Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση ASUS P8P67 review


Aragorn Elessar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αφού ο από πάνω επεξεργαστής δέχεται τόσο εύκολα o/c και χωρίς κίνδυνο όπως λες τότε γιατί δεν τον βγάζουν default στην αγορά με περισσότερα Ghz; Και μη μου πεις marketing

 

Άσχετο αλλά τις Ζ67 πότε να τις περιμένουμε και σε τι τιμή; Φαντάζομαι θα είναι πιο ακριβές αλλά κατά πολύ;

 

για να έχουν να βγάζουν μοντέλα και να τα χρεώνουν πιο πάνω ίσως?

 

το Μάιο νομίζω, τιμή δεν γνωρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εσάς που αρέσκεστε στις τεχνολογικές συζητήσεις, αξίζει να αναφέρουμε πως οι ODMs (original design manufacturer) είχαν ήδη σχεδιάσει τις δικιές τους υλοποιήσεις από το καλοκαίρι(!), γι αυτό μερικοί από εσάς ίσως να είδατε previews διαφόρων μητρικών να κυκλοφορούν στο διαδίκτυο κατά την διάρκεια του περασμένου μήνα. Πλέον μετά την επίσημη ανακοίνωση και κυκλοφορία των Sandy Bridge από τις 9 Σεπτεμβρίου, όλες αυτές οι εταιρίες έχουν αρχίσει να λανσάρουν τις δικιές τους motherboards βασισμένες πάνω στο P67 και τους Sandy Bridge.

 

Να σημειώσουμε ότι αυτή η καθυστέρηση, αποδείχθηκε προς όφελος του τελικού καταναλωτή, αφού δεν είναι λίγες οι μητρικές που επανασχεδιάστηκαν από τα τμήματα Έρευνας και Ανάπτυξης των κατασκευαστών – τα γνωστά τμήματα R&D.

 

Παρολα αυτα καταφεραν και εκαναν το λαθος με το SATA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία στιγμή την γλίτωσα, πάνω που θα παράγγελνα sandy bridge σύστημα ξέσπασε ο σάλος με τα προβληματικά chipset H67/P67 και τις ανακλήσεις. Εμ αυτά είναι, ήθελε να προλάβει η ιντελ την AMD και την πάτησε, 1 δισ ζημιές τουλάχιστον,όποιος βιάζεται σκοντάφτει...Έστησα τελικά μπόμπα συστηματάκι με 6πύρηνο 1055t στα 3,5 χαλαρά και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονίσω ότι το πρόβλημα του P67 δεν επηρεάζει το review και τις μετρήσεις, αφού έγιναν όλα σε SATA3 με SATA3 δίσκο. Μετρήσεις σε HDD Tune δεν έκανα, λες και το ξερα ότι κάτι θα στραβώσει στην πορεία :P Όπως και να χει, το πρόβλημα φαίνεται να έιναι ένα bug στο SATA 2, το οποίο κάνει degrade μετά από 2-3 χρόνια. Εγώ καθε τόσο αλλάζω σύστημα οπότε klein . . . ρεζίλι έγινε η Intel.

 

Για την ώρα δεν μπορούμε να δημοσιεύσουμε κανένα review για sandy, καθώς όλες οι εταιρίες έχουν παγώσει τα πάντα από Samples.

 

Πάντως το όλο φιάσκο είχε και ένα καλό: Ivy Bridge σε 1155 -- όχι νέο socket!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια τα 3 χρόνια, ίσως είναι τελικά και 3 ημέρες. http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=266215

Για αυτό σιγουρευτείτε ότι βάζετε SATA 3 και όχι 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά απ' ότι πρόσεξα όλες οι νεες μητρικές με σοκετ 1155 δεν έχουν πλέον 2 ps2 θήρες για πληκτρολόγιο και ποντίκι αλλά μια.

 

Πως λοιπόν θα συνδέσεις σε αυτή τη μια και τα δυο(Πληκτρολόγιο ποντίκι)?

Θα σου έχει κανένα καλώδιο που να βγαζει από μια ps2 σε 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προφανώς δεν τους νοιάζει, άντε να έχεις ps/2 keyboard, ποιος έχει ακόμα ps/2 mouse και έχει τόσο πρόσφατο PC? σιγά μην έβαζαν και serial & parallel ports...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...