Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Το Office 2010 πουλά ένα αντίγραφο το δευτερόλεπτο


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

μερικοι ή ειστε πολυ μικροι και δεν εχετε βγει στον εξω κοσμο να δειτε την δυσκολια ή ειστε πλουσιοι και μπορειτε ευκολα να μιλατε.

 

Μπα, απλος το software εχει μια ασχημη θεση στην αγορα. Δεν μπορεις να το πεις προϊον γιατι δεν μπορεις να το πιασεις, δεν μπορεις να το πεις υπηρεσια γιατι δεν ειναι. Ετσι λες, καλα τα 300 ευρω για το ps3 αλλα πολλα τα 50 ευρω για ενα παιχνιδι, ασχετα που στις περισσοτερες περιπτωσεις ο προϋπολογισμος για εναν τιτλο ειναι πολλαπλασιος του ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, απλος το software εχει μια ασχημη θεση στην αγορα. Δεν μπορεις να το πεις προϊον γιατι δεν μπορεις να το πιασεις, δεν μπορεις να το πεις υπηρεσια γιατι δεν ειναι. Ετσι λες, καλα τα 300 ευρω για το ps3 αλλα πολλα τα 50 ευρω για ενα παιχνιδι, ασχετα που στις περισσοτερες περιπτωσεις ο προϋπολογισμος για εναν τιτλο ειναι πολλαπλασιος του ps3

 

Και το software το πιανεις οσο το ps3 αν το εχεις γνησιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το microsoft office πήγαινε καλά θα εγκατέλειπαν το "Office Genuine Advantage";

 

http://www.insomnia.gr/topic/393126-microsoft-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%88%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-office-genuine-advantage/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το λες και το πιστεύεις; Αν εμπορικά πήγαινε καλά θα το είχαν διπλοκλειδώσει. Αν όμως δεν πήγαινε καλά τότε θα έκαναν το έλεγχο πιο ελαστικό και θα προσπαθούσαν να το διαφημίσουν όπως και συνέβη. Αν δεν μπορούν να κερδίσουν οι ίδιοι οικονομικά τουλάχιστον έτσι κρατάνε τα ποσοστά του ανταγωνισμού στο πάτωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kifinas το office 2010 κατάφεραν να το σπάσουν οι γνωστοί <<hackers>> ή όχι ακόμα;;Με απλά λόγια το σπασμένο office 2010 <<περνούσε>> το Office Genuine Advantage;;Τα υπόλοιπα μπορείς να τα συμπληρώσεις μόνος σου βάσει όσων έχουν αναφερθεί και στην πρώτη σελίδα του θέματος.Όσο για το "Αν εμπορικά πήγαινε καλά θα το είχαν διπλοκλειδώσει" σε παραπέμπω πάλι στην πρώτη σελίδα του θέματος,υπάρχει και γι'αυτό απάντηση και σου υπενθυμίζω τις τρελές πωλήσεις των windows 7 και το τι έξυπνη στάση(για την ίδια) κρατάει και εκεί η MS με το νόμιμα και με τα σπασμένα 7....τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το openoffice είναι λίγο πιο <<ξεπερασμένο>> σε σχέση με το γυαλιστερό microsoft office .

αλλά όπως πολλά πράγματα στην ζωή , έτσι και αυτό έχει δύο όψεις και μάλιστα εκ διαμέτρου αντίθετες .

αν δεν υπήρχε τρόπος να έχουμε το microsoft office τζάμπα από το μαγαζί του θείου , τότε νομίζω ότι θα

βλέπαμε με διαφορετικό μάτι το open office και μάλιστα θα λέγαμε και τι καλό είναι .

τώρα που μπορούμε να το έχουμε τζαμπέ κάνουμε και τσιριμόνιες ...

'ετσι είμαστε αχάριστα πλάσματα ....

δεν έχω με κανέναν τίποτα , απλά είπα να πω την αποψή μου ....μπορεί να είναι και λάθος ....

(ορισμένες φορές νομίζω ότι είμαι ο πιο μαλάκας άνθρωπος στον κόσμο που έχω αγοράσει την ΄97 , την 2000 , την 2003 , και την 2007 αλλά έχω σπασμένα windows 7 οπότε πήρα το αίμα μου πίσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.θελω να μου πειτε ποσοι θα το βαζατε αν το πληρωνατε ,ειμαι σιγουρος οτι οι ιδιοι που γραφετε πω πω ποσο γαματο ειναι θα εκθειαζατε το open office αν δεν μπορουσατε να βαλετε σπασμενο το ms office

 

2. ποσοι απο εσας που το εχετε χρησιμοποιειτε περαν απο βασικες δυνατοτητες, ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι αλλαζετε εκδοσεις μονο στην ιδεα του καινουργιου βελτιωμενου και οταν σας αναγκαζει η ms (docx)

 

3. ποσοι εχετε χρησιμοποιησει open office και που ακριβως το βρηκατε ανεπαρκες η κατωτερο

 

4. ποσους επαγγελματιες ξερετε που αγοραζουν νεες εκδοσεις του ms office γιατι βλεπουν βελτιωση της παραγωγικοτητας τους μεταξυ των εκδοσεων

 

 

για να μην ακουσω λαλακιες 38 ετων και χρησιμοποιω office καθημερινα

 

αποψη μου οι περισσοτεροι χρησιμοποιουν ms office σε πολυ βασικο level και αν τους βαλεις open office μπορει και να μην το καταλαβουν για να μην πω οτι θα τους βολεψει πολυ περισσοτερο λογω normal non ribbon menu

 

 

 

μπεεεεεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

million_voices κάποιοι έτσι έχουν μάθει απο το office 2003(κυρίως) και συνεχίζουν και με τις πιο καινούριες εκδόσεις,κάποιους τους βολεύει περισσότερο,εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα με το open office,το χρησιμοποιούσα συχνά(παλιότερες εκδόσεις του και δεν είχα ιδιαίτερα θέματα),γενικά δεν μ'απασχολεί το θέμα office ως ξεχωριστό θέμα,γιατί πολύ απλά στη συνείδηση του κόσμου το office έχει συνδεθεί με το τι λειτουργικό τρέχουν(που είναι συνήθως τα windows) και επειδή ακριβώς το office συνδέεται καλώς ή κακώς με τα windows πολλοί θέλουν να έχουν και το ms office και τα windows.Δεν θα κάτσω ν'αναλύσω που και γιατί είναι το ms office ανώτερο του open office το σίγουρο είναι ότι η MS κατάφερε να το συνδέσει στη νοοτροπία του κόσμου με τα windows...τι να σου πω,απο εκεί και πέρα βγάλε τα συμπεράσματα σου.Επαναλαμβάνω εμένα προσωπικά μ'εκνευρίζει η στασιμότητα του linux αφού δεν είναι απλό-κατανοήτο-λειτουργικό για το μέσο χρήστη και κυρίως οι τιμές της apple που είναι στα ύψη(βλέπε macbooks) λες ρε που..τη μου και οι 2 δουλεύουν για την MS...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

empire δεν μιλησα για linux ουτε πηγα να υπερασπισω το open source

 

απλα μου την σπαει οταν πεταγεται και μιλαει ο αλλος χωρις να εχει δοκιμαει τπτ αλλο περαν του ms office,ειμαστε προβατα με υφακι κιολας

 

ps κανε hackintosh αν σου αρεσει το mac os και δεν θες να πληρωνεις κερατιατικα και μοστρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

που ζεις?

Πες στην θεια μου ή ακομα και στον ξαδερφο μου που θελει να αγορασει υπολογιστη και δεν ξερουν τι τους γινεται με αυτα, να αγορασει υπολογιστη χωρις Windows. Θα τα χασει. Θα παει να ανοιξει το κουτι και θα εμφανιζει μαυρη οθονη. Μα γιατι θα σου πει? αντε μετα πες του οτι πρεπει να βαλει λειτουργικο συστημα κλπ.

 

 

 

Για να λέμε και την αλήθεια όμως, αν βάλεις μπροστά σε ένα pc την θεία σου και της πεις δούλεψε windows ή linux θα της φανεί το ίδιο δύσκολο.

Αν βάλεις την θεία σου να δουλέψει σε Microsoft Office ή Open Office θα της φανεί το ίδιο δύσκολο σε όποιο και από τα δύο αν δουλέψει.

 

Για αυτό άλλωστε στα OEM και στις συμφωνίες για σχολεία και λοιπά, παίζεται όλο το παιχνίδι. Για αυτό και έχουν στα παπάρια τους γραμμένα τα serial και τα crack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ps κανε hackintosh αν σου αρεσει το mac os και δεν θες να πληρωνεις κερατιατικα και μοστρες

 

Ημιμετρο.

 

Μονο για δοκιμη και πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημιμετρο.

 

Μονο για δοκιμη και πολυ..

 

σε amd εκανα και ολα δουλευαν ρολοι πλην vga που δουλευε χωρις επιταχυνση φυσικα,το ειδα δεν μου εκανε γειαααααααααα

 

αμα θες να κανεις καλη δουλεια ψαχνεσαι,παιρνεις συμβατο hardware το στηνεις και δουλευεις κυριλε στο 1/4 της τιμης και ασε τα ψωνια να τα ριχνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...