Προς το περιεχόμενο

Το MySpace απολύει το 47% των εργαζομένων του


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι λυπηρο η μαστιγα της εποχης μας το failbook με εναν τετοιο εμμεσο τροπο να κοστιζει τις δουλειες 500 ανθρωπων.

για να βγαζει λεφτα ο αλλος...

 

Φεύγω offtopic, αλλά πρέπει να το πω καθώς δεν αντέχω άλλο τη "χολή" εναντίον του, χάρη στο facebook έχουν κερδίσει εκατομμύρια $$$ όσοι το εκμεταλλεύθηκαν σωστά, βλέπε Zynga με το farmville κτλ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φασεβοοκ εχει κ περισσοτερα πραματα απτο μυσπασε...προσωπικοσ δε θυμαμαι αμα εχω το δευτερο...παντωσ το φασεβοοκ καταντα βαρετο πια κατα καπιο τροπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι λυπηρο η μαστιγα της εποχης μας το failbook με εναν τετοιο εμμεσο τροπο να κοστιζει τις δουλειες 500 ανθρωπων.

για να βγαζει λεφτα ο αλλος...

 

Το facebook δε φταίει σε τίποτα. Παίζει το παιχνίδι όπως πρέπει.

 

Αυτοί που το έχουν κάνει οξυγόνο τους, φταίνε.

 

Κρίμα για το myspace.

 

Ας ελπίσουμε ότι δε θα κλείσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Simplicity... Απλά σύγκρινε την πρώτη σελίδα της κάθε υπηρεσίας και πες μας ποια σου φάνηκε πιο φιλικό...

Και γω αυτο σκεφτομουν , την απλοτητα. Στα αλλα βαζει ο καθενας οτι θεμα να νε γινεται χαμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το βρίσκω θετικό που ο καθένας βάζει ότι θέμα του αρέσει.

Στις αρχές όλα τα θέματα ήταν παρόμοια και άλλαζε το φόντο και το χρώμα των κουμπιών. Πλέον ο καθένας είναι σαν να έχει δική του σελίδα και πρέπει να είσαι παραπάνω από έμπειρος χρήστης για να καταλάβεις τι συμβαίνει στην κάθε σελίδα. Αυτό είναι πιστεύω που το έκανε δύσχρηστο, μαζί με το πολύ αργό φόρτωμα φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το myspace επρεπε να γινει ακομα πιο μουσικο να αποροφησει το last.fm και ει δυνατον να το αγορασει η itunes ή το bing ή το yahoo - τωρα χαροπαλευει αφου κακα τα ψεμματα το πλοιο βυθιζεται και να χτυπησει το facebook δεν γινεται. Ειναι leader με διαφορα οπως το google, δυσκολα μπορει να το πλησιασει καποιος συμβατικα και προσπαθωντας να το μιμηθει.

Εκαστος στο ειδος του, να γινει το myspace μουσικο και εφηβικο και περηφανο γι αυτο. Βεβαια ποτε δεν το πολυσυμπαθησα οπως και για καποιον λογο δεν πολυκαταλαβα το twitter. Πολυ αμπελοφιλοσοφικη φλυαρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

myspace... αντί να μείνει μουσικό-oriented σελίδα.... τέλος πάντων...

 

και το Facebook (ελπίζω) σε κάποια φάση να σταματήσει να μεγαλώνει. Γιατί είναι τρομακτικό.

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα αρχίσει να παίρνει τον κατήφορο... το θέμα είναι πότε, και το θέμα είναι αν αυτό που θα το "αντικαταστήσει" θα είναι χειρότερο (δηλαδή θα εκμεταλλεύεται περισσότερο την ιδιωτικότητα των αφελών μελών του.

 

Για την ιστορία, ξέρετε κάτι στο internet-χώρο που να κράτησε το hype του πάνω από 10-15 χρόνια;

 

θυμάμαι κάτι geocities, Κάτι ICQ, κάτι #IRC, κάτι NetMeeting, κάτι Hi5 και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο..

 

μου φαίνονται πως όλα έχουν τον κύκλο τους ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απορώ γιατί έπιασε το MySpace πριν χρόνια. Θυμάμαι που έμπαινα σε σελίδες του και απλά έβλεπα συνοθύλευμα από απαίσια background, με φωτό και γραμματοσειρές που δεν έβγαζαν νόημα σε κουτάκια! Α ναι είχε και μουσική. Όλα τα υπόλοιπα ήταν τραγικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απορώ γιατί έπιασε το MySpace πριν χρόνια. Θυμάμαι που έμπαινα σε σελίδες του και απλά έβλεπα συνοθύλευμα από απαίσια background, με φωτό και γραμματοσειρές που δεν έβγαζαν νόημα σε κουτάκια! Α ναι είχε και μουσική. Όλα τα υπόλοιπα ήταν τραγικά.

 

Άσε που έκανε και μία ώρα να φορτώσει. Μέχρι να καταλάβω τι ακριβώς βλέπω, έπαιζε και το αγαπημένο τραγούδι του καθενός και το χέρι πήγαινε στο Χ κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιαυτο ψιλοεφυγα απο το myspace . Εμπενες σε κάποιο προφίλ φίλου και (δεν Μπορώ να καταλάβω με τι κριτήριο τα επιλέγουν) έβλεπα κάτι ΞΕΧΕΙΛΩΜΕΝΑ backgrounds με χρωματικους συνδυασμούς που τα γράμματα να μην φαίνονται απο τις εικόνες του background. Ενώ στο Facebook έχει πιο λιτό, ξεκουραστο και καθολικό περιβάλλον σε ολα τα προφίλ και σελίδες.

 

Στο Facebook δυο μεγάλα μείον βάζω α) στις ΣΥΝΕΧΕΙΣ αλλαγές και β) στις δύσκολες ρυθμίσεις απορρήτου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...