Προς το περιεχόμενο

LG Optimus Pad - Το πρώτο 3D Tablet και με Android 3.0


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι και να λέτε όσο άχρηστα και αν σας φαίνονται σε 2 χρόνια όλοι θα έχουμε από ένα και θα λέμε πως την παλευαμε με τα desktop και τα λάπτοπ. Η φορητοτητα κύριοι είναι τα tablet. Ένα tablet μπορεί να χρησιμοποιείται σαν φορητή μηχανή εν´ω το λάπτοπ είναι καθαρά για μεταφορά δε συγκρινεται με την άνεση του tablet

 

Αν δεχθούμε οτι η υπολογιστική ισχύς κοντέυει να φτάσει το μέγιστο (εννοώ την ώμη δύναμη σε GHz και όχι τον αριθμό των πυρήνων) οι εταιρείες πλέον ρίχνουν όλο το ερευνιτικό τους δυναμικό στη φορητότητα.

Οπότε ναι ο Bill Gates παραδόξως είχε δίκιο τα tablet pc είναι το μέλλον και πολύ πιθανότατα σε 1-2 χρόνια όλοι να έχουμε από ένα, είμαι σίγουρος όμως οτι όλοι θα θέλουμε από ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ideal.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=785&Itemid=696

 

και αυτό το αγόρασα όχι με 600 αλλά με 500 euro...

λίγο ψάξιμο θέλει...

 

Υ.Γ. έχει και τη τρελή εγγυήση της Toshiba

 

Εντάξει, με την συγκεκριμένη κάρτα που φοράει, τι dedicated τι onboard το ίδιο και το αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, με την συγκεκριμένη κάρτα που φοράει, τι dedicated τι onboard το ίδιο και το αυτό...

 

Κοίτα δεν είναι και gaming laptop αλλά με τη συγκεκριμένη κάρτα παίζω PRO με όλα στο full και με πολύ μικρές παραχωρήσεις επαιξα mass effect 2, assassins creed 2, και battlefield bc2... αν αναλογιστείς οτι έκανε 500 euro δεν είναι καθόλου άσχημα...

 

Υ.Γ. δεν νομίζω πάντως οτι γενικά η ΑΤΙ 4570 ήταν και τόσο άσχημη κάρτα που να την εξισώνεις με onboard καρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, με την συγκεκριμένη κάρτα που φοράει, τι dedicated τι onboard το ίδιο και το αυτό...

 

 

όλα ίσωμα τα κάναμε, πριν 4 χρόνια με 600 ευρώ laptop είχα την 6150,

και τώρα η 4570 συγκρίνεται με onboard, αμαρτία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες ενα

 

νομίζω εννοούσε ένα τυμπανο για να το βάζεις πάνω στα ποδια :mrgreen: :mrgreen:

 

Αυτές οι ταμπλέτες φαίνονται πολύ καλές εναλλακτικές για browsing αντι ενός λαπτοπ όταν είσαι ξάπλα, αλλά ακόμα δεν είναι η ώρα για τέτοια κίνηση. Η αγορά με τα επώνυμα είναι σχετικά μικρή και τώρα αρχιζει σιγα σιγά να επεκτείνεται, οπότε οι τιμές είναι ψηλές. Σε 1-2 χρόνια βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να λέτε όσο άχρηστα και αν σας φαίνονται σε 2 χρόνια όλοι θα έχουμε από ένα και θα λέμε πως την παλευαμε με τα desktop και τα λάπτοπ. Η φορητοτητα κύριοι είναι τα tablet. Ένα tablet μπορεί να χρησιμοποιείται σαν φορητή μηχανή εν´ω το λάπτοπ είναι καθαρά για μεταφορά δε συγκρινεται με την άνεση του tablet

 

 

Απορία πρώτη : Εγώ όταν δουλεύω Photoshop, ακόμα και οι 24" μου φαίνονται λίγες . πως είναι δυνατόν να κατάργησω το desktop?

 

Απορία δεύτερη: παιχνίδια της προκοπής και όχι να πεταω πουλακια πάνω σε γουρουνακια πως θα παίξω στο tablet;

 

Απορία Τρίτη: επειδή ακούω συνέχεια για τη περιβόητη φορητοτιτα.

Υποτίθεται οτι το μεγάλο τους πλεονέκτημα είναι οτι θα μπορείς να σερφαρεις, στον καναπέ η στο κρεβάτι. Πως καταφέρνερνετε να τα κρατάτε με το ένα χέρι; Ανάσκελα; Επειδή το iPad το ´ χω δει και είναι τούμπανο, πόση ώρα αντεχεις να σερφαρεις με το ένα χέρι;

 

 

Γενικώς πιστεύω οτι έχει δοθεί πολυ προσοχή σε ένα τομέα ηλεκτρονικών ο οποίος αξίζει πολυ λιγότερα. οι τιμές value 4 Money είναι απαγορευτικές.

Γενικώς ψάχνουν οι εταιρίες να μας περάσουν ένα προϊόν σαν απαραίτητο ,

Για το οποίο πραγματικά δεν βλέπω κανένα όφελος.

Ακόμα και ένα απλό έγχρωμο ebook reader να πάρεις που υποτίθεται οτι αυτός είναι ο λόγος που πρωτοβγηκαν ποσά βιβλία πρέπει να πάρεις για να ρεφαρεις το κόστος των βιβλίων;

Και μη μου πείτε Εγώ τα περνω τσάμπα απο το θείο,

Δεν είναι επιχείρημα αυτο.

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agree agree agree.... δεν ειναι επιχειρημα οτι το πηρα για να σεφαρω απο τον καναπε...και οι τιμες ειναι ακομα πολυ υψηλες(μην τσιμπαμε ρε γαμωτο με τη μια το απιστευτο τους πλασαρισμα!)...συμφωνω με το 1-2 χρονια ακομα...η μπαταρια ομως ειναι σοβαρη δικαιολογια...συν οτι αμα εχεις λεφτα για πεταμα (ποιος εχει????) γιατι να μην τσιμπησεις ενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα desktops θα ζουν και θα βασιλεύουν για χρόνια.

Δείτε τι έγινε με τα laptops.

Όλοι αγοράζουν όχι όμως για να αντικαταστήσουν το desktop.

Τα tablets πιστεύω ότι θα χτυπήσουν την αγορά των laptops και ίσως να τα αντικαταστήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανακριβο λοιπον και με πολυ μετριο σχεδιασμο, νομιζω οτι πλεον πρεπει να πεσουν οι τιμες γιατι απλα οι καταναλωτες θα δειξουν την αποστροφη τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...