Προς το περιεχόμενο

δεν αναγνωριζει τον σκληρο εξωτερικο δισκο


gtsiolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν εκανα format τον υπολογιστη και περασα τα windows 7 32-bit ανακαλυψα οτι δεν μου αναγνωριζει τον εξωτερικο σκληρο δισκο.λεει πως παρουσιαστηκε ενα προβλημα.εκει ειχα ολες τις φωτογραφιες.πως μπορω να τον κανω να τον αναγνωρισει? ευχαριστω ο δισκος ειναι fireDISK 800 250GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνδεσε το δίσκο στις πίσω usb θύρες. Αν δεν τον αναγνωρίσει, τότε τσέκαρε αν είναι θέμα win ή δίσκου. Δηλαδή, αν έχεις άλλο pc σύνδεσε εκεί το δίσκο. Αν δεν έχεις άλλο pc, πέρασε ένα linux live cd και δες αν τον βλέπει απο linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα pc παλιο με windows xp servise pack 3 και το αναγνωριζει...το δοκειμασα και στις πισω θυρες αλλα τιποτα.στον δισκο γραφει firedISK800 ειναι 250 gb εψαξα στο google αλλα τιποτα.μπορεις να ψαξεις λιγο αν μπορεις για drivers?εγω εψαξα αλλα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα... :( οταν κανω format παντα μου το κανει αυτο κι ειμαι αναγκασμενος να χασω τα αρχεια για να το αναγνωρισει.για πρωτη φορα εβαλα win7 χτες και δεν ειμαι πολυ εξικιομενος...

 

ευχαριστω για το χρονο που διεθεσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα... :( οταν κανω format παντα μου το κανει αυτο κι ειμαι αναγκασμενος να χασω τα αρχεια για να το αναγνωρισει.για πρωτη φορα εβαλα win7 χτες και δεν ειμαι πολυ εξικιομενος...

 

ευχαριστω για το χρονο που διεθεσες

Τι εννοείς είσαι αναγκασμένος να χάσεις αρχεία για να τον αναγνωρίσει; Δηλαδή τι έκανες για να τον δει φορμάτ;

Καταρχήν τον δίσκο τον αναγνωρίζει το άλλο pc άρα θέμα να χάσεις αρχεία δεν τίθεται σε καμία περίπτωση.

O δίσκος είναι FAT ή NTFS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ειναι παλιος... δεν μου τον αναγνωριζει για να τον δω.

Με μπέρδεψες εντελώς. Πριν είπες ότι ένα pc με xp τον αναγνωρίζει άρα ξαναλέω δεν χάνεις αρχεία. Και ξαναρωτάω τι έκανες πριν για να τον δει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν τον ειχα ανοιχτο.παιζει πολο αυτο?

 

Συνήθως μπλοκάρεται ο σκληρός, θα λειτουργούσε αλλά δεν θα αναγνωριζόταν, θα ήταν σε "κώμα". Εκτός απ' αυτόν τον σκληρό δουλεύει καμία άλλη flash συσκευή στον 7; για παράδειγμα φλασάκι USB;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...