Προς το περιεχόμενο

προβλημα με siemens cl-110


ilias8513

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο εδω πως σας φαινετε? ειναι καλο?

 

Επειδη απ'οτι ειδα αυτο που εβαλα πιο πανω ειναι σκετο ρουτερ, τι λετε για αυτο εδω? ειναι σε πολυ καλη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

επισης δεν θα παιρνα d link.θα προτιμουσα κανα Netgear .χωρις να σημαινει οτι τα dlink ειναι μαπα.πολυ καλυτερα απο αλλα,crypto,sagem κτλ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδια ευχαριστω! κοιταξα και τις αγγελιες και πραγματι εχουν καλες προσφορες οποτε σκεφτομαι να αγορασω κατι απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μετα απο μελετη του φορουμ εδω περα και τις δικιες σας αποψεις "εκοψα" απο αλλου και εδωσα 69 ευρω για το netgear dgn2200 απο το πλαισιο με εφ'ορου ζωης εγγυηση. Πιστευω να μενινω ευχαριστημενος και να επιασαν τοπο τα λεφτα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μεινεις ευχαριστημενος.β.οταν μπαινεις στο μενου κοιταει και για firmware update αυτοματα το netgear.αμα εχει καντο.επισης καλα εκανες και πηρες νεο router ιδιαιτερα ενα που εχει lifetime warranty.και απο αγγελιες να επαιρνες καλο θα ηταν να επαιρνες καποιο να εχει εγγυηση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια να ρωτησω και κατι αλλο που κολλησα. Το συνδεσα με το desktop και ολα καλα. Αλλα εχω προβλημα με το λαπτοπ, συνδεομαι ασυρματα με το ρουτερ και ενω εχει κανονικα ισχυς σηματος εξαιρετικη δεν μπαινει στο ιντερνετ και γραφει μη αναγνωρισμενο δικτυο. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινετε αυτο ενω σε αλλο ασυρματο δικτυο που το δοκιμασα συνδεετε κανονικα. Παιζει κανενα ρολο οτι το ρουτερ ειναι wireless N?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η καρτα ειναι g θα παιξει σε g τοτε.προσεχε με firewall να μην σε κοβει κατι.και κανε μια δοκιμη να βαλεις στον ρουτερ g η να το αφησεις ανοιχτο για αρχη να δεις αν συνδεεται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απενεργοποιησα το τειχος προστασιας αλλα τιποτα. Πως θα βαλω στο ρουτερ g? ειναι αυτο δυνατο ενω ειναι τεχνολογιας Ν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το n ειναι και και και και backward compatible.μεσα απο το μενου του ρουτερ.πριν κανεις αυτο δοκιμασε με ξεκλειδωτο δικτυο να δουμε.επισης με καλωδιο ethernet παιζει η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλωδιο ethernet μπαινει κανονικα το δοκιμασα. Πως θα δοκιμασω με ξεκλειδωτο δικτυο? εχω βαλει ηδη εναν κωδικο και πλεον μπαινει στην συνδεση αυτη χωρις να χρειαζεται να βαλω κωδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παω να κανω αυτο που μου λες να βγαλω τον κωδικο στο

setup -> wireless settings -> wireless network -> name (SSID) και passphrase τα αφηνω κενα αλλα μου λεει για το μεν "SSID cannot be blank" και για το δε "insufficient passphrase length. it should be a minimum of 8 characters"

Δεν βρισκω αλλου καποια επιλογη να μην υπαρχει κωδικος. Μπορεις να με βοηθησεις σε αυτο?

Επισης αν τελικα συνδεεται το λαπτοπ στην συνδεση χωρις κωδικο τι νοημα θα εχει αυτο? αφου δεν θα θελω να εχω μια συνδεση που θα μπορει να μπαινει ο καθενας χωρις κωδικο.

Επισης εκανα update την καρτα δικτυου του λαπτοπ αλλα τιποτα παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a.χωρις κωδικο για δοκιμη.

β.ssid βαζεις υποχρεωτικα ενα ονομα για το ασυρματο δικτυο

β.δεν αφηνεις wpa2 που εχεις βαλει και σβηνεις τον κωδικο απλα αλλαζεις το wpa σε κατι που να ειναι ανοιχτο.δεν θυμαμαι πως το γραφει.για δοκιμη αυτο

αν παιζει ετσι μετα μπορεις να δοκιμασεις με wpa σκετο απλα ισως χρειαστει να ορισεις το wireless se g αντι για n.αν δεν εχεις N συσκευες δεν εχεις κατι να χασεις.

θελει δοκιμες για να δεις που τρωει σκαλωμα.και στο λαπτοπ στην ασυρματη καρτα να εχεις αυτοματη αποδοση Ip οπως λογικα εχεις και οταν το συνδεσες με καλωδιο ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και τι ip παιρνει.αν παιρνει 169.xxx.xxx.xxx resetακι μεχρι να στρωσει.η κανε τη "διαγνωση" των windows για την καρτα (ναι,το εχω δει να δουλευει μια στις τοσες) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...