το 35% ειναι της πλακας; Κουβαρντας ε; - Λαθος

 

γιατί αν χαλάσει θα πληρώσω τα μεταφορικά από την τσέπη μου πρώτον

Λαθος, για το αμαζον μιλαμε, ρωτα αλλους οχι εμενα γιατι δεν εχω χρονο

 

 

, θα μείνω χωρίς συσκευή για εβδομάδες δεύτερο

Σωστο, για 1-2 βδομαδες

 

, δε δίνουν 2 χρόνια εγγύηση τρίτο

μπρορει ενα, μπορει δυο - δεν αναφερεται, οποιος ενδιαφερεται μπορει να ρωτησει

 

και το κυριότερο δεν θα δωσω τα χρηματά μου στον Εγγλεζο αλλά σε ελληνική εταιρεία όπως είναι η Crystal και το ΦΠΑ στην Ελλάδα.

Λαθος - το ΦΠΑ παει στην Ελλαδα απο το αμαζον, μπορεις να το βρεις και αυτο στο φορουμ - ιντερνετ. Και εγω θα το προτιμουσα να δωσω την καθαρη τιμη σε Ελληνα επιχειρηματια αν δεν μας εκλεβαν

 

 

 

Να σας πω το απλούστερο, αν χτύπα ξύλο έχει οποιοδήποτε πρόβλημα και μόλις το αγοράσατε, το πάτε πίσω στο κατάστημα και παίρνετε άλλο. Αμέσως.

Και στο αμαζον σου στελνουν το νεο αμεσως μολις τους ενημερωσεις οτι ειναι DOA αυτο που σου ηρθε. Απλα αργει το ταχυδρομειο.

 

Επίσης επειδή προμοτάρετε κάποιοι το Amazon σαν εγγύηση

Πολλα λεφτα παιρνουμε βλεπεις, πληρωνουν καλα οι Αγγλοι

 

, κανενός είδους εγγύηση δε σου παρέχει

Τι λες! Λαθος βεβαια,

 

αγοράζεις από μικρομάγαζα στην Αγγλία.

Επισης λαθος, αγοραζεις απο το αμαζον οχι απο τριτους. Αλλο αμαζον αλλο ebay, μηπως τα εχεις μπερδεψει;

 

Τα προιόντα έρχονται με το ταχυδρομείο και όχι σε κοντέινερ, που σημαίνει ότι σε αρκετά αεροδρόμια κάποιοι παίζουν ποδόσφαιρο με αυτό που παραγγείλατε.

Χμμμ, εκει δουλευεις και σαμποταρεις; Εχεις δει πως ξεφορωνονται τα κοντεινερ; Τα αυτοκινητα απο τις νταλικες κλπ;

 

Κάτι σκληροί δίσκοι που ήρθαν DOA δε σας προβλημάτισαν καθόλου?

Ενας μονο ηρθε απο τους 50-100 που εχουν παραβει ολοι μαζι απο αμαζον. Ποσοι εναι DOA απο τα Ελληνικα μαγαζια; Λιγοτεροι απο 1-2%; Μαλλον πολυ περισσοτεροι.

 

Αλλά βέβαια, οι σκληροί δίσκοι μόνο όταν δουλεύουν χαλάνε, έτσι? :rolleyes:

Φυσικα. Χαλασμενοι εχουν φυγει οι DOA απο τα εργοστασια αφου τιποτα δεν περναει απο ελεγχο τα τελευταια 5-10 χρονια.rolleyes.gif

 

 

Εθιξες τοσα θεματα που μονο μεσα στο quote μπορουσαν να απαντηθουν ολα...

 

 

 

Παιδιά ηρεμία. Όλη αυτή η συζήτηση γίνεται μόνο και μόνο επειδή τα μεταφορικά για το συγκεκριμένο player από το Amazon είναι δωρεάν. Γιατί άμα υπήρχε χρέωση δεν θα υπήρχε λόγος να το συζητάμε καθώς η τιμή θα έφτανε ή και θα ξεπερνούσε την τιμή της προσφοράς του Kωτσόβολου. Kαι να υποστήριζε ελληνικά να πω άντε να το πάρει το ποτάμι. Αφού όμως ΔΕΝ γιατί εξακολουθούμε να το συζητάμε? ΕΙΝΑΙ προσφορά στα €49 to Pico θέλουμε δε θέλουμε...

 

Αυτο που λες θα ηταν σωστο αν το ειχε 36 ευρω ο Κωτσοβολος και ηταν και 13 ευρω τα μεταφορικα του, συνολο 49. Οποτε...;

Για τα Ελληνικα ειπαμε ηδη απο χθες οτι και εγω θα επαιρνα του Κωτσου αν το αλλο ΔΕΝ υποστηριζει Ελληνικους subs και αν ηθελα ενα τετοιο μικρο. Αλλα καποιοι δεν θελουν Ελληνικους υποτιτλους αφου καταλαβαινουν μια χαρα τα Αγγλικα και μεχρι που τους μπερδευουν οι υποτιτλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...