Προς το περιεχόμενο

φαρμακα ADHD - αποριες


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θερμη παρακληση να μην κλειδωθει το παρον thread. Συζηταμε -εδω και μηνες- μονο για φαρμακευτικα σκευασματα και πως μπορουμε να τα βρουμε ευκολα. Εξαλλου ποιος ειπε οτι το forum δεν ειναι για ιατρικες συμβουλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ προσπάθησα να μου γράψει ένα ψυχίατρος το ριταλίν αλλα μου έδωσε κάτι άλλες μαλακίες για το άγχος.Επειδή νόμιζε ότι είχα άγχος.Μήπως ξέρει κανένας αν μπορώ να πάρο κάποιο "γενοσιμο" χωρίς χαρτί γιατρού;

 

Δε ξέρω αν υπάρχει. Αλλά στη περίπτωση που δίνεται χωρίς συνταγή γιατρού τέτοιας κατηγορίας φάρμακο, νομίζω είναι ανεύθυνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπάθησα να μου γράψει ένα ψυχίατρος το ριταλίν αλλα μου έδωσε κάτι άλλες μαλακίες για το άγχος.Επειδή νόμιζε ότι είχα άγχος.

Και πιθανότατα έχει δίκαιο. Αφού διατείθεσαι να πάρεις φαρμακευτική αγωγή γιατί δεν παίρνεις αυτήν που σου συνέστησε ο γιατρός σου? Ή μήπως νομίζεις ότι η ιντερνετική αυτοδιάγνωσή σου είναι πιό έγκυρη?

 

 

Μήπως ξέρει κανένας αν μπορώ να πάρο κάποιο "γενοσιμο" χωρίς χαρτί γιατρού;

Ζητάς οδηγίες για λαθρεμπόριο φαρμάκων που υποπείπτουν στον νόμο περί ναρκωτικών ουσιών? Μην κλήσεις με τις ηλιθιότητές σου το θέμα που είναι ανοιχτό από '11.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κρατα μια πισινη γι αυτα τα βιντεακια.

Η ψυχιατρικη αποτελει κλαδος της ιατρικης, μιλαμε για επιστημη κι οχι για παπατζες. Ολα αυτα τα προβληματα οφειλονται σε ανισσοροπιες της βιοχημειας του εγκεφαλου, το οτι δεν τα βλεπουμε οπως θα βλεπαμε εναν καρκινο δεν τωα κανει λιγοτερο υπαρκτα.

 

μη βασίζεσαι πολύ στην επιστήμη. οι περισσότεροι ιατροί παίρνουν φακελάκια. τα περισσότερα φάρμακα συνταγογραφούνται για προμήθεια από φαρμακευτικές εταιρίες. στα νοσοκομεία περισσότερο από ασθενείς κυκλοφορούν φαρμακάδες. το θέμα δεν είναι μόνο η επιστήμη αλλά και η ηθική πλευρά της επιστήμης και δυστυχώς σε αυτό δεν μπορεί να συμβάλει η επιστήμη. (τα λέω ως υποψήφιος ψυχίατρος aka ειδικευόμενος)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριταλιν και κονσέρτα παιρνει ο κολλητος μου και του τα κλεβω που και που
δε μπορω να πω ότι μπορουν να χρησιμοποιηθουν για διασκεδαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 3/6/2016 στις 11:20 ΠΜ, alxlightning είπε

ριταλιν και κονσέρτα παιρνει ο κολλητος μου και του τα κλεβω που και που
δε μπορω να πω ότι μπορουν να χρησιμοποιηθουν για διασκεδαση

Συνηθως αυτοι που θελουν ritalin, adderall και concerta, τα θελουν για να αυξησουν την επιδοση τους στην δουλεια, στο διαβασμα, στις εξετασεις, και στην καθημερινοτητα τους. Παρολα αυτα, αμα εχεις ακομα αυτο το φιλαρακι, να ερθω και εγω καμια μερα για καφε ρε :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδιά πραγματικά , αυτό το πράγμα δεν παλευετε τόσα χρόνια προσπαθώ να μάθω αγγλικά (για να ταξιδεψω) , επίσης ασχολουμε με μουσική και μελετάω ώρες ατελείωτες άλλα αυτή η μαλακια στο κεφάλι μου με καταστρέφει , θέλω τόσο πολύ να διαβάσω και δεν ΜΠΟΡΏ! είναι γελοίο αυτό που μου συμβαίνει..  τζάμπα οι ώρες που σπαταλάω..  γνωρίζει κανεις αν κυκλοφορεί κανενα σοβαρό φάρμακο σε αυτή χώρα , όπως το  modafinil , είμαι ενα βήμα πριν ψωνήσω απο Dark web..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...