Προς το περιεχόμενο

Αγορά ασύρματου BlueTooth.


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Έκανα Google Search (Reviews/old topics/etc) και είτε ήταν πανάρχαια, είτε πρότειναν BT που δεν υπάρχουν στην Ελλαδάρα μας. Έκανα Search στο Insomnia.gr και βρήκα είτε παλιά (~2008), είτε όχι τόσο χρήσιμα topics.

 

 

Λέω να αγοράσω ένα για την δουλειά, γιατί το Desire όσο να'ναι είναι και λίγο κουμούτσα να το έχεις συνεχώς στα αφτιά σου..

 

Θέλω ένα BT, το οποίο εννοείται θα το έχω στο αφτί μου και το κινητό στην τσέπη και δεν θα φαίνονται καλώδια ούτε για δείγμα. Το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ είναι να είναι όμορφο, κυριλέ (για εργασία ειδικά), κομψό και αν είναι όλα τα παραπάνω θα είναι και άνετο στο αφτί.

 

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα από Bluetooths και μάρκες. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μια Χ εταιρία (όπως η Plantronics f/e) να έχει 25 διαφορετικά μοντέλα bluetooth! :blink:

 

Για HTC Desire, για ομορφιά, εργασία, εργονομία και ποιότητα.. πόσα πρέπει να δώσω? Ποιο μου προτείνετε να αγοράσω;

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ: Δεν είναι απαραίτητο να δείχνει γυναικείο, ίσα ίσα θα προτιμούσα ακριβώς το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το πήρα πριν λίγους μήνες.

http://www.amazon.com/Plantronics-Voyager-PRO-Bluetooth-Headset/dp/B0027FFZEW

Έχω πάθει πλάκα. Βέβαια δεν ξέρω και μέχρι πόσα διαθέτεις ΑΛΛΑ

 

1)Άνετο σαν να μην το φοράς

2)Ήχος κρύσταλλο

3)Ξέχασε ότι φυσάει πχ στο δρόμο που είσαι και ο καημένος που σε ακούει θα ανέχεται και τα παράσιτα του αέρα

4)Και να πέσει κάτω μην σκας

 

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτον...απο που θες να αγορασεις; ελληνικο μαγαζι η και απο εξωτερικο, ebay κτλ;

 

δευτερον..οταν λες καθολου καλωδια, μαλλον δεν προτιμας ενσυρματο bluetooth ε; αν οχι...να ξερεις οτι με αυτα παντως γλυτωνεις καποια ακτινοβολια ενω με αυτα που καθονται στο αυτι (χωρια που εχεις το οποιο βαρος και ογκο τους συνεχεια στο αυτι σου) την τρως απευθειας κεφαλι. απο το να εχεις το desire σαν σκουλαρικι ομως ειναι καλυτερη εστω και αυτη η λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ebay δε το ψηνω.. απο κανα amazon ανετα.

 

Τωρα το voyager, μηπως ειναι λιγο υπερβολικο; Ειναι σαν headset τηλεφωνικης εξυπηρετησης ;p

Πιστευω στην ποιοτητα του ομως, και εχει και αψογη τιμη. Απλα το βρισκω λιγο too much..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πρωτον...απο που θες να αγορασεις; ελληνικο μαγαζι η και απο εξωτερικο, ebay κτλ;

 

δευτερον..οταν λες καθολου καλωδια, μαλλον δεν προτιμας ενσυρματο bluetooth ε; αν οχι...να ξερεις οτι με αυτα παντως γλυτωνεις καποια ακτινοβολια ενω με αυτα που καθονται στο αυτι (χωρια που εχεις το οποιο βαρος και ογκο τους συνεχεια στο αυτι σου) την τρως απευθειας κεφαλι. απο το να εχεις το desire σαν σκουλαρικι ομως ειναι καλυτερη εστω και αυτη η λυση.

1.Δεν υπαρχει ενσυρματο bluetooth.. Υπαρχει handsfree... Σαν να μου λες καλωδιο ακουστικου , ασυρματου τηλεφωνου :rolleyes:

2.Τα Bluetooth σε πληροφορω εκπεμουν πολυ λιγοτερη ακτινοβολια απο τα handsfree , οσο και αν σου ακουγεται περιεργο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει η ακτινοβολία.. εμένα που είναι cyborg μου κάνει καλό.

 

Αν αγοράσω κανένα Turbo-X με 20€ (βλέπω έχει και stock 9€ αλλά τρέχα γύρευε) επειδή δε μπορώ να διαθέσω 50€ και 70€, θα το μετανιώσω;

 

Δεν ξαναείχα ποτέ BT, ίσως με εξυπηρετήσει. Και η εμφάνιση και τα χρώματα του συγκεκριμένου μου αρέσουν πολύ.. δε πιστεύω να είναι μεγάλο.

 

Edit: Επίσης βρήκα και το i.Tech iVoicePRO το οποίο απ' ότι βλέπετε το έχει κόψει στη μισή τιμή και εδώ στο Skroutz βλέπω πως στα υπόλοιπα μαγαζιά το έχουν σε τρελές τιμές! Έχει διπλάσια ώρα αναμονής/κλήσης και άκουσα πως έχει lifetime warranty αντιπροσωπίας LOL!

 

Δε συγκρίνεται με το Turbo-X λοιπόν.. Εσείς τι λέτε για αυτό; Αξίζει να δώσω τόσο λίγα χρήματα (20€) ή θα τα δώσω 4 φορές και πάλι με το καλύτερο δε θα' μαι..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παω για το i.Tech iVoicePRO.. με προσφορά 20€ πιστεύω είναι ότι πρέπει για το αμάξι και το γραφείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Πολύ καλό το iTechVoicePRO (νταξ μερικές φορές δεν με άκουγαν μέσα στα αμάξι με ανοιχτά παράθυρα καλά.. αλλά αυτό που κυρίως μετράει είναι η εμφάνιση :P), όσο κράτησε βέβαια. Βγήκα πριν μερικές εβδομάδες έξω από το κάμπριο και ο αέρας το πήρε από το αφτί μου, το πάτησε η νταλίκα από πίσω, και πέρασε μια κάντιλακ, βγήκαν 4 μαύροι από μέσα και σήκωσαν τα ανταλλακτικά.

 

Τώρα ψάχνω ένα Bluetooth που έχει αφήσει ευχαριστημένο κόσμο, είναι όσο πιο κομψό γίνεται, και κοστίζει μέχρι 20€( ; ) Και Stock να είναι και ΜΤΧ και οτιδήποτε.. απλά να δουλεύει και να μην είναι κουμούτσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ο Θανος.θα εισαι ο Νανος να σε ρωτησω τι ωρα ειναι?Nice signature....

Καλα και εσυ βρε,με τοσο αερα και το ειχες cabrio το αμαξι?Εκτος και εαν πηγαινες με 200.....

Ξεχασες να πεις οτι το κυριοτερο ειναι οτι το bluetooth πρεπει να ειναι αεροδυναμικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ο Θανος.θα εισαι ο Νανος να σε ρωτησω τι ωρα ειναι?Nice signature....

Καλα και εσυ βρε,με τοσο αερα και το ειχες cabrio το αμαξι?Εκτος και εαν πηγαινες με 200.....

Ξεχασες να πεις οτι το κυριοτερο ειναι οτι το bluetooth πρεπει να ειναι αεροδυναμικο.

 

epic όπως και το τόπικ. :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το iTechVoicePRO (νταξ μερικές φορές δεν με άκουγαν μέσα στα αμάξι με ανοιχτά παράθυρα καλά.. αλλά αυτό που κυρίως μετράει είναι η εμφάνιση :P), όσο κράτησε βέβαια. Βγήκα πριν μερικές εβδομάδες έξω από το κάμπριο και ο αέρας το πήρε από το αφτί μου, το πάτησε η νταλίκα από πίσω, και πέρασε μια κάντιλακ, βγήκαν 4 μαύροι από μέσα και σήκωσαν τα ανταλλακτικά.

 

Τώρα ψάχνω ένα Bluetooth που έχει αφήσει ευχαριστημένο κόσμο, είναι όσο πιο κομψό γίνεται, και κοστίζει μέχρι 20€( ; ) Και Stock να είναι και ΜΤΧ και οτιδήποτε.. απλά να δουλεύει και να μην είναι κουμούτσα..

 

 

α.δεν φταιει το bt αλλα το αμαξι φταιει που δεν ειναι αεροδυναμικο.οποτε η πρωτη κινηση ειναι να παρεις bugatti veyron που δεν ειναι καμπριο.

β.γιατι υποχρεωτικα θες bt Που να μπαινει στο αυτι.υπαρχουν και αυτα που πιανουν στο γιακα και παιρνουν οτι ακουστικα θες.βεβαια ειναι μακρια απο το στομα αλλα ειναι κομψα δεν εχεις μια μπακατελα μεσα στο αυτι σου σαν robocop Κτλ.αυτα απο μενα.ηθικο διδαγμα.

cabrio και bt δεν πολυπανε.bt ειναι οχι εμφυτευμα μεσα στο στομα και στο αυτι.

β.cabrio και φτηνο bt επισης δεν πανε.

οι μαυροι οκ ειναι οι κομπαρσοι.με 20 ευρω σοβαρο bt δεν βρισκεις.

αν δεν πας για bt στο αυτι τοτε sony ericsson.παιρνει οτι ακουστικα θες με mini jack,pairing Με 2 συσκευες και καλυ αυτονομια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.δεν φταιει το bt αλλα το αμαξι φταιει που δεν ειναι αεροδυναμικο.οποτε η πρωτη κινηση ειναι να παρεις bugatti veyron που δεν ειναι καμπριο.

β.γιατι υποχρεωτικα θες bt Που να μπαινει στο αυτι.υπαρχουν και αυτα που πιανουν στο γιακα και παιρνουν οτι ακουστικα θες.βεβαια ειναι μακρια απο το στομα αλλα ειναι κομψα δεν εχεις μια μπακατελα μεσα στο αυτι σου σαν robocop Κτλ.αυτα απο μενα.ηθικο διδαγμα.

cabrio και bt δεν πολυπανε.bt ειναι οχι εμφυτευμα μεσα στο στομα και στο αυτι.

β.cabrio και φτηνο bt επισης δεν πανε.

οι μαυροι οκ ειναι οι κομπαρσοι.με 20 ευρω σοβαρο bt δεν βρισκεις.

αν δεν πας για bt στο αυτι τοτε sony ericsson.παιρνει οτι ακουστικα θες με mini jack,pairing Με 2 συσκευες και καλυ αυτονομια.

 

Καλά τα λες, αλλά δε θέλω να δώσω πολλά λ7 για bt τώρα..

 

Πες/πείτε μου τη γνώμη σας αν αγόρασα π@π@ρι@ ->

 

http://reviews.cnet.com/headsets/samsung-wep870/4505-13831_7-33769487.html

http://www.skroutz.gr/s/82086/Samsung-WEP-870.html

 

Απλά το αγόρασα όπως το βλέπετε στο Skroutz.gr, χωρίς καλώδια και χωρίς ακουστικά (που όπως προανέφερα δεν τα χωνεύω κα θο λου).

 

Είδα τα Review και ήταν ικανοποιητικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ο Θανος.θα εισαι ο Νανος να σε ρωτησω τι ωρα ειναι?Nice signature....

Καλα και εσυ βρε,με τοσο αερα και το ειχες cabrio το αμαξι?Εκτος και εαν πηγαινες με 200.....

Ξεχασες να πεις οτι το κυριοτερο ειναι οτι το bluetooth πρεπει να ειναι αεροδυναμικο.

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Για αλλη μια φορα, κλαιω με το τοπικ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ασχημο.απλα ετσι παιζει μονοφωνικα.αμα παρει και τα υπολοιπα αν και δεν σου αρεσουν τα καλωδια απλα θα ηταν πιο χρησιμο και για να ακους μουσικη/ραδιοφωνο και β.οταν κατι ειναι στερεοφωνικο εχει καλυτερη ακουστικοτητα απο οτι με μονοφωνικο.αυτος ειναι ο λογος που σου προτεινα με κανονικα ακουστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...