Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Apoklietai to provlima toy filoy na einai mi anastrepsimo?? Diladi na min diorthonetai ektos fysika an to paei sti microsoft h' sto sigegrimeno site kai na toy antikatastisoyn tin palia konsola me mia nea dinontas apla syn 110 euro kai ti palia konsola. Ti na pw dokimase ki allo ligo kai an deis oti den diorthonete to thema tote koitaxe sovara tin protasi poy soy ekana...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεν θα βρεις πλαστικες....βαλε μεταλικες και όπου παταει στην mobo(μονο απο την μια μερια) λιγο μονωτικη ταινια.
Poia meria einai autin? Apo katw na ypothesw? Giati apo panw outws i allws den exei epafi i psyktra me mobo.

 

Gia plastikes tha psaksw alla epeidi to Irakleio se tetoia magazia de to kserw , fovamai pws de tha vrw to ena magazi pou tha exei :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poia meria einai autin? Apo katw na ypothesw? Giati apo panw outws i allws den exei epafi i psyktra me mobo.

 

σωστος....απο κατω.εδω Λαρισα δεν βρηκα πλαστικες οσο και να εψαξα.μακαρι να βρεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xmm , isws vrika to idaniko vidwma :P

To afisa prin me 3red lights kai no fans gia 10 lepta peripou!

Vidwsa siga siga kai evala NBA 2k8 pali , se kapoia fasi evgale olo to demo alla ta fans itan fasariozika.

To kleisa , vidwsa elaxista kai twra paizei olo to demo tou 2k8 me poly pio isixa fans.

Mallon den evriska autin tin ( poly lepti fainetai ) isoropia stis psyktres.

Elpizw na strwsei twra kai na min dw aspres grammes se ligo pali :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Siga siga xekinisan na vgainoyn oi paixnidares poy perimename. Ante kai sto mellon na doyme ti allo tha doyme. Exw paratirisei ena mion sto xbox360 enw exei ypervolika 1proswopoy kai racing paixnidia den exei tosa polla ap' ola ta alla eidi(P.x. fighting, shoot em up, action adventure k.t.l.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i need help!!!

Την βοηθεια σας!!!!

ολα οκ ανοιξα το Χ360,εχει το samsung ms25.Η μητρικη μου εχει το nforce4 sata chipset...

 

αφου εφτιαξα ενα iso με το NTFS4DOS CD ξεκινησα τον υπολογιστη απο το cd..

 

Οταν παταω mtkflash r /m orig.bin

 

μου βγαζει 4 επιλογες οι οποιες ειναι:

 

1:IDE sec master

2.IDE sec slave

3.XTREME Pri Master

4.XTREME Pri Slave

 

Οταν επιλεγω την τριτη επιλογη μου βγαζει το εξης:

 

Port: 9e0 ,Master/Slave:a0

 

και δεν κανει τιποτα αλλο.Μονο το λαμπακι του 360 αναβοσβηνει συνεχομενα...Το αφησα για κανα 2-3 λεπτα και δεν εγινε τιποτα.Μετα πατησα το Esc και εβγαλε το εξης:

 

Status = 00,should be 70

ERR:user break

 

Αν επιλεξω την 4η επιλογη τοτε δεν γινεται απολυτως τιποτα και το λαμπακι του 360 ειναι μονιμα αναμενο...

 

Γιατι μου βγαζει 2 επιλογες xtreme και οχι μια;;

Τι κανω λαθος;;;

Χρησιμοποιω το xtreme boot maker 0.3.6

 

 

Υ.Γ. η μητρικη εχει και ενα ακομα sata controler ton SIL3114 τον οποιο εχω απενεργοποιησει απο το bios...

 

 

edit: ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σας :P:p

τελικα εφταιγε το cd iso που ειχα φτιαξει.το εκανα με flopy disc και ολα πηγαν μια χαρα!!!Καλο μου ξενιχτι τωρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti diafora exei an flashareis ena samsung me to ntf4dos ap' oti me bootable disketa xwris to ntf4dos? Einai kalitero to ntf4dos kai an nai giati?

Telos me to programma 360 firmware toolbox 4.0 mporeis na flashareis ola ta hitachi drives ektos toy f79 h' mono to f78??

Sas euxaristw poly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti moufa afto to conan

gemato sta bugs, xalia grafika, kai xalia gameplay

oute ton markadoro gia to dvd den aksizei.

 

Όχι ρε γαμώτο. Και έλεγα να παίξω ένα καλό hack 'n' slash. Να είσαι καλά. Γλυτώσαμε το δισκάκι (και το μαρκαδόρο). Τώρα, που το έχω βάλει το Blade Of Darkness για το PC;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε γαμώτο. Και έλεγα να παίξω ένα καλό hack 'n' slash. Να είσαι καλά. Γλυτώσαμε το δισκάκι (και το μαρκαδόρο). Τώρα, που το έχω βάλει το Blade Of Darkness για το PC;;;;

 

το conan ειναι ενα μετριο game αλλα παιζετε...ειδικα αυτη την εποχη που εχουμε

πήξη στα shooters...μια δοκιμη πιστευω αξιζει...(οχι για αγορα) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...