Προς το περιεχόμενο

ιδιοκτήτης lenovo y560?


ra62

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως με μια μικρή ματιά σε διάφορα forums μπορεί κανείς να βρεί εκατοντάδες παράπονα για τους drivers, για την οθόνη (λύθηκαν με τον τελευταιο bios upgrade) καθώς και προβλήματα υπερθέρμανσης

Φιλε οταν λες προβλημα με την οθονη τι εννοεις?Την ειδα απο κοντα και μου φανηκε λιγο σκουρα χωρις ζωντανια και φωτεινότητα..Επισης το προβλημα υπερθερμανσης ποσο σοβρα ειναι ?Σε περιβαλλον internet ξεπερναει τους 50?

 

Οσο για ολη την τοσο γυαλιστερή του κασα αυτο με κανει να μην το σκέφτομαι σοβαρα για αγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xristoforos89 για να πιάσει 4.30 ώρες τέτοιο λαπτοπ πρέπει να τρέχεις puppy linux με μπαταρία 9 κελιών, μάλλον αναφέρεσαι σε διαφορετική κατηγορία λάπτοπ της ίδιας εταιρίας.

panos2000gr τέτοιας μορφής απάντηση περίμενα και σε ευχαριστώ.650$ χωρίς το φπα εννοείς η με τον i3... σε άλλα φόρουμ έχω διαβάσει να έχουν πρόβλημα με τους drivers, είχες εσυ κανένα θέμα?για τις μετριότητες στους συγκεκριμένους τομείς ήμουν σχεδόν σίγουρος. Η αυτονομία

είναι όντως ικανοποιητική για την κατηγορία του(με τον i5 βέβαια θα μειώνεται..). Οι δακτυλιές δε θα είναι πρόβλημα αν υπάρχει σε λευκό όπως δείχνει το site http://shop.lenovo.com/us/products/lifestyle/ideapad/y-series/index.html

έχω το Lenovo G560 και κρατάει χαλαρά 4:30 ώρες με W7... ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος του Υ560 με τον i7-740QM και την 5730

Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις,ειδικά στις επιδόσεις είναι πολύ καλές.

Επεξεργασία video,ταινιούλες HD στην μεγάλη οθόνη,παιχνίδια, χωρίς προβλήματα.

Η οθόνη δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε, αλλά αφού δεν την χρησιμοποιώ δεν με πολυ-νοιάζει.

Η θερμοκρασία του σε περιβάλλον 24C και λειτουργία ιντερνετ 52C.

Γενικά το χρησιμοποιώ σαν desktop pc με ξεχωριστό πληκτρολόγιο και ποντίκι πάνω σε μια 20αρα Samsung και σε μια 40αρα Samsung για ταινίες και σύνδεση με οπτική σε ενισχυτή για ηχο 5.1.

Ότι λοιπόν χρειαζόμουν το έχω και με τιμή χαμηλότερη απο άλλα ίδιων επιδόσεων.

Μειονέκτημα η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας λόγω ι7(κάτω από 2ωρο με επιλογή ''υψηλές επιδόσεις'')και η έλλειψη firewire που θα διορθωθεί με ένα τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...