Προς το περιεχόμενο

Bug του Android στέλνει SMS σε λάθος παραλήπτες


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκα κι εγώ στο insomnia να δω τι παίζει με το bug του ξυπνητηριού του iphone μου και βλεπω πρώτη μούρη είδηση για bug στο Android...Τυχαίο;

 

;-)

 

Άντε καλή μας χρονιά...!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα γιατί νομίζετε ότι θεωρώ τις αναφορές των κατόχων apple στο συγκεκριμένο ή οποιοδήποτε android bug (και τούμπαλιν) κακοπροαίρετες;;; Μήπως κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια;;; :-)

 

Το να ενδιαφέρονται οι κάτοχοι android/ios για τα bug του λειτουργικού τους είναι αυτονόητο νομίζω, το θέμα είναι γιατί οι άλλοι ενδιαφέρονται και τι έχουν να κερδίσουν οι εταιρίες ή οι εκπρόσωποί τους. :-)

 

Τώρα αν κάποιοι εκλαμβάνουν τα σχόλια ως αρνητικά και νομίζουν ότι θίγονται προσωπικά αν παραδεχτούν ότι η συσκευή τους έχει προβλήματα, τι να πω, μάλλον η ψυχοσύνθεσή τους είναι στηριγμένη σε brands και labels ή κάπως επαγγελματικά η όποια αρνητική αναφορά μπορεί να τους δημιουργήσει πρόβλημα στις πωλήσεις... :-)

 

Υ.Γ. Χρόνια πολλά και καλά. :-)

Συμφωνώ στο ότι όποιος δεν μπορεί να να παραδεχτεί ότι η συσκευή για την οποία έχει δώσει ένα άλφα ποσό για να την αποκτήσει έχει πρόβλημα.Έξαλλου η μόνη μου ένσταση ήταν το γιατί κάποιοι κάνουν μια αναφορά σε ένα πρόβλημα του android σε πόλεμο ανάμεσα σε ios και android...Τώρα απ΄την άλλη σε βρίσκω υπερβολικό αν νομίζεις ότι σε αυτό το thread γράφουν κάποιοι οι οποίοι θίγονται άμεσα από τις αναφορές για κάποιο πρόβλημα σε ένα λειτουργικό με συνέπεια αυτό να τους κοστίσει σε πωλήσεις..Έχοντας διαβάσει όλα τα posts σε αυτό το thread πιστεύω ότι είναι υπερβολική αυτή η αναφορά...Και σίγουρα κάποιοι κρίνουν εξ ιδίων τα αλλότρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μιας και μιλάμε για bugs. Από την ώρα που μπήκε το 2011 καλή χρόνια να έχουμε. Γιατί δε δουλευει το ξυπνητήρι στο iphone μου. Έχω ένα 3g με την 4.1. Μέχρι την παρασκευή δούλευε κανονικότατα

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μιας και μιλάμε για bugs. Από την ώρα που μπήκε το 2011 καλή χρόνια να έχουμε. Γιατί δε δουλευει το ξυπνητήρι στο iphone μου. Έχω ένα 3g με την 4.1. Μέχρι την παρασκευή δούλευε κανονικότατα

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Απο τις 3/1 θα ξαναδουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ στο ότι όποιος δεν μπορεί να να παραδεχτεί ότι η συσκευή για την οποία έχει δώσει ένα άλφα ποσό για να την αποκτήσει έχει πρόβλημα.Έξαλλου η μόνη μου ένσταση ήταν το γιατί κάποιοι κάνουν μια αναφορά σε ένα πρόβλημα του android σε πόλεμο ανάμεσα σε ios και android...Τώρα απ΄την άλλη σε βρίσκω υπερβολικό αν νομίζεις ότι σε αυτό το thread γράφουν κάποιοι οι οποίοι θίγονται άμεσα από τις αναφορές για κάποιο πρόβλημα σε ένα λειτουργικό με συνέπεια αυτό να τους κοστίσει σε πωλήσεις..Έχοντας διαβάσει όλα τα posts σε αυτό το thread πιστεύω ότι είναι υπερβολική αυτή η αναφορά...Και σίγουρα κάποιοι κρίνουν εξ ιδίων τα αλλότρια..

 

...

 

Τώρα αν κάποιοι εκλαμβάνουν τα σχόλια ως αρνητικά και νομίζουν ότι θίγονται προσωπικά αν παραδεχτούν ότι η συσκευή τους έχει προβλήματα, τι να πω, μάλλον η ψυχοσύνθεσή τους είναι στηριγμένη σε brands και labels ή κάπως επαγγελματικά η όποια αρνητική αναφορά μπορεί να τους δημιουργήσει πρόβλημα στις πωλήσεις... :-)

 

...

 

Τα διάβασες όλα φίλε μου, ολόκληρα όμως;;; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic, τι γελοίες ζαχαροπλαστικές ονομασίες είναι αυτές

Android 2.1 Eclair

Android 2.2 Froyo

Android 2.3 Gingerbread

 

Το 2.4 πως θα το πουν μπακλαβά; :lol:

 

χαχαχαχαχα να σαι καλα

 

το roadmap λεει τπτ για cheesecake?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις link ή ειρωνευεσαι ; Γιατι και εμενα με σκεπασε το παπλωμα σημερα <_<

Όχι, η ίδια η apple το είπε, δες engadget, iphonehellas κλπ

Από την άλλη, για να απαντήσουμε στο ίδιο ύφος με αυτό των φαν του ... "υπέρτατου" λειτουργικού με τα ονόματα απο γλυκά, βάζεις ένα άλλο app ξυπνητηριού και καθαρίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μου φαίνονται χαριτωμένα τα ονόματα σε αντίθεση με το Bug που είναι πολύ ενοχλητικό!

Όσο για τα ονόματα το επόμενο θα λέγετε Honeycomb και το μεθεπόμενο Ice Cream :D :D :D

 

Καλή χρονιά σε όλους.

Ξεχάσατε να αναφέρετε και τα προηγούμενα Cupcake (1.5) & Donut (1.6) :lol:

 

Ευτυχώς το θέμα δεν έχει παρουσιαστεί ούτε σ' εμένα, αλλά ούτε και σε αρκετούς φίλους που έχουμε πλέον Android συσκευές. Και όλοι διαφορετικές, με διάφορες εκδόσεις OS.

Επεξ/σία από manost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τουλάχιστον οι χρήστες του android ξέρουν να το κάνουν tongue.gif

 

Παιδιά μην σκίζετε τα ιμάτιά σας biggrin.gif , πρόκειται για ένα αμφίβολο bug που είναι δύσκολο να αναπαραχθεί, δεν είναι στάνταρ, και το 99% των χρηστών δεν το έχει δει καν.

 

++++

Σίγουρα είναι ενοχλητικό το ότι υπάρχει και δυστυχώς αυτό το γεγονός θα στρέψει κόσμο στο να μην πάρει κινητό με android την τελευταία στιγμή B)

Επεξ/σία από Nomedor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα κι εγώ στο insomnia να δω τι παίζει με το bug του ξυπνητηριού του iphone μου και βλεπω πρώτη μούρη είδηση για bug στο Android...Τυχαίο;

 

;-)

 

Άντε καλή μας χρονιά...!!!!

 

Ρητορικό βέβαια το ερώτημα αλλά επειδή μάλλον κάποιοι κάνουν πως δεν το καταλαβαίνουν... τελικά συνέπεσαν τα bugs όπως και στο πρόβλημα της κεραίας ο τρισμέγιστος ceo έλεγε ότι είναι γενικευμένο πρόβλημα των smartphones για να τα πάρει πίσω σαν βρεγμένη γάτα μετά από λίγο από το κράξιμο που έφαγε από τις κατασκευάστριες εταιρίες. :lol:

 

Bugs υπάρχουν παντού, εδώ η NASA έχασε ολόκληρο probe... http://articles.cnn.com/1999-09-30/tech/9909_30_mars.metric.02_1_climate-orbiter-spacecraft-team-metric-system?_s=PM:TECH το θέμα είναι να έχουν οι εταιρίες και οι ceo που τις εκπροσωπούν το σθένος να παραδεχτούν το λάθος και να ζητήσουν συγνώμη. Τόσο απλό είναι για όποιον τελικά τιμά τα παντελόνια που φορά και δεν ρίχνει τις ευθύνες στους υφιστάμενους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρητορικό βέβαια το ερώτημα αλλά επειδή μάλλον κάποιοι κάνουν πως δεν το καταλαβαίνουν... τελικά συνέπεσαν τα bugs όπως και στο πρόβλημα της κεραίας ο τρισμέγιστος ceo έλεγε ότι είναι γενικευμένο πρόβλημα των smartphones για να τα πάρει πίσω σαν βρεγμένη γάτα μετά από λίγο από το κράξιμο που έφαγε από τις κατασκευάστριες εταιρίες. :lol:

Πότε το πήρε πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...